Czy będzie nowy paczkomat? Możecie zgłosić lokalizację lub zagłosować

  • 08.07.2021, 08:39
  • Monika Kulka-Smołkowicz

Podziel się:

Oceń:

Czy będzie nowy paczkomat? Możecie zgłosić lokalizację lub zagłosować Fot. ilustracyjne/ unsplash
Niedawno pisaliśmy o planowanej sieci automatów dedykowanym wyłącznie przesyłkom z serwisu Allegro. Oryginalny system paczkomatów InPost także się rozwija: możecie zgłosić miejsce, w którym Waszym zdaniem powinny pojawić się kolejne.

 

Czy powstanie paczkomat przy ul. Ogrodowej?

Sprawdzając sieć paczkomatów w naszym regionie, zauważyliśmy, że właśnie pojawiło się nowe zgłoszenie na mapie naszego regionu. Propozycja dotyczy możliwości ustawienia paczkomatu w pobliżu centrum miasta, przy ul. Ogrodowej. Lokalizacja obejmuje dokładnie miejsce w pobliżu rzeki, za galerią handlową.

Możecie na nią zagłosować >>>TUTAJ Po przybliżeniu mapy na Gorlice możemy zobaczyć symbol firmy, który wskazuje na zgłoszoną propozycję. Po kliknięciu na miejsce możemy oddać głos.

Zgłosić lokalizację może każdy z nas: bez rejestrowania się, bez logowania. Nie musi być to wybór lokalizacji na terenie, który do nas należy. W przypadku gdy lokalizacja zyska popularność, organizator sieci będzie analizował możliwość ustawienia paczkomatu w konkretnym miejscu. Zaproponować możemy dosłownie każde miejsce. Jeśli jednak zasugerujemy postawienie automatu w ogrodzie sąsiada, to nawet jeśli będzie on najpopularniejszą propozycją w regionie, sąsiad może odmówić zgody na taką zmianę.

 

Czas na wagę złota

Paczkomaty są tak popularne chyba przede wszystkim dlatego, że pozwalają nam samodzielnie nadać i odebrać przesyłki o dowolnej godzinie dnia i nocy. Koniec z proszeniem o wcześniejsze wyjście z pracy, by zdążyć do placówki, koniec z telefonami do kuriera z prośbą, by przyjechał o innej porze lub zostawił przesyłkę u zaufanego sąsiada. Po prostu: paczka czeka i możemy po nią przyjechać samochodem, rowerem lub odebrać przy okazji spaceru: wtedy, kiedy nam najwygodniej.

Kolejny taki punkt zaproponowano jako zlokalizowany w pobliżu Galerii Gorlickiej. Rzeczywiście, usytuowanie paczkomatu w centrum miasta może być rozwiązaniem, z którego skorzysta wiele osób. Może jednak lepsza będzie propozycja na drugim brzegu rzeki, w okolicy obecnego parkingu?

Głosowanie na paczkomaty trwa do końca miesiąca.

Potem mapa z propozycjami zostanie wyczyszczona i zgłaszanie propozycji rozpocznie się od nowa.

 

Źródło info: InPost

 

Monika Kulka-Smołkowicz

Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Dawidss
Dawidss 08.07.2021, 18:58
Wariat za kierownicą dziś, wypadek masakra. Z firmy kurierskiej! Dlaczego o tym cicho?????
Gumowe Ucho
Gumowe Ucho 08.07.2021, 14:13
W Gorlicach się inwestuje bo Wojewoda będzie robił z Gorlic Województwo.
vv
vv 08.07.2021, 13:42
NA PLACU KOŚCIELNYM ,zawsze to po mszy mozna odebrać paczkę
Redakcja haloGorlice
Redakcja haloGorlice 08.07.2021, 10:47
Bardzo dziękujemy za aktywność! Po publikacji artykułu bardzo szybko zgłosiliście kilkanaście nowych lokalizacji! Pamiętajcie o krótkim czasie głosowania (do końca miesiąca!) My zaś zbierzemy wszystkie Wasze propozycje i niedługo przypomnimy o nich, zapraszając do głosowania. Najpopularniejsze teraz lokalizacje w Polsce mają kilkaset głosów poparcia: to ważny punkt odniesienia, jeśli myślimy o realnych szansach na rozważenie konkretnej lokalizacji. Jeśli odzew będzie duży, do sprawy wrócimy na początku sierpnia, by maksymalnie wykorzystać cały miesiąc na głosowanie.
Kumoterstwo
Kumoterstwo 08.07.2021, 18:59
Aaa to jiż wszystko wiem dlaczego cisza,,,, wstyd!!!
Elka
Elka 08.07.2021, 10:20
Osiedle "Pod Lodownią": 1/przy budynku administracji Spółdzielni lub 2/ przy budynku przedszkola /ul. Orzeszkowej/ lub 3/ przy bloku 22, klatki 1-3, przy bocznej ścianie naprzeciwko domu jednorodzinnego
polak
polak 08.07.2021, 09:17
Dziwię się że w okolicznych wsiach, gdzie dzień w dzień pojawiają się kurierzy nie są stawiane paczkomaty.
Ale z drugiej strony jedni korzystają z paczkomatow i mogą np. odebrca po pracy/szkole, a inni wola żeby im kurier przywiózł paczkę pod próg
MrRed
MrRed 08.07.2021, 10:39
musi być kawałek terenu z dostępem do prądu i choćby małym parkingiem. z resztą większość tych osób przypuszczalnie i tak bywa w miescie i moze sie przemieszczac dalej więc nie muszą mieć paczkomatu pod samym domem

Pozostałe