Tajne miejscówki i ciekawe miejsca do zobaczenia: dokąd zapraszają Gorliczanie?

  • 13.07.2021, 13:53
  • Monika Kulka-Smołkowicz

Podziel się:

Oceń:

Tajne miejscówki i ciekawe miejsca do zobaczenia: dokąd zapraszają Gorliczanie? Fot. haloGorlice
Stare kasyno już nie istnieje, ale w naszym regionie jest wiele interesujących miejsc, które warto promować. W plebiscycie Tarczyna można wygrać ciekawe nagrody, co z pewnością było dobrą zachętą dla osób oznaczających ciekawe miejsca na mapie Polski. Co znaleźliśmy na mapie naszego regionu?

 

Konkurs przygotowany na stronie marki Tarczyn jest skierowany do wszystkich, którzy chcą wypromować ciekawe miejsca w Polsce i wygrać interesujące nagrody. Jeszcze do końca lipca każdy z Was może dołączyć do zabawy. Wystarczy zgłosić swoje propozycje unikatowych miejsc, w których warto się zatrzymać. Chociaż mapa Polski jest już wypełniona rozmaitymi propozycjami, na terenie naszego powiatu oznaczono tylko kilka lokalizacji.

Jako nasze wizytówki, w serwisie widnieją obecnie:

Szymbark koło Gorlic to pierwsza propozycja użytkownika Andzia94. Opis miejsca jest następujący:

Szymbark jest zielonym punktem w Beskidzie Niskim. Otoczony malowniczymi wzniesieniami pokrytymi lasami. W tym miejscu prawdziwie wypoczniesz , naładujesz baterie do dalszego działania. Miłośnicy historii zwiedzić mogą prawdziwą perełkę - renesansowy kasztel szlachecki w Szymbarku w kolorze śmietankowym, który jest unikatowy na skalę światową i Skansen Wsi Pogórzańskiej. Jeżeli lubisz aktywność fizyczną możesz pojechać trasą rowerową spod kasztelu w stronę Gorlic.

 

Ten sam użytkownik zaprasza także do Pałacu Długoszów w Siarach:

Pałac Długoszów w Siarach to zabytkowa rezydencja tego rodu zbudowana początkiem XX w. i otoczona parkiem. Motywem jej powstania była miłość Władysława Długosza do wybranki jego serca - Kamili. Odwiedzających zachwycić może bogaty wystrój elewacji i jasne wnętrze. Wyjątkowości temu miejscu dodają liczne (aż 60 rzeźb!) mitologiczne postacie zastygłe w kamieniu - nimfy, Neptun w rydwanie czy Demeter. W parku zobaczymy także staw z wyspą i pergolę z rzędem słupów po których pną się rośliny.

 

Beskidzkie Morskie Oko, będące propozycją użytkownika LudwikHans, który pisze:

Jedyne i niepowtarzalne jeziorko nazywane ,,Beskidzkim Morskim Okiem". Można do niego dostać się z Maślanej góry, wystarcz że odbije się kawałek od szlaku. Na miejscu znajduje się małe malownicze jeziorko powstałe w wyniku działania osuwiska. Znajduje się przy nim kilka ławek na których można poddać się wypoczynkowi (... )

 

Użytkownik, który podpisał się jako Kamila zaprasza zaś do Regietowa:

Regietów jest malutką wioską malowniczo położoną u stóp Góry Rutundy w pd.-zach. części Beskidu Niskiego. Pierwotnie w leżących tutaj wioskach łemkowskich, Regetowie Górnym i Dolnym tętniło życie. Obecnie jest to magiczny zakątek, który rozkochuje w sobie ciszą, spokojem, górskimi widokami i leśnymi polanami. Perłą tego miejsca jest największa w Europie hodowla koni huculskich. Coroczny spęd z pastwisk z Regietowa Wyżnego na teren stadniny hipnotyzuje, koi, uspokaja i zapada w pamięć na lata.

 

Krótko i na temat wypowiada się użytkownik Kiciax1, reklamując nasz region następująco:

Tu zapłonęła pierwszą uliczna lampa naftowa na świecie

 

Czy takie hasło pojawi się niedługo na zakrętkach popularnych napojów? Przekonamy się po zakończeniu plebiscytu!

Tymczasem każdy z Was może zgłosić swoją propozycję – w końcu mamy w regionie mnóstwo ciekawych miejsc! Aby dołączyć do zabawy należy wejść  >>>na stronę organizatora, a następnie zrealizować zadanie konkursowe. Polega ono na oznaczeniu wybranego miejsca i stworzenia jego opisu. Co ważne: o przyznaniu nagród decyduje Komisja powołana przez organizatora, a nie głosy oddawane przez internet. Liczy się więc pomysł i jego realizacja, a nie liczba lajków. Szczegółowe informacje znajdziecie >>>w regulaminie zabawy.

Monika Kulka-Smołkowicz

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe