Ulica Blich domaga się remontu. Dziś już wiemy, kiedy będzie on możliwy [FOTO]

  • 20.07.2021, 09:09
  • Monika Kulka-Smołkowicz

Podziel się:

Oceń:

Ulica Blich domaga się remontu. Dziś już wiemy, kiedy będzie on możliwy… Fot. haloGorlice
To ulica, która zajmowała zdecydowanie jedno z najwyższych miejsc na liście dróg najgorszej jakości w mieście. W czasie dzisiejszej, nadzwyczajnej sesji Rady Miasta dowiedzieliśmy się, że sprawa ulicy Blich niedługo ruszy z miejsca.

 

Stan ulicy Blich, delikatnie mówiąc, nie jest najlepszy. W Waszych komentarzach pod informacją o planowanym remoncie ulicy Sportowej bardzo często wskazywaliście, że właśnie Blich powinien być w centrum uwagi miasta. Przejazd tą trasą, niezależnie od wybranego środka transportu, może być doświadczeniem ekstremalnym.

 

Dziury, nierówności, wystające studzienki: przejazd Blichem jest wyzwaniem

Dziś w czasie nadzwyczajnej sesji Rady Miasta zastępca burmistrza, Łukasz Bałajewicz poinformował, że ulica Blich została zakwalifikowana do dofinansowania z listy rezerwowej Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Już w kwietniu wiadomo było, że środki z tego funduszu mają trafić na remont ulicy Sportowej. Wniosek o dofinansowanie na ulicę Blich został wtedy pozytywnie oceniony, ale ze względu na ograniczone środki, projekt oczekiwał na liście rezerwowej.

Wyrażona dzisiaj zgoda radnych na dokonanie zmiany w uchwale budżetowej na bieżący rok spowodowała, że jeszcze w tym roku prace remontowe będą mogły się rozpocząć.

Długo wyczekiwana zmiana stanie się więc faktem.

Monika Kulka-Smołkowicz

Zdjęcia (13)


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Zadowolony
Zadowolony 20.07.2021, 10:52
Wreszcie! :) Jeszcze trochę i mieszkańcy ulicy zaczęliby wysyłać rachunki do UM za remonty podwozia ;)
mike
mike 20.07.2021, 13:21
jeszcze bym się tak nie cieszył do póki nie wejdzie ekipa drogowa na roboty - pamietam że w 2017 roku też pisało na UM że w planach na 2017 rok jest remont i co?

Pozostałe