Policjanci skontrolowali obozowisko harcerzy

  • 21.07.2021, 08:39
  • Barbara Ćmiech

Podziel się:

Oceń:

Policjanci skontrolowali obozowisko harcerzy Fot. KPP w Gorlicach
W ubiegłym tygodniu gorliccy policjanci po raz kolejny odwiedzili harcerzy obozujących w naszym powiecie, a konkretniej w miejscowości Czarne. Podczas kontroli nie stwierdzili żadnych uchybień. Była to także okazja do przypomnienia harcerzom zasad bezpiecznego wypoczynku.

 

Gorlicki policjant zajmujący się profilaktyką społeczną oraz dzielnicowi po raz kolejny odwiedzili obozowisko harcerzy w miejscowości Czarne w gminie Sękowa.

Ponad 100 harcerzy z Mazowsza przebywało w Gorlickiem już od kilkunastu dni.

W czasie pierwszych dwóch wizyt, które odbyły się w pierwszych dniach po rozbiciu obozu, przeprowadzono z harcerzami spotkania i pogadanki promujące zasady bezpiecznego wypoczynku wynikające z działań „Bezpieczne wakacje” oraz „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

Policjanci rozdawali także ulotki profilaktyczne, informowali uczestników obozu o zagrożeniach związanych z terenem na jakim przebywają oraz przypominali o zasadach postępowania w razie wystąpienia wypadku lub innego zdarzenia losowego. Przypomnieli także o możliwych formach kontaktu ze służbami ratunkowymi – mówi aspirant sztabowy Grzegorz Szczepanek, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach.

Barbara Ćmiech

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Arti
Arti 22.07.2021, 09:35
Policja jest tylko tam, gdzie jej nie powinno być i tyle w temacie.
adfo
adfo 22.07.2021, 08:02
Spoko że skontrolowali , ale po co o tym od razu lecieć do gazety ?
To miasto ta niezłe za-d%%% żeby cokolwiek pisac to piszą o kontorli harcerzy :D
~~~~ja
~~~~ja 22.07.2021, 10:05
A gdyby nie było tego krótkiego artykułu pewnie znalazłby się ktoś kto by napisał "dlaczego policja kontroluje sklepy, hotele a obozowiska harcerzy nie?".
Bromix
Bromix 22.07.2021, 10:34
No dokładnie! Zauważyłem, że najczęściej pojawiają się komentarze negatywne dla każdej informacji, niezależnie od tematu...

A jak jest coś fajnego, ciekawego, czy nawet info o jakimś fajnym wydarzeniu, to milczą.... ci wszyscy patohejterzy za 5 zł z VAT

Skrytykować: wszyscy
Docenić: nikt

Pozostałe