Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama SANTANDER PARTNER - placówka partnerska nr 1 | Kredyty: gotówkowe, konsolidacyjne, hipoteczne, dla firm, leasing | GORLICE, ul. Legionów 12
Reklama Zapraszamy na zakupy do Delikatesów Szubryt w Gorlicach przy ul. Kościuszki 34
ReklamaZnajdź swój wymarzony rower w IwoBike
ReklamaHydrotech - skład budowlany, stacja diagnostyczna, mechanika pojazdowa, wulkanizacja - Siedliska 116, tel. 513 184 054 | Kwiaciarnia Gabi - dekoracje kościołów, dekoracje samochodów ślubnych, dekoracje sal weselnych, bukiety ślubne i okolicznościowe - ul. Węgierska 5, Bobowa, tel. 510 199 110
Reklama
Reklama Podaruj dzieciom dom! Zostań rodziną zastępczą - Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, ul. Słoneczna 7, Gorlice, tel. 18 352 53 80
Reklama Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Sączu, Wydział Nauk Inżynieryjnych - MECHATRONIKA, INFORMATYKA, ZARZĄDZANIE I INŻYNIERIA PRODUKCJI tel. 18 547 29 08

Tygodniowo powstaje około 100 nowych paczkomatów. Czy kolejne trafią do naszego powiatu?

Podziel się
Oceń

Przekazujemy garść nowych informacji o temacie, który bardzo Was zainteresował i zaowocował zgłoszeniem bardzo wielu lokalizacji pod przyszłe paczkomaty! Po rozmowie z przedstawicielem firmy wiemy już nieco więcej.
Tygodniowo powstaje około 100 nowych paczkomatów. Czy kolejne trafią do naszego powiatu?

Autor: Fot. materiały promocyjne

 

Dwa tygodnie temu zerknęliśmy na paczkomatową mapę regionu informując o jednej propozycji, którą zgłosiliście w naszym regionie.

>>>Czy będzie nowy paczkomat? Możecie zgłosić lokalizację lub zagłosować

Od tamtej pory bardzo wiele się zmieniło! Pojawiło się kilkadziesiąt nowych lokalizacji, na które setki mieszkańców naszego regionu oddało swój głos. Bardzo szybko zaczęliście zgłaszanie swoich propozycji i głosowanie na najlepsze miejsca, w których Waszym zdaniem powinny pojawić się paczkomaty InPost.

Wasze zaangażowanie w tą sprawę przerosło nasze najśmielsze oczekiwania.

Obecnie na terenie naszego powiatu jest wiele ciekawych propozycji. Najwięcej głosów zdobyły dwie propozycje z Biecza (obecnie około 240 punktów). Czy to wystarczy by pojawiły się tam upragnione maszyny?

 

Bieśnik głosował, paczkomatu nadal nie ma. Dlaczego?

Nasze nadzieje na nowe automaty studził jeden z Czytelników, który opisał sytuację z Bieśnika. Opowiadał tak:

Na przełomie roku 2020 i 2021 ludzie skrzyknęli się i głosowali na paczkomat w Bieśniku. Udało się zebrać prawie 300 głosów. Mimo zapewnienia, że ten paczkomat powstanie, do dziś go nie ma. Tymczasem najbliższy automat jest ponad 5 kilometrów dalej, w Szalowej. Często jest on przeładowany, co skutkuje opóźnieniem dostaw. Staraliśmy się wykorzystać szansę w głosowaniu, zostaliśmy z niczym.

 

Wysłaliśmy maila do rzecznika prasowego firmy z prośbą o wyjaśnienie: jak skutecznie starać się o lokalizację paczkomatu? Odpowiedź długo nie nadchodziła. Udało się jednak nawiązać kontakt telefoniczny z rzecznikiem, co zaowocowało uzyskaniem ciekawych informacji.

Jak opowiadał nam Pan Wojciech Kądziołka, firma obecnie bardzo intensywnie rozbudowuje swoją infrastrukturę. Co tydzień lokowanych jest około 100 paczkomatów. Dział firmy odpowiedzialny za wybieranie nowych lokalizacji bierze pod uwagę wyniki głosowania, ale to nie jedyny wyznacznik. Nowy paczkomat może powstać nawet w takim miejscu, w którym zagłosowało na niego niewiele osób, jednak lokalizacja daje firmie nadzieje na zysk. Wyniki głosowania są więc raczej sugestią, ale już samo zgłoszenie konkretnego miejsca jest odbierane jako ważny sygnał dla firmy.

Zapewniono nas, że każda propozycja jest analizowana i rozpatrywana indywidualnie.

Co więcej, po rozmowie telefonicznej pojawiła się następująca wiadomość mailowa, prosto z InPost. To dwa zdania, na które mieszkańcy Bieśnika bardzo czekali:

Obecnie szukamy odpowiedniego miejsca i dołożymy wszelkich starań, by Paczkomat powstał.

Nie mamy jeszcze lokalizacji i podpisanej umowy, ale docelowo Paczkomat ma być ulokowany w tej miejscowości.

 

Mamy więc nadzieję, że już niedługo na mapie naszego regionu pojawi się nowy, żółty punkt. Jego obecność będzie dla nas powodem do uśmiechu: dla wielu osób to będzie drobna, ale ważna zmiana na lepsze.

Przypominamy: głosowanie trwa do końca miesiąca, po czym mapy są czyszczone i lokalizacje można zgłaszać od nowa.


Napisz komentarz

Komentarze

Antoś 24.07.2021 07:48
Teraz Bieśnik zostanie mianowany stolicą Szalowej.

Wibowit 23.07.2021 22:02
idąc tym tropem to na każdy dom będzie paczkomat?

Nie znam się 23.07.2021 12:18
Do paczkomatu musi dojechać bus, a podobno na Bieśnik tylko pieszo można dotrzeć albo na krowie.

...ale się wypowiem 23.07.2021 14:12
Dobre. Zamówię sobie kuriera na Bieśnik, ciekawe na czym przyjedzie :D

ReklamaAQUAPLAST - rynny, pokrycia dachowe
ReklamaNowe mieszkania na sprzedaż, Osiedle "Szklane Tarasy" - Gorlice, ul. Kapuścińskiego
AKTUALNOŚCI
Reklama
Reklama
POPULARNE
ReklamaKoncert kolęd i pastorałek w Cyfrowym Kinie FARYS w Bieczu - 1 lutego (niedziela), godz. 18
Reklama
zachmurzenie duże

Temperatura: 2°C Miasto: Gorlice

Ciśnienie: 1009 hPa
Wiatr: 7 km/h

OSTATNIE KOMENTARZE
Autor komentarza: ByłyTreść komentarza: Od dłuższego czasu w tutejszej jednostce na najwyższe kierownicze stanowiska mianowani są "spadochroniarze" z całego regionu. To u nas brak jest oficerów czy co? Jakoś nie słychać by tutejsi funkcjonariusze , obejmowali ważne stanowiska w innych jednostkach. Dziwne 🤔Data dodania komentarza: 24.01.2026, 14:49Źródło komentarza: Nominacja w gorlickiej Komendzie Powiatowej Policji. Jest nowy zastępca [FOTO]Autor komentarza: BurlayTreść komentarza: Proponuję autorce/autorzyni przeprowadzić się na " Czarny ląd". Czytałem o ich kulturze jako młody człowiek, później poznałem ich trochę i pracowałem z nimi. Bardzo tracą przy bliższym poznaniu. Skąd ta fascynacja u wielu kobiet, taką prymitywną kulturą?Data dodania komentarza: 23.01.2026, 22:01Źródło komentarza: Mój przyjaciel Masaj w Gorlicach. Elżbieta Wiejaczka o życiu w tanzańskiej wiosce [FOTO]Autor komentarza: Szklankur.Treść komentarza: Burmistrz :D Mała czapeczka i wielkie problemy dla Gorlic :DData dodania komentarza: 23.01.2026, 15:27Źródło komentarza: Chodźcie na górkę do centrum miasta. Weźcie ze sobą sanki i dobry humor [VIDEO]Autor komentarza: JamTreść komentarza: Rejestrując się w urzędzie pracy dostaniesz Co miesięczny telefon o przypomnieniu że jesteś bezrobotny i próbuj dalej frajerze. Tylko z jakimś doświadczeniem może ktoś znajdzie pracę dla młodego to tylko zostaje wyjechać za granicę...Data dodania komentarza: 23.01.2026, 13:50Źródło komentarza: Ręce do pracy potrzebne od zaraz. Są nowe ogłoszenia z propozycją objęcia wakatów
Reklama