Na drogach powiatu gorlickiego: kolizja goni kolizję

  • 30.07.2021, 10:54
  • Barbara Ćmiech

Podziel się:

Oceń:

Na drogach powiatu gorlickiego: kolizja goni kolizję Fot. OSP KSRG Biecz/kolizja w Bieczu (29 lipca)
Policyjna statystyka drogowa z ostatnich dni obfituje w niegroźnie stłuczki.

 

W środę (28 lipca) około godz. 10.25 na ulicy Garncarskiej w Gorlicach kierowca hondy z Ukrainy podczas cofania najechał na zaparkowanego forda. Mężczyzna został ukarany 250 zł mandatem, bo do zdarzenia doszło w strefie ruchu.

Półtorej godziny później w Gładyszowie kierowca nissana z Krzywej i kierująca seatem z Nowego Sącza podczas wymijania nie zachowali bezpiecznej odległości i doprowadzili do otarcia się pojazdów. Oboje zostali ukarani 220 zł mandatami i sześcioma punktami.

Natomiast kilka minut przed godz. 15 na ulicy Broniewskiego w Gorlicach kierowca renaulta z Gorlic podczas cofania na parkingu uderzył w nadjeżdżającego forda. Sprawca stłuczki został ukarany 500 zł mandatem i punktami.

Około godz. 18.40 na ulicy Grunwaldzkiej w Bobowej kierująca seatem, skręcając w lewo, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu jadącemu z przeciwległego kierunku kierowcy dacii. Mieszkanka powiatu nowosądeckiego została ukarana 500 zł mandatem i punktami.

Jeszcze tego samego dnia, około godz. 22.30, na ulicy Kwiatowej w Gorlicach doszło do potrącenia pieszego przez kierowcę volkswagena, który najprawdopodobniej nieprawidłowo omijał idącego mężczyznę. Na szczęście pieszemu nic się nie stało. Policjanci wszczęli czynności wyjaśniające w tej sprawie.

Niemalże równocześnie na ulicy Parkowej w Gorlicach kierowca audi z powiatu jasielskiego, włączając się do ruchu, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierowcy volkswagena. Sprawca został ukarany 220 zł mandatem i punktami. Okazało się ponadto, że kierowca volkswagena nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami, dlatego policjanci nałożyli na niego 500 zł mandat.

W czwartek (29 lipca) kilka minut po godz. 8 na ulicy 11 Listopada w Gorlicach kierowca forda nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierowcy alfy romeo doprowadzając do stłuczki. Gorliczanin został ukarany 220 zł mandatem i punktami.

Również wczoraj, około godz. 14.50, na ulicy Rynek w Bieczu kierowca opla z Korczyny nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu i najechał na tył volkswagena. Mężczyzny będzie musiał zapłacić 220 zł mandat, a na jego konto wpłynęły już punkty karne.

 

Źródło info:  KPP w Gorlicach

Barbara Ćmiech

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

mietek
mietek 31.07.2021, 13:01
za niskie kary ewidentnie. a minister sprawiedliwości zajmuje się tylko wyrokami wyrokami trybunałów europejskich-skandal.
Stary
Stary 30.07.2021, 15:25
Za doprowadzenie do stłuczki aż tylko 220 zet.

Pozostałe