Sękowscy seniorzy na niezwykłej wycieczce: doświadczeń z podróży wielu może pozazdrościć

  • 31.07.2021, 15:55
  • Monika Kulka-Smołkowicz

Podziel się:

Oceń:

Sękowscy seniorzy na niezwykłej wycieczce: doświadczeń z podróży wielu… Fot. UG Sękowa
W minionym tygodniu Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej z Sękowej zorganizował krajoznawczą wycieczkę w ramach projektu „Seniorzy z tradycją”. Przygoda była możliwa dzięki dotacji celowej uzyskanej przez ośrodek.

 

To były zaledwie dwa dni, ale seniorzy spędzili czas niezwykle aktywnie i powrócili bogatsi o wiele ciekawych doświadczeń. W dniach 22 i 23 lipca 2021 roku odbyła się wycieczka krajoznawcza oraz warsztaty historyczne w zabytkowych miejscach organizowane w ramach projektu „Seniorzy z tradycją”.

W pierwszym dniu wycieczki Uczestnicy zwiedzili urokliwe zakątki Kazimierza Dolnego m.in. zabytkowy rynek, Kościół Farny, Kościół Franciszkanów, panoramę miasta z Góry Kościelnej, zabytkowe spichlerze, bulwar nadwiślański. Popołudnie seniorzy spędzili na odpoczynku w Parku Zdrojowym w Nałęczowie. Podczas spacerów zwiedzano Dom Zdrojowy, Aleję Gwiazd Kolarstwa, Pijalnię Czekolady Wedla, Bramę Wschodnią, Pałac Małachowskich.

Uczestnicy wycieczki nocleg spędzili w klimatycznym dworku w miejscowości Bogucin.

Drugi dzień wycieczki przeznaczony został na zwiedzanie Lublina. Zwiedzanie rozpoczęto od Muzeum Martyrologii na Majdanku. Następnie Uczestnicy przejechali do centrum Lublina, gdzie odbył się pieszy spacer (wzgórze zamkowe, zamek, Kaplica Św. Trójcy, Stare Miasto). Zakończeniem przygody był spacer podziemną trasą Browaru Perła, gdzie degustowano lokalne piwo.

 

Projekt zrealizowano przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Sękowej, a środki finansowe pozyskano z dotacji celowej z budżetu państwa w ramach utrzymania ośrodka pomocy społecznej umożliwiające rozwój pomocy społecznej poprzez realizację nowych zadań lub rozszerzenie zakresu i dostępności dotychczas realizowanych usług.

Źródło info: UG Sękowa

Monika Kulka-Smołkowicz

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe