W piątek pójdziemy na koncert, a potem... do kina! [AKTUALIZACJA]

  • 03.08.2021, 16:24
  • Monika Kulka-Smołkowicz

Podziel się:

Oceń:

W piątek pójdziemy na koncert, a potem... do kina! [AKTUALIZACJA] Fot. © Narodziny Gwiazdy (2018)
Kino plenerowe znów w mieście! To będzie wieczór pełen gwiazd w Parku Miejskim. Fantastyczna wiadomość dla wszystkich miłośników kina plenerowego organizowanego w Gorlicach. Już w najbliższy piątek (6 sierpnia), tuż po koncercie finałowym projektu Lumen Art Festival, o godz. 21.30 odbędzie się projekcja filmu „Narodziny gwiazdy”.

 

Piątkowe popołudnie w Parku Miejskim to propozycja zarówno dla miłośników muzyki klasycznej jak i rozrywkowej. Plac przed budynkiem dawnej kawiarni „Parkowa” zmieni się w pełną świateł scenę plenerową, a następnie w salę kinową.

Pierwszy koncert Lumen Art Festival odbędzie w piątek (6 sierpnia) o godzinie 20.30 w Parku Miejskim w Gorlicach. Przy zamkniętej już Restauracji Parkowej, w otoczeniu przyrody usłyszymy piękne kompozycje romantycznych artystów. Zaprezentujemy „Suitę w dawnym stylu” Edvarda Griega, Felix Mendelssohn uraczy nas swoją „Symfonią na smyczki nr 10 h-moll”, Antonín Dvořák rozkołysze walcowym tematem z „Serenady na smyczki”, a całość dopełnią „Tańce Rumuńskie” Béli Bartóka. Lumen Art Festival łączy muzykę i światło w niezwykłej korelacji. Dlatego też koncert rozpocznie się po zmroku. Więcej >>>Lumen Art Festival to okazja do obcowania z muzyką w malowniczym zakątku Beskidu Niskiego

 

Ze względu na niekorzystne warunki pogodowe, piątkowy (6 sierpnia) koncert odbędzie się w Sali teatralnej Gorlickiego Centrum Kultury o godz. 20.30

Na plenerowe kino „Narodziny gwiazdy” zapraszamy w sobotę (7 sierpnia) o godz. 20.30 na gorlicki rynek.

 

O godz. 21.30 tuż po koncercie Lumen Art Festival zapraszamy na plenerową projekcję filmu „Narodziny gwiazdy”. Produkcję będzie można obejrzeć na wygodnych leżakach. Gdyby wieczór okazał się chłodny, polecamy zabrać ze sobą kocyk! W razie deszczu, projekcja zostanie przełożona na inny termin.

„Narodziny gwiazdy” (ang. A Star Is Born) – amerykański melodramat muzyczny z 2018 roku w reżyserii Bradleya Coopera (remake musicalu z 1937 roku). Film opowiada historię związku muzyka Jacksona Maine’a (Bradley Cooper) z piosenkarką Ally (Lady Gaga). Mężczyzna pomaga jej zdobyć popularność, po czym zostają małżeństwem. Ich związek zostaje jednak wystawiony na ciężką próbę, gdyż Jackson jest alkoholikiem. Produkcja nagrodzona Oscarem i Złotym Globem za najlepszą piosenkę – „Shallow”.

 

Źródło info: UM w Gorlicach, Lumen Art Festival

 

Wstęp bezpłatny. Serdecznie zapraszamy!

Monika Kulka-Smołkowicz

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe