Tour de Pologne już za dwa dni. Przejadą blisko nas!

  • 07.08.2021, 17:58
  • Monika Kulka-Smołkowicz

Podziel się:

Oceń:

Tour de Pologne już za dwa dni. Przejadą blisko nas! Fot. materiały promocyjne
Uroczysty start 78. Tour de Pologne już w najbliższy poniedziałek (9 sierpnia) na placu Zamkowym w Lublinie. Chociaż trasa nie biegnie przez teren naszego powiatu, to spragnieni sportowych emocji nie muszą jechać daleko, by zobaczyć kolarzy.

 

Tour de Pologne to bardzo prestiżowy wyścig, w którym chętnie biorą największe gwiazdy światowego kolarstwa. Poza promocją sportu jest to wydarzenie, które pozwala pokazać uroki Polski i jej różnorodność. Fakt, że znaczna część trasy biegnie w pobliżu, potwierdza to, że mieszkamy w pięknym regionie, który Organizatorzy uznali za atrakcyjny: nie tylko sportowo, ale także wizualnie!

 

W najbliższy czwartek Tour de Pologne na wyciągnięcie ręki

Trasa 4. etapu Tour de Pologne, który będzie rozegrany w czwartek (12 sierpnia), jest krótka: obejmuje 160 kilometrów na trasie z Tarnowa (Grupa Azoty) aż do Bukovina Resort. Jak opisują Organizatorzy:

Pierwszy raz podczas tegorocznego Tour de Pologne kolarze będą mieli do pokonania mniej niż 200 kilometrów. Zapierająca dech w piersiach panorama Tatr, sąsiedztwo Tatrzańskiego Parku Narodowego i trudna trasa. Ratunkiem mogą być cienie podhalańskich lasów.
Kolarze będą finiszować w Bukowinie Tatrzańskiej.
Na trasie do zdobycia:

  • Premia Górska PZU III kategorii w Lubince,
  • dwie Premie Górskie PZU II kategorii w Chomranicach i Łapszance oraz
  • dwie Premie Lotne LOTTO w Zakliczynie i Krościenku nad Dunajcem.

 

Sprawdzając mapę trasy widzimy, że w bliskim nam Zakliczynie będzie zlokalizowana premia lotna, na której zawodnicy będą chcieli punktować.

 

Utrudnienia drogowe

Nawet jeśli sam wyścig nas nie interesuje, to wielu podróżujących na tej trasie 12 sierpnia, czyli we czwartek, będzie zainteresowanych tym, jak będzie wyglądała przejezdność dróg w czasie wyścigu. Honorowy start zaplanowano na godzinę 14:40 (Tarnów, ul. Głogowa) a start ostry nastąpić ma 5 minut później, 1.8 km od miejsca zbiórki, w Tarnowie przy ul. Czarna Droga.

W szczegółowym, orientacyjnym czasie przejazdu czytamy zaś, że na premii lotnej w Zakliczynie zawodnicy powinni pojawić się około godziny 15.20-15.30 (w zależności od tempa jazdy).

Prawdopodobny czas przyjazdu kolarzy na metę zaplanowano na godzinę 18.45.

Zwykle organizatorzy zabezpieczają trasę wyraźnie, w taki sposób, że utrudnienia na drodze są krótkotrwałe i nie będą znacząco wpływały na czas przejazdu. Jeśli jednak planujemy na ten dzień wyjazd, weźmy pod uwagę możliwe opóźnienia.

 

Źródło info: Tour de Pologne

Monika Kulka-Smołkowicz

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

adam1
adam1 07.08.2021, 21:43
Pamiętam czasy, kiedy meta jednego z etapów Tour de Pologne , jazdy indywidualnej na czas, znajdowała się w Gorlicach na ul. Ariańskiej, na wysokości obecnego kościoła św. Jadwigi. To był chyba początek lat 80-tych
robol
robol 07.08.2021, 20:00
a jutro KLASYK BESKIDZKI
X EDYCJA WYŚCIGU SZOSOWEGO

Pozostałe