Rafał Kukla z pucharem Burmistrza Gorlic? Brakło mu dwóch punktów

  • 09.08.2021, 08:06
  • Barbara Ćmiech

Podziel się:

Oceń:

Rafał Kukla z pucharem Burmistrza Gorlic? Brakło mu dwóch punktów Fot. haloGorlice
Rywalizacja była zacięta, a wyniki niektórych zawodników naprawdę niezłe! Niewiele brakło, a to właśnie do Rafała Kukli trafiłby puchar Burmistrza Gorlic za najwyższy wynik w zawodach na strzelnicy.

 

Zgodnie ze wcześniejszą zapowiedzią, wczoraj (8 sierpnia) na strzelnicy przy ul. Brzozowej w Gorlicach odbyły się zawody strzeleckie z broni sportowej dla sympatyków strzelectwa sportowego. Rywalizację toczono o „Wakacyjny puchar Burmistrza Miasta Gorlice” Rafała Kukli. Tradycyjnie rywalizowano w kategorii kobiet i mężczyzn, a osoba, która wystrzelała najwyższy wynik punktowy miała otrzymać wspomniany puchar.

Osiąganiu wysokich wyników z pewnością nie przeszkadzała pogoda: słoneczne popołudnie i bardzo dobre warunki na strzelnicy spowodowały, że wielu z przyjemnością przyglądało się zawodom, nawet, jeśli sami nie zamierzali uczestniczyć w rywalizacji. Nie brakło najmłodszych, dla których przygotowano stanowisko do ćwiczeń po okiem specjalistów.

 

Zawody rozpoczął uroczyście Burmistrz Miasta Gorlice, Rafał Kukla: życzył uczestnikom zawodów wysokich wyników a członkom Organizacji Powiatowej LOK w Gorlicach dziękował za zaangażowanie w organizację cyklicznych zawodów strzeleckich organizowanych wspólnie z Miastem Gorlice. Po krótkim wprowadzeniu burmistrz także zdecydował się na udział w konkurencji strzeleckiej.

Zawodnicy tradycyjnie rywalizowali w kategorii kobiet i mężczyzn strzelając trzynaście strzałów do tarczy a do wyniku brano dziesięć najlepszych przestrzelin. Ci którzy uzyskali wyniki promujące do miejsc I-III otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki rzeczowe ufundowane przez Miasto Gorlice.

 

Niewiele brakło, a w ostatecznej tabeli zająłby zaszczytne, pierwsze miejsce. Musimy przy tym zaznaczyć, że także nasza redakcja była dumnie reprezentowana.

Ostateczne wyniki rywalizacji:

  • w kategorii mężczyzn:

1. Wierzgacz Grzegorz 86 pkt.,
2. Kukla Rafał 85 pkt.,
3. Bożek Jerzy 82 pkt.,
4. Gawlik Stanisław 80 pkt.,
5. Krowicki Janusz 78 pkt.

  • w kategorii kobiet:

1. Kulka-Smołkowicz Monika 82 pkt.,
2. Gryboś Justyna 69 pkt.,
3. Sokulska Jolanta 67 pkt.,
4. Krowicka Magdalena 65 pkt.,
5. Kamińska Justyna 58 pkt.,

 

Najlepszym gratulujemy!

Organizatorem zawodów byli członkowie Organizacji Powiatowej LOK i Miasto Gorlice.

Najbliższe planowane zawody już w najbliższą niedzielę (15 sierpnia) o godz. 14 z okazji „Święto Wojska Polskiego”.

Barbara Ćmiech

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Szabelka
Szabelka 09.08.2021, 12:33
A to nowość że nie wysłał swojego zmiennika on napewno by miał 100/100🤠
Ta by było.
Ta by było. 09.08.2021, 12:53
120

Pozostałe