Nie sposób pojawić się na każdej, wybrać można już dziś! Weekendowe imprezy w regionie

  • 12.08.2021, 11:05
  • Monika Kulka-Smołkowicz

Podziel się:

Oceń:

Nie sposób pojawić się na każdej, wybrać można już dziś! Weekendowe imprezy… Fot. ilustracyjne/unsplash
Okazji do zabawy z pewnością nie zabraknie. W najbliższy weekend w centrum imprez plenerowych z pewnością będą gminne dożynki. Które święto plonów wydaje się Wam najciekawsze?

 

Gmina Sękowa

Już w najbliższą niedzielę o godzinie 14 mszą św. w kościele parafialnym w Sękowej rozpoczną się dożynki gminne. W programie m.in. pokaz obrzędu żniwnego, występy młodzieży z GOK w Sękowej a także koncerty zespołów: LOMA i PECTUS.
O wszystkich zaplanowanych na ten dzień atrakcjach przeczytacie >>>TUTAJ

 

Gmina Łużna

Kolejne miejsce, w którym w najbliższą niedzielę, 15 sierpnia, możemy się nieźle bawić, jest gmina Łużna. Tam dożynki rozpoczynają się tuż przed godziną 15, przemarszem korowodu dożynkowego do kościoła. Po uroczystej mszy świętej o godz. 15 na scenie plenerowej nastąpi otwarcie dożynek. W planie m.in. koncerty zespołów: Nawojowiacy, Awans, Bez Przerwy, Rompey.

Od godziny 17 będzie możliwość skorzystania ze szczepienia jednodawkowym produktem Johnson&Johnson.

Szczegółowe informacje na stronie gminy >>>TUTAJ

 

Gmina Ropa

Na stronie Gminy także widzimy już pierwsze informacje o planowanych na niedzielę (15 sierpnia), dożynkach. Początek dożynek to przemarsz korowodu spod UG w Ropie pod kościół pw. św. Michała Archanioła, a następnie msza święta o godz. 16. Od 17 zabawa plenerowa pod sceną w Ropie, uroczystości obrzędowe, koncert kapeli Pogórzanie, a następnie zespołu Oreada, po której nastąpi zabawa taneczna pod chmurką do północy. W czasie dożynek będzie możliwość zaszczepienia się produktem jednodawkowym Johnson&Johnson.

Więcej informacji o dożynkach >>TUTAJ

 

Gmina Moszczenia

Zabawimy także w gminie Moszczenica, na terenie Staszkówki. Tam korowód dożynkowy wyruszy już o 13.30 i przejedzie ulicami Moszczenicy i Staszkówki. O 15.30 zaplanowano mszę świętą, skąd po zakończonych uroczystościach wszyscy przejdą na miejsce imprezy, którym jest scena przy boisku sportowym w Staszkówce. W planie m.in. koncerty zespołów New Time, Amore, pokaz Tańca Ognia w wykonaniu Ani Pelu oraz kabaret FiFa RaFa.

Więcej informacji o atrakcjach >>>TUTAJ

 

Gmina Gorlice

Tu impreza odbędzie się dopiero 22 sierpnia, a więc dopiero za tydzień. Gminne dożynki odbędą się w Kwiatonowicach, przy tamtejszym WDK. Całość rozpocznie uroczysta msza święta o godzinie 16. O godzinie 20 występ gwiazdy wieczoru, zespołu Top One, a od 21.30 zabawa tańczenia przy akompaniamencie zespołu Twister.  Także tutaj, zainteresowani będą mogli wziąć udział w akcji szczepień jednodawkowym produktem Johnson&Johnson (Wiejski Dom Kultury w Kwiatonowicach, sala na parterze).

Szczegółowe informacje i plakat dożynkowy możecie sprawdzić >>>TUTAJ

Monika Kulka-Smołkowicz

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Imprezowicz
Imprezowicz 13.08.2021, 06:49
Dobry, przydatny artykół, dziękuję.
Rumburak
Rumburak 12.08.2021, 14:00
Wszystkie te imprezy łączy jedno - " Całość rozpocznie uroczysta msza święta " Więc wystroicie się ładnie imprezowicze.!

Pozostałe