To będzie wyjątkowy koncert... koncert pamięci Piotra Nowaka

  • 10.08.2021, 11:12
  • Barbara Ćmiech

Podziel się:

Oceń:

To będzie wyjątkowy koncert... koncert pamięci Piotra Nowaka Fot. UM w Gorlicach
Gorlickie Centrum Kultury zaprasza na koncert, który odbędzie się 21 sierpnia, o godzinie 18.30, na gorlickim Rynku.

 

Piotr Nowak dla wielu gorliczan był Przyjacielem i ważną postacią. Niestety w ubiegłym roku niespodziewanie pożegnaliśmy Piotra. Był to czas szczególny – początek pandemii, który nie pozwalał na pożegnanie Go z muzyką, która była niezwykle ważna w Jego życiu.

Ostatni koncert na scenie Gorlickiego Centrum Kultury zagrał w listopadzie 2019 roku. Wraz z Przyjaciółmi z zespołu Piotr Nowak Band chcieliśmy wspomnieć Piotra w rocznicę tego „ostatniego koncertu” – nie udało się jednak, gdyż pandemia pokrzyżowała te plany. Mam nadzieję, że tym razem się uda i 21 sierpnia przy ogródku „Baru pod Sokołem” na gorlickim rynku spotkamy się, by posłuchać muzyki i wspólnie muzykować. Zmieniliśmy bowiem formę – nie będzie to zwyczajny koncert, a raczej spotkanie Rodziny, Przyjaciół i miłośników muzyki Piotra.

Zagrają i zaśpiewają Piotr Nowak Band i Przyjaciele a wśród nich: Arek Zawiliński, Andrzej Stasiuk, Filipina Nowak-Kotyza, Tomasza Kiersnowski, Krzysztof Kozłowski z zespołem The Billy Goats. Całość słowem połączy wieloletni dziennikarz muzyczny Polskiego Radia Rzeszów i przyjaciel Piotra – Andrzej Klee – opowiada Janusz Zięba, dyrektor GCK.

 

Piotr Nowak – niesamowity muzyk i niezrównany wokalista. Człowiek o pięknej scenicznej charyzmie i dusza towarzystwa. Niepowtarzalna barwa głosu oraz styl wykonywanych utworów są potwierdzeniem wielkiego talentu, jaki posiadał Piotr Nowak. Basista legendarnych grup Blackout i Breakout. Od 2015 roku Piotr Nowak koncertował z własnym zespołem Piotr Nowak Band.
 

 

 

 

 

Barbara Ćmiech

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe