Weź udział w Jarmarku św. Jana: pokaż na Słowacji swoje rzemiosło i pasję do sztuki ludowej!

  • 16.08.2021, 13:03
  • Monika Kulka-Smołkowicz

Podziel się:

Oceń:

plecione wiklinowe kosze rzemiosło Fot. ilustracyjne/pixabay
Na stronie gminy Ropa pojawiło się zaproszenie dla twórców ludowych, rzemieślników i kół zainteresowań. Reprezentanci tych organizacji dostaną szansę zaprezentowania swoich umiejętności i sztuki na poziomie regionu transgranicznego

 

Zaproszenie skierowane jest przede wszystkim do twórców ludowych, rzemieślników czy kół zainteresowań, którzy będą mieli okazję zaprezentować własne umiejętności i sztukę na poziomie regionu transgranicznego. Transmisja na żywo z wydarzenia kulturalnego będzie transmitowana na platformie internetowej YouTube i portalach społecznościowych z szerokim gronem mieszkańców polsko-słowackiego pogranicza, a także internautami bez ograniczeń granicznych.

Wypełnione zgłoszenie należy przesłać do piątku (25 sierpnia 2021) na adres:
Obec Zborov,
Lesná 10,
086 33 Zborov
lub e-mailem na adres: [email protected] w formie podpisanego skanu. W temacie wiadomości należy wpisać „Jarmark św. Jana II”.

Zaproszenie możecie pobrać >>>na stronie UG Ropa

Internetowy „Jarmark św. Jana II”odbędzie się 5 września 2021 r. w sali zborovskiego Domu Kultury.

 

Poprzedni Jarmark św. Jana odbył się w czerwcu: zobacz jak wyglądał!

Pełna relacja z tego wydarzenia jest dostępna on-line. W niemal trzygodzinnym materiale widzimy prezentację rękodzieła lokalnych rzemieślników i rękodzielników. Możemy także obejrzeć krótki spektakl teatralny oraz pokaz umiejętności członków grup rekonstrukcyjnych rycerstwa z Polski i Słowacji.

Jarmark jest elementem realizacji projektu „Karpackie Bramy: między Ropą a Zborovem – ochrona i rozwój wspólnego dziedzictwa kulturowego na pograniczu polsko-słowackim”. Formuła internetowa wymuszona przez ograniczenia pandemiczne nie przerwała cyklu spotkań realizowanych w ramach programu „Interreg”. Mimo, że spotkanie zrealizowane jest głównie za pośrednictwem Internetu i mediów społecznościowych, cieszy się dużym zainteresowaniem.

Setki osób obejrzało czerwcową edycję Jarmarku: czy sukces wrześniowej będzie jeszcze większy?

Wszystko w Waszych rękach.

 

 

Monika Kulka-Smołkowicz

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe