Jeśli nie widziałeś premiery, to zaplanuj wizytę w Zagrodzie Maziarskiej! Wystawią ponowie „Beskid bez Kitu”

  • 18.08.2021, 10:53
  • Monika Kulka-Smołkowicz

Podziel się:

Oceń:

Jeśli nie widziałeś premiery, to zaplanuj wizytę w Zagrodzie Maziarskiej!… Fot. haloGorlice
Po niezwykle ciepłym przyjęciu premierowego spektaklu inspirowanego ksiażką „Beskid bez kitu” Organizatorzy postanowili wystawić sztukę raz jeszcze. Warto zaplanować już dziś wyjazd w plener na niezwykłe spotkanie ze sztuką!

 

Już w najbliższą sobotę (21 sierpnia) o godz. 17 w Zagrodzie Maziarskiej w Łosiu ponownie wystawią spektakl zrealizowany na podstawie książki Marii Strzeleckiej „Beskid bez kitu”. Przedstawienie jest efektem intensywnej pracy grupy teatralnej z Uścia Gorlickiego. Warsztaty teatralne, w których brali udział młodzi aktorzy z tej gminy, realizowane były pod okiem profesjonalnych instruktorów.

Serdecznie zapraszamy na nasze przedstawienie, w którym znajdziecie elementy musicalu, bo będzie dużo fajnych piosenek. Przeniesiemy Was w atmosferę lat 60. Tego jeszcze w Beskidzie nie było – mówi Marlena Moździńska, koordynatorka projektu „Warsztaty teatralne Uście Gorlickie”.

 

W spektaklu wystąpi sama Maria Strzelecka, która napisała i zilustrowała „Beskid bez kitu”, stworzyła również scenografię i zaprojektowała plakat reklamujący wydarzenie. Reżyserem spektaklu jest, podobnie jak w ubiegłym roku, Monika Babula, za którą młodzież idzie jak w ogień.

W przedstawieniu wystąpią również:

Aniela Adamkiewicz, Julia Kuziak, Milena Kuziak, Martyna Andrasz, Justyna Andrasz, Nikola Hojsak, Dominika Tomasik, Klaudia Gorgosz, Emilia Cichoń, Oliwia Cichoń, Piotr Chmielowski, Maksymilian Kurkiewicz, Olga Doszna, Martyna Kawik, Judyta Wojtaszek, Leon Babula, Michał Cetnarowski, Karol Kawik, Jagna Żuławska

  • Monika Babula – reżyseria i prowadzenie grupy
  • Julia Doszna – instruktorka wokalna, Babcia Tekla
  • Mirosław Bogoń – instruktor muzyczny, Tata Terki
  • Marlena Moździńska – koordynatorka, Nauczycielka
  • Mania Strzelecka – scenografia, Mama Jurii
  • Hannah Baar – asystentka reżysera, Mama Terki
  • Isabella Weiner – kostiumy

 

Termin: 21 sierpnia (sobota)
Godzina: 17
Miejsce: Zagroda Maziarska w Łosiu
Wstęp płatny

 

Relację z premiery z bogatą galerią fotografii możecie zobaczyć a tekście >>>Terka i przyjaciele, czyli letnia przygoda w Beskidzie Niskim

Więcej o projekcie pisaliśmy >>>Trwają warsztaty teatralne w Uściu Gorlickim. Na plenerowej scenie zobaczymy... Beskid bez kitu!

Zapowiedź sztuki możecie zobaczyć także tutaj >>>Terka wyszła z książki „Beskid bez kitu”! To będzie rewelacyjny spektakl [FOTO]

Monika Kulka-Smołkowicz

Zdjęcia (1)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe