Zamówienie dotyczy wybudowania przejść dla pieszych usytuowanych w ciągu drogi krajowej nr 28 przy ul. Kościuszki ul. Parkowej na terenie miasta Gorlice.
Jak czytamy w informacji o zamówieniu:
Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji projektowej i wykonanie na jej podstawie robót budowlanych dla zadania doświetlenia przejść dla pieszych na drodze krajowej nr 28 (ulica Kościuszki) i 28 a (ulica Parkowa) w m. Gorlice w systemie „zaprojektuj i wybuduj".
Jeśli wydaje się Wam, że sprawa jest prosta, zobaczcie, co obejmuje wskazany w zamówieniu, szczegółowy zakres umowy. Od wykonawcy oczekuje się:
- pozyskania mapy do celów projektowych,
- uzgodnienia z Zamawiającym zgodności projektu z programem funkcjonalno-użytkowym,
- wykonania projektu w formie niezbędnej do uzyskania przez Wykonawcę robót na podstawie pełnomocnictwa udzielonego przez Zamawiającego decyzji i pozwoleń administracyjnych zezwalających na rozpoczęcie realizacji robót jeżeli będą wymagane,
- opracowania specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych,
- w przypadku wystąpienia kolizji z istniejącymi drzewami pozyskania zezwolenia na wycinkę drzew,
- dokonania stosowanych uzgodnień z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad, gestorami sieci i innymi np. zarządcami, użytkownikami, w tym m.in. z Wydziałem Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego w Gorlicach,
- opracowania docelowej organizacji ruchu ,
- zgłoszenia rozpoczęcia robót w organach administracji architektoniczno-budowlanej w imieniu Zamawiającego jeżeli będzie wymagane,
- realizacji robót budowlanych na podstawie opracowanej dokumentacji projektowej,
- przygotowania dokumentacji odbiorowej.
Wartość zamówienia to nieco ponad 160 tys. zł.
Okres realizacji zamówienia określono na dzień 15 listopada 2021 roku, co oznacza, że jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to jeszcze późną jesienią piesi powinni skorzystać z bezpieczniejszych przejść w tych dwóch miejscach.









![Pierwsi ukarani za wypalanie traw. Policja ostrzega: będą kolejne mandaty [FOTO] Zdjęcie przedstawia palącą sie trawe](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-pierwsi-ukarani-za-wypalanie-traw-policja-ostrzega-beda-kolejne-mandaty-foto-1773680796.jpg)
![Biecz. Zderzenie osobówek na skrzyżowaniu. Utrudnienia na DK28 [FOTO] Biecz. Zderzenie osobówek na skrzyżowaniu. Utrudnienia na DK28 [FOTO]](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-biecz-zderzenie-osobowek-na-skrzyzowaniu-utrudnienia-na-dk28-1773664195.jpg)

![Srebrny medal dla Gorlic w boksie olimpijskim [FOTO] Zdjęcie przedstawia zawodnika](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-srebrny-medal-dla-gorlic-w-boksie-olimpijskim-1773659923.jpg)


![Co? Gdzie? Halo! Wieczór z karaoke, nowości w kinach [PONIEDZIAŁEK, 16 marca 2026] zdjęcie przedstawia zapowiedz co? Gdzie? Halo!](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-co-gdzie-halo-wieczor-z-karaoke-oraz-ciekawe-repertuary-kin-poniedzialek-16-marca-2026-1773653088.jpg)








![Włamanie do Gospody Magurskiej, kamera uchwyciła trzech sprawców [FOTO] zdjęcie przedstawia sprawców kradzieży z włamaniem](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-wlamanie-do-gospody-magurskiej-poszukiwani-sprawcy-foto-1772380939.jpg)
![To oni usiłowali okraść skład budowlany w Sękowej. Zobacz film z monitoringu [VIDEO] zdjęcie przedstawia zamaskowanych mężczyzn w nocy](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-to-oni-usilowali-okrasc-sklad-budowlany-w-sekowej-zobacz-film-z-monitoringu-video-1772721685.jpg)
![Parkowanie za 4 tysiące złotych na gorlickim parkingów [FOTO] zdjęcie przedstawia samochód z blankietami za wycieraczką za parkowanie](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-parkowanie-za-4-tysiace-zlotych-na-gorlickim-parkingu-foto-1773323229.jpg)
![Ruszyła budowa restauracji McDonald's przy ul. Bieckiej w Gorlicach [FOTO] zdjęcie przedstawia budynek mcdonalds](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-ruszyla-budowa-restauracji-mcdonald-s-przy-ul-bieckiej-w-gorlicach-foto-1772726693.jpg)
![Zaginęła 16-letnia mieszkanka Moszczenicy [AKTUALIZACJA] Zaginęła 16-letnia mieszkanka Moszczenicy [AKTUALIZACJA]](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-zaginela-16-letnia-mieszkanka-moszczenicy-1773388717.jpg)

Napisz komentarz
Komentarze