Dożynki 2021 – Przeżyjmy to jeszcze raz!

  • 25.08.2021, 08:56
  • Monika Kulka-Smołkowicz

Podziel się:

Oceń:

Dożynki 2021 – Przeżyjmy to jeszcze raz! Fot. naszabobowa.pl
Do tańca i do różańca: tak musi być na każdych dożynkach. Po rocznej przerwie dożynkowe imprezy wróciły z całą siłą. Po dwóch niedzielnych imprezach pozostało wiele wspaniałych wspomnień i zdjęcia. Patrząc dziś za okno wielu podkreśli również to, że uroczystości pobłogosławiono także wspaniałą pogodą.

 

Tegoroczne dożynki w naszym powiecie już się zakończyły. Pozostały wspomnienia, wrażenia dzieci, które po raz pierwszy mogły zobaczyć kolorowe orszaki i galerie zdjęć, do których wielu będzie chętnie powracało.

 

Dożynki Gminy Moszczenica

W gminie Moszczenica dożynki odbyły się 15 sierpnia. Kolorowy korowód prowadzony przez wspaniale udekorowane maszyny rolnicze oraz pojazdy OSP przejechał najpierw ulicami Moszczenicy, a następnie Staszkówki, by wszyscy mieszkańcy dowiedzieli się o lokalnym świecie plonów. O 15.30 rozpoczęła się uroczysta Msza święta, a później na scenie przy boisku sportowym w Staszkówce bawiono się i tańczono.

Podziękowania Wójta za organizację dożynek oraz pełną galerię zdjęć z uroczystości w Gminie Moszczenica zobaczyć możecie >>>TUTAJ

 

Dożynki Gmina Ropa

Także 15 sierpnia bawiono się w Gminie Ropa. Za plony podziękowano najpierw w czasie Mszy świętej. Po jej zakończeniu Korowód Dożynkowy przeszedł pod scenę plenerową przy stadionie sportowym w Ropie, gdzie przy akompaniamencie Kapeli „Pogórzanie” rozpoczęła się uroczystość obrzędowa i przekazanie chleba. W atmosferze wdzięczności i ulgi rozpoczęły się okolicznościowe zabawy i tańce. 

Szczegółową relację z uroczystości oraz galerię zdjęć z dożynek gminnych w Ropie możecie obejrzeć >>>TUTAJ

 

Gmina Bobowa

Tu dożynki odbywały się 22 sierpnia, a ich organizatorami byli: Burmistrz Bobowej Pan Wacław Ligęza, Sołtys i Rada Sołecka z Brzany, Koło Gospodyń Wiejskich z Brzany, Centrum Kultury i Promocji Gminy Bobowa. Uroczystej mszy świętej przewodził ks. dr Marian Chełmecki. Potem barwny korowód przejechał na wielofunkcyjny plac miejski przy ul. Grunwaldzkiej w Bobowej, gdzie nastąpiła prezentacja poszczególnych sołectw i okolicznościowych wieńców. Po części oficjalnej nie brakło okazji do zabawy, której towarzyszyła muzyka zespołu „Rąbanka”.

Fotorelację z wydarzenia możecie zobaczyć >>>TUTAJ

 

Gmina Łużna

W święto Matki Boskiej Zielnej korowód dożynkowy przejechał także przez Gminę Łużna. Po części religijnej i obrzędowej starsi bawili się w rytmie muzyki, a najmłodszych cieszyły dmuchańce i słodkości przygotowane przez lokalne gospodynie.

Relację z wydarzenia możecie zobaczyć >>>TUTAJ

 

Gmina Sękowa

W Sękowej dożynki odbyły się 15 sierpnia. Po uroczystej mszy świętej dokonano oficjalnej prezentacji i poświęcenia wieńców. W czasie imprezy plenerowej można było skosztować specjałów przygotowanych przez członkinie koła gospodyń wiejskich. Przyglądano się pokazowi starych metod zbierania zboża, pokazom zapaśniczym, a wielkim finałem był bardzo wyczekiwany koncert zespołu Pectus.

Fotorelacja z wydarzenia dostępna jest >>>TUTAJ

 

Gmina Gorlice

Tutaj imprezę zaplanowano w miejscowości Kwiatonowice, gdzie wczoraj (22 sierpnia) pojawili się gospodarze i gospodynie z tradycyjnymi wieńcami. Przemierzając w korowodzie miejscowość dzielili się radością z udanych zbiorów. Relację z imprezy zobaczyć możecie na profilu FB Gminy Gorlice oraz >>>na stronie Starostwa Powiatowego w Gorlicach

 

 

Monika Kulka-Smołkowicz

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Aga
Aga 25.08.2021, 18:14
Ale kogo w Gorlicach interesują jakieś wiejskie dożynki
aa
aa 25.08.2021, 20:38
To po co komentujesz?

Pozostałe