Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
ReklamaAparaty słuchowe? Sprawdź u nas bezpłatnie jakie będą najlepsze dla Ciebie! Badanie słuchu? u nas są wszystkie badania dzieci i dorosłych - Gorlice, ul. 11 Listopada 27/1.9, tel. 510 500 802
Reklama Wakacje.pl - Salon Gorlice, ul. Sienkiewicza 2, tel. 514 298 136
Reklama Znajdź swój wymarzony rower w IwoBike
Reklama Zapraszamy na zakupy do Delikatesów Szubryt w Gorlicach przy ul. Kościuszki
ReklamaHydrotech - skład budowlany, stacja diagnostyczna, mechanika pojazdowa, wulkanizacja - Siedliska 116, tel. 513 184 054 | Kwiaciarnia Gabi - dekoracje kościołów, dekoracje samochodów ślubnych, dekoracje sal weselnych, bukiety ślubne i okolicznościowe - ul. Węgierska 5, Bobowa, tel. 510 199 110
Reklama Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Sączu - rekrutacja od 8 czerwca - WYBIERZ DOBRY KIERUNEK STUDIUJ W NOWYM SĄCZU
Reklama Akademia Humanistyczno Ekonomiczna w Łodzi, Filia w Jaśle - rekrutacja na studia w AHE w Jaśle trwa! Studia licencjackie i magisterskie (zaoczne), administracja, pedagogika - ZAPISZ SIĘ JUŻ TERAZ I ZYSKAJ RABAT 10%!

Służyć ludziom, na chwałę Boga. Poświęcenie wozów strażackich OSP Głęboka

Podziel się
Oceń

W minionym tygodniu miało miejsce poświęcenie pojazdów, które mają pomagać strażakom-ochotnikom wypełniać ich powołanie.
Służyć ludziom, na chwałę Boga. Poświęcenie wozów strażackich OSP Głęboka

Autor: Fot. ilustracyjne/UM Biecz

 

Jak wyjaśnia na stornie UM Biecz:

W ubiegłym roku Gmina Biecz przekazała jednostce OSP w Głębokiej dwa samochody.  Zakupiony w kwocie 20.000 zł. używany samochód specjalny pożarniczy – Star 200 oraz pozyskany od Państwowej Straży Pożarnej w Gorlicach samochód osobowy, kwatermistrzowski marki Skoda Octavia. Jednostka OSP w Głębokiej była jedyną, która nie dysponowała żadnym pojazdem strażackim, dlatego samochody trafiły do tej miejscowości.

 

W czasie mszy świętej, która odbyła się w święto Matki Boskiej Zielnej w Harklowej ks. kanonik Bogusław Grzywacz, dokonał poświęcenia samochodów. Po uroczystości w Domu Ludowym w Głębokiej odbyło się spotkanie z udziałem Burmistrza Biecza Mirosława Wędrychowicza, Przewodniczącego Rady Miejskiej w Bieczu Grzegorza Nosala, Proboszcza Parafii p.w. św. Doroty w Harklowej ks. kan. Bogusława Grzywacza, ks. Stanisława Łukasika, strażaków OSP Głęboka oraz przedstawicielek KGW.

Samochody to obecnie jeden z podstawowych elementów wyposażenia strażaków. Bez nich niesienie pomocy jest dużo trudniejsze, by nie powiedzieć, że czasem niemożliwe. Dzięki wykorzystaniu tego zaplecza druhowie z OSP Głęboka będą mogli skuteczniej pomagać ludziom. To także inwestycja w najmłodszych, którzy w przyszłości zastąpią ich w misji czuwania nad bezpieczeństwem mieszkańców regionu.

 

Źródło info: UM Biecz


Napisz komentarz

Komentarze

StrażakSam 01.09.2021 16:02
Co z tego , że maja sprzęt i auto , gdy jak istnieje potrzeba to nie wyjadą.

ReklamaMet Chem - Okna PCV DRUTEX, kominki, piece kaflowe - Gorlice, ul. Kościuszki 12, tel. 18 353 10 74
Reklama Nowe mieszkania na sprzedaż, Osiedle "Szklane Tarasy" - Gorlice, ul. Kapuścińskiego
ReklamaStylowe Wnętrza - Ropa 1275, tel. 733 920 260 - Oferujemy: wizualizacje 3D, fachowe doradztwo. U nas kupisz: płytki, ceramikę, kabiny, wanny, armaturę łazienkową, meble i wyposażenie łazienkowe. SPRAWDŹ OFERTĘ
AKTUALNOŚCI
Reklama
POPULARNE
Reklama Znajdujemy się w Jankowej k. młyna, w budynku stacji PKP. Z nami Wybudujesz ,Wykończysz, Wyremontujesz. Największy wybór materiałów budowlanych w regionie. Kontakt: 18 479 14 13 / 692 700 673
Reklama

Temperatura: 23°C Miasto: Gorlice

Ciśnienie: 1019 hPa
Wiatr: 7 km/h

Reklama
OSTATNIE KOMENTARZE
Autor komentarza: Szuwarek Treść komentarza: Urologię zamknąć mechaniczny zamknąć ciekawe kiedy zamkną ratusz to by była DOBRA WIADOMOŚĆ. Data dodania komentarza: 25.06.2026, 14:02 Źródło komentarza: Na ten moment nie ma szans na uruchomienie poradni urologicznej. Brakuje lekarzy Autor komentarza: butelkka Treść komentarza: Zamiast normalnie pracować robią pokazówki .Po co to komu ? Zaraz pewnie kaweczka ,poczęstunek .Do roboty !!! Ciekawe ile pieniędzy idzie na takie spotkania otwarcie drogi ,mostu, w przedszkolu,dps,szkole itd ... Wszędzie korytko musi być a dla Tych co najbardziej potrzebują NIE MA . Ciekawe czy ludzie zgadną ile zarabiają Panie opiekunki np.w DPS (dom pomocy społecznej)przy przewijaniu ludzi chorych,cierpiących ? Bardzo cięzka praca .Podpowiem najniższą krajową .A taki co od imprezki do iprezki ,od spotkania do spotkania ile ? Data dodania komentarza: 25.06.2026, 11:00 Źródło komentarza: Nowe rondo za blisko 4 mln zł. Ma powstać do listopada Autor komentarza: strona wuwuwu Treść komentarza: Patrząc na pogarszającą się sytuację gospodarczą na naszym gorlickim podwórku, zaciąganie tak dużego kredytu jest złym działaniem. Tym bardziej, że nikt z popierających ten pomysł nie pokazał jego pełnego kosztu. Mieszkańców ubywa, młodzieży w szkołach ubywa, podmiotów płacących podatki też ubywa. To kto to będzie spłacał za 10 lat? Data dodania komentarza: 25.06.2026, 10:54 Źródło komentarza: Jeden głos zdecydował. Tak głosowali radni nad wotum zaufania dla Zarządu Powiatu Gorlickiego Autor komentarza: Ja Treść komentarza: Stolik z wódką i rura dla pań impreza udana podatnik zaplaci Data dodania komentarza: 25.06.2026, 10:09 Źródło komentarza: Nowe rondo za blisko 4 mln zł. Ma powstać do listopada
Reklama Nowe mieszkania na sprzedaż - Szklane Tarasy, Gorlice, ul. Kapuścińskiego