Kilka tysięcy złotych za ubranka dla dzieci? Czemu nie?!

  • 24.08.2021, 10:47
  • Monika Kulka-Smołkowicz

Podziel się:

Oceń:

Kilka tysięcy złotych za ubranka dla dzieci? Czemu nie?! Fot. ilustracyjne/unsplash
Notatniki policyjne w ostatnich dniach wypełniają głównie oszustwa i kolizje. My zaś ponownie informujemy i zachęcamy: zachowajcie daleko idącą ostrożność w czasie zakupów w sieci. Być może niektóre okazje wcale nie są okazjami...

 

Obywatel Turcji z problemami na gorlickiej ulicy

Miniona doba na drogach naszego powiatu była dość spokojna. Zdarzyły się jednak dwie kolizje.

Pierwsza z nich miała miejsce około godziny 11.30 przy ul. Kościuszki w Gorlicach. Obywatel Turcji prowadzący pojazd ciężarowy nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu i najechał na tył toyoty prowadzonej przez mieszkankę Biecza. Sprawca zdarzenia był trzeźwy, a za spowodowaną kolizję musiał zapłacić mandat karny w wysokości 220 zł.

Drugie zdarzenie drogowe miało miejsce w Wilczyskach. Jak relacjonuje nam asp. Anna Wójcik z KPP w Gorlicach:

Do zdarzenia doszło około godziny 13.45 w Wilczyskach, na drodze wojewódzkiej. Kierujący samochodem marki renault, mieszkaniec Tarnowa, nie zachował szczególnej ostrożności podczas wykonywania manewru cofania. Najechał na prawidłowo jadącego nissana, którym kierował mieszkaniec gminy Bobowa.

 

Obydwaj uczestnicy tego zdarzenia byli trzeźwi, a sprawcę ukarano mandatem w wysokości 250 złotych.

 

Zgłoszone oszustwa internetowe: nadal modne, nieustannie zaskakujące

Pierwsze zgłoszenie dotyczyło oszustwa, do którego miało dojść jeszcze pod koniec maja. Mieszkaniec gminy Uście Gorlickie zgłosił, że za pośrednictwem jednego z portali z ogłoszeniami lokalnymi chciał dokonać zakupu bali ogrodowych. Wpłacił na wskazane konto niemal 3000 złotych. Do chwili zgłoszenia sprawy na policję nie otrzymał ani zwrotu wpłaconych środków, ani nie dostarczono mu zamówionych produktów.

Podobny problem zgłosiła na gorlickiej komendzie mieszkanka powiatu tarnowskiego. Kobieta chciała za pośrednictwem portalu z ogłoszeniami lokalnymi nabyć ubranka dziecięce za niemałą kwotę, bo około 3400 złotych! Po wpłaceniu środków na wskazane konto nie otrzymała ani upragnionej przesyłki ani zwrotu pieniędzy.

 

Monika Kulka-Smołkowicz

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe