Dla pani odblask, dla pana pomoc w zakupie samochodu elektrycznego

  • 04.09.2021, 15:04
  • Monika Kulka-Smołkowicz

Podziel się:

Oceń:

Dla pani odblask, dla pana pomoc w zakupie samochodu elektrycznego Fot. ilustracyjne/pexels
Już niedługo Gorlicki Tydzień Zrównoważonego Transportu, w czasie którego będzie można skorzystać z bardzo wielu form pomocy. Będzie też pokaz samochodów elektrycznych i wiele propozycji rozrywki dla starszych i młodszych.

 

Urząd Miejski w Gorlicach zaprasza na Gorlicki Tydzień Zrównoważonego Transportu, który będzie trwał od 16 do 22 września.

 

Zielone rozwiązania na wyciągniecie ręki

 

16 września Na początku propozycja dla najmłodszych. Wycieczki szkolne zaplanowane na ten dzień będą dość nietypowe. Będą bowiem obejmowały przejazd pojazdami transportu publicznego. Najmłodsi będą mogli poznać zasady korzystania z transportu publicznego i przejadą się miejskim autobusem!

18-19 września – Piknik na Gorlickim Rynku

 

Sobota, godz. 10 – 12

  • Pokaz samochodów elektrycznych

Zaprezentowane zostaną m.in. Hyundai Kona, Ford Mustang Mach E, Nissan Leaf, Skoda Enyaq, Mazda MX-30, Dacia Spring, Renault Zoe,

  • Pokaz akrobacji na rolkach (godz. 12),
  • Konsultacje z Ekodoradcą 

Ekodoradca będzie dostępny dla wszystkich: opowie o uchwale antysmogowej, podpowie, jak wnioskować o dotację w ramach Programu Czyste Powietrze, Mój Prąd czy Mój Samochód. Ten ostatni projekt pozwala wnioskować nawet o 27 000 zł na zakup samochodu elektrycznego. Co więcej, Ekodoradca pomoże uzupełnić Deklarację do CEEB. Każdy właściciel nieruchomości posiadającej źródło ciepła ma obowiązek złożyć taką deklarację!

Konkurencje sportowe dla dzieci i młodzieży – dla każdego uczestnika przewidziany upominek!

  • Konsultacje z dietetykiem, w tym analiza składu ciała.

 

Niedziela, godz. 14 – 18

Tego dnia w planie imprezy pojawiają się konsultacje z powiatowym Doradcą ds. klimatu i środowiska. Nie zabraknie także atrakcji dla dzieci i dorosłych. Będzie można zobaczyć rowery wytwarzające prąd, wziąć udział w warsztatach artystycznych oraz zabawach sportowych.

 

Co więcej w czasie Gorlickiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu?

20 września
Sprawdź swoją prędkość i wygraj nagrody! – Zawody sportowe na pump tracku


21 września
Konkurencje sportowe dla młodzieży na Miasteczku Rowerowym


22 września
Dzień bez samochodu – bezpłatna komunikacja miejska dla wszystkich! Skorzystaj z bezpłatnego transportu i zobacz Mobilną Galerię Sztuki w naszych autobusach.

 

Przyłącz się do wydarzenia i odbierz odblaski!
Każda osoba, która w dniach 16 – 22 września przyjedzie do Pawilonu Historii Miasta, korzystając ze zrównoważonego środka transportu otrzyma drobny upominek!
Dodatkowo, w czasie Gorlickiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, odbywać się będą konkursy dla szkół i gorlickiej młodzieży.

 

Źródło info: UM Gorlice

 

Monika Kulka-Smołkowicz

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Pani
Pani 04.09.2021, 20:36
A gdzie będą te odblaski? Bo to jest to, o czym marzy każda kobieta... Lecę, pędzę!
adam1
adam1 04.09.2021, 20:10
Lepiej by się zajęli rozwiązaniem problemów komunikacyjnych miasta, a nie gł..potami.
Czy samochody stojące w korkach nie zatruwają środowiska? Czy samochody elektryczne są naprawdę ekologiczne? Co się stanie z akumulatorami tych samochodów po 10 latach? Czy energia elektryczna do tych samochodów jest wytwarzana w sposób ekologiczny? Takie pytania należy zadać tym "ekodoradcom"
🇵🇱
🇵🇱 04.09.2021, 16:29
🤣🤣🤣

Pozostałe