Bezpieczna droga do szkoły. Towarzyszyliśmy policjantom w czasie akcji przy podstawówce w Libuszy [FOTO/VIDEO]

  • 08.09.2021, 14:54
  • Barbara Ćmiech

Podziel się:

Oceń:

loadingŁaduję odtwarzacz...
Z początkiem nowego roku szkolnego policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach włączyli się do akcji kontrolno-profilaktycznej „Bezpieczna droga do szkoły”.

 

Gorliccy policjanci rozpoczęli wzmożone działania kontrolne i profilaktyczne w rejonach szkół i przedszkoli. Wszystko to w trosce o bezpieczeństwo najmłodszych uczestników ruchu drogowego.

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach wraz z funkcjonariuszem zajmującym się profilaktyką społeczną, podejmują działania przy szkołach podstawowych informując, jak prawidłowo zachowywać się na drodze i korzystać z pobliskich przejść dla pieszych.

Dzieci dojeżdżające do szkół na rowerach i hulajnogach informowali, jak prawidłowo przemieszczać się tymi pojazdami po drogach publicznych, a także o właściwym zachowaniu na przejściach dla pieszych.

W ramach prowadzonych działań policjanci reagowali również na wszelkie wykroczenia popełniane przez kierowców w okolicach szkół, a w szczególności w rejonie przejść dla pieszych.

Najmłodszym uczestnikom akcji policjanci rozdawali odblaski.

Prowadzone działania spotkały się z bardzo pozytywnym odbiorem społecznym zarówno wśród uczniów jak i ich rodziców, a także poparciem za strony dyrektorów szkół.

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Źródło info: KPP w Gorlicach

Barbara Ćmiech

Zdjęcia (47)

Podpięte galerie zdjęć:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

www
www 19.09.2021, 17:30
zdjęcie nr37 fajny oznakowany ford

Pozostałe