Nasz debiut w Narodowym Czytaniu! Dziękujemy za Waszą obecność

  • 07.09.2021, 10:24
  • Barbara Ćmiech

Podziel się:

Oceń:

Nasz debiut w Narodowym Czytaniu! Dziękujemy za Waszą obecność Fot. MBP w Gorlicach
Jubileuszowa, dziesiąta odsłona Narodowego Czytania już za nami. Zaproszeni goście przeczytali na gorlickim Rynku w całości dramat Gabrieli Zapolskiej „Moralność Pani Dulskiej”.

 

Cóż możemy powiedzieć – bawiliśmy się doskonale! I mamy wrażenie, że Gabriela Zapolska napisała ten konkretny fragment właśnie dla nas. Może dlatego, że pisarka również zajmowała się dziennikarstwem.

Narodowe Czytanie zostało zainaugurowane w 2012 roku przez Parę Prezydencką. Akcja od początku cieszy się dużym zainteresowaniem.

W tym roku w bohaterów „Moralności Pani Dulskiej” wcielili się: burmistrz Gorlic Rafał Kukla, samorządowcy, radni, członkowie Gorlickiego Klubu Seniora, aktorzy działającego pod auspicjami GCK Zespołu Teatralnego Czterech Pokoleń „Otwarte drzwi”, młodzież licealna, bibliotekarze, przedstawiciele gorlickich instytucji i stowarzyszeń oraz nasza redakcja.

Natomiast przygotowane przez bibliotekarzy z miejskiej książnicy stoiska warsztatowe przyciągnęły młodszą część publiczności. Dzieci miały okazję przystroić kapelusz tytułowej bohaterki dramatu, zrobić tzw. tarczę Newtona, zakręcić literackim kołem fortuny, odpowiedzieć na pytania i wygrać nagrody. W trakcie wydarzenia można było kupić lektury z tej i z poprzednich edycji Narodowego Czytania, sygnowane okolicznościowym stemplem.

Za rok Narodowe Czytanie „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza.

Barbara Ćmiech

Zdjęcia (9)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe