Joanna Kalisz-Dziki rekomenduje nowość na lokalnym rynku wydawniczym pt. Stróżowska, autorstwa Urszuli Karasińskiej. Jest to opowiedziana ze swadą historia jednej z gorlickich ulic, widziana z perspektywy ludzi, którzy ją wspominają. Przeczytamy tu m.in. o zabytkowych kapliczkach i kamienicach czy czasach II wojny światowej, a nawet o przedwojennych lodach cytrynowych. Tytuł ten rozpoczyna cykl poświęcony ulicom naszego miasta pn. Gorlickie ulice – tak je pamiętamy.
Ewa Bochenek poleca książkę pt. Ciało, strój, biżuteria w kontekście przemian kulturowych, społecznych i politycznych drugiej połowy XX wieku. Praca zbiorowa pod redakcją Ewy Letkiewicz dotyczy zjawisk związanych z modą w II połowie XX wieku.
Jolanta Stawiarska poleca książkę pt. Autobiografia w sensie ścisłym, a nawet umownym, autorstwa Jerzego Pilcha. Jest to opowieść o sobie, którą sam pisarz uznał za kanoniczną, a więc jedyną, jaka (jego zdaniem) nadaje się do przekazania innym.
Beata Mituś poleca książkę pt. Dziewczyna z ogrodu, autorstwa Anki Sangusz. Powieść o nastolatkach i dla nastolatków stanowi pierwszą część cyklu Niepokorni, a jej akcja toczy się w Trójmieście.
Małgorzata Kliś zachęca młodszych Czytelników do lektury książki pt. Strażniczka Słońca. Jest to druga część z serii Kwartet sezonowy, autorstwa Mai Lunde. Jest to to pełna przygód opowieść o stracie i towarzyszącej jej goryczy, walce z lękiem, ale też o miłości, szczęściu, nadziei na nową wiosnę oraz o tym, jak ważne są w przyrodzie równowaga i następujące po sobie pory roku.
Ewa Tempińska poleca reportaż pt. Droga krajowa numer 106: na tajnych szlakach kalabryjskiej mafii. Dziennikarz Antonio Talia przeprowadza reporterskie śledztwo, odkrywające nieznane karty mafijnej historii. Książka opisuje region, w którym kult męskości, broń, narkotyki i osmalone na brzegach obrazki z Matką Boską nie są lokalną legendą, tylko tragiczną codziennością, oddziałującą na kolejne pokolenia Kalabryjczyków.
Katarzyna Marchwica rekomenduje książkę pt. Sługa krwi, autorstwa Adama Przechrzty. Jest to pierwsza część cyklu Materia Secunda. Stanowi kontynuację znakomitej serii Materia Prima, w której dalsze losy Olafa Rudnickiego to fascynujące połączenie alchemii, fantastyki i historii alternatywnej.
Marta Karp poleca książkę pt. Rzeki płyną, jak chcą. Autorka Ałbena Grabowska zabiera Czytelników w podróż do czasów I wojny światowej i odkrywa historie i tajemnice rodziny Terechowiczów.
Natalia Karasińska poleca repetytorium gramatyczne, pt. Wielka gramatyka języka angielskiego: teoria, przykłady, ćwiczenia, autorstwa Aleksandry Borowskiej. Jest to wyczerpujące i przystępne omówienie wszystkich zagadnień gramatycznych, przeznaczone dla osób początkujących i zaawansowanych (od A1 do C1).






![Kino Kolory | Repertuar na bieżący weekend [27 lutego - 1 marca] Zdjęcie przedstawia plakaty filmów wyświetlanych w Kinie Kolory w Gorlicach](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-kino-kolory-repertuar-na-biezacy-weekend-27-lutego-1-marca-1772102854.jpg)
![Halo Tu Weekend. Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych oraz Festiwal Tańca [27 lutego -1 marca 2026] zdjęcie przedstawia plakat zapowiadający wydarzenia na weekend](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-halo-tu-weekend-obchody-narodowego-dnia-pamieci-zolnierzy-wykletych-oraz-2-gorlicki-festiwal-tanca-1772147025.jpg)
![Kino Helios | Repertuar na bieżący tydzień [27 lutego - 5 marca] Zdjęcie przedstawia plakaty filmów wyświetlanych w kinie Helios w Nowym Sączu](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-kino-helios-repertuar-na-biezacy-tydzien-27-lutego-5-marca-1772021531.jpg)
![Szymbark. Zderzenie samochodów osobowych. Są poszkodowani [FOTO] Szymbark. Zderzenie samochodów osobowych. Są poszkodowani [FOTO]](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-szymbark-zderzenie-samochodow-osobowych-sa-poszkodowani-1772177779.jpg)
![Gorlice. Zderzenie pojazdów na ul. Zbożowej [FOTO] Gorlice. Zderzenie pojazdów na ul. Zbożowej [FOTO]](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-gorlice-zderzenie-pojazdow-na-ul-zbozowej-foto-1772175431.jpg)

![Finał konkursów plastycznych w Ropie, Bieczu i Sękowej. To oni są najlepsi [FOTO] zdjęcie przedstawia grupę osób, dzieci z dyplomami](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-final-konkursow-plastycznych-w-ropie-i-sekowej-to-oni-sa-najlepsi-foto-1772124379.jpg)

![Matematyczny talent z Biecza. Antek pokonał rywali z całego świata [FOTO] zdjęcie przedstawia chłopca](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-matematyczny-talent-z-biecza-antek-pokonal-rywali-z-calego-swiata-foto-1771334289.jpg)



![Walka z depresją bez tabu. Nie wstydź się prosić o pomoc i zadzwonić [VIDEO] zdjęcie przedstawia kobiete u lekarza](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-ogolnopolski-dzien-walki-z-depresja-bez-tabu-1771835081.jpg)


![Trwają poszukiwania 13-letniej dziewczynki, która nie mówi [AKTUALIZACJA] zdjęcie przedstawia dziewczynkę stojącą w pokoju](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-zaginela-13-letnia-dziewczynka-dziewczynka-nie-mowi-aktualizacja-1771876076.jpg)
![Ropa. Groźne zderzenie dwóch pojazdów, droga zablokowana [AKTUALIZACJA] zdjęcie przedstawia zdarzenie w Ropie](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-ropa-grozne-zderzenie-dwoch-pojazdow-foto-1770997645.jpg)


![Ropa. Zderzenie drogowe na drodze w kierunku Florynki [FOTO] Ropa. Zderzenie drogowe na drodze w kierunku Florynki [FOTO]](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-ropa-zderzenie-drogowe-na-drodze-w-kierunku-florynki-1771168363.jpg)
Napisz komentarz
Komentarze