Kredyt hipoteczny - pomysł z przyszłością, na którą Cię stać

  • 07.09.2021, 19:32
  • Justyna Miarecka

Podziel się:

Oceń:

Kredyt hipoteczny - pomysł z przyszłością, na którą Cię stać
Kredyt hipoteczny na własne mieszkanie albo dom jest czasami koniecznością, przez którą trzeba przebrnąć, by stać się właścicielem lub posiadaczką własnego miejsca na Ziemi. Otrzymanie kredytu hipotecznego nie będzie najłatwiejszym zadaniem w naszym życiu, co z kolei nie oznacza, że trzeba się do tego rozwiązania źle nastawiać. Jeśli solidnie się przygotujemy, to taką pożyczkę otrzymamy.

 

Oczywiście kluczową sprawą będą tutaj nasze potencjalne dochody, wkład własny, determinacja, pracowitość, itp. Zwracając uwagę na różne istotne szczegóły, takie jak roczna stopa oprocentowania (RRSO), czy też koszta prowizji, itp., dobierzemy sobie taki kredyt, na jaki nas stać. Warto więc przyjrzeć się im z bliska. Im więcej będziemy wiedzieć, tym lepszą decyzję podejmiemy.

 

Jak wybrać korzystne warunki do zawarcia umowy kredytu?

Dobrze dobrany kredyt hipoteczny pozwala na dostosowanie rat do twoich możliwości finansowych. Z pewnością takie oraz inne formy pomocy finansowej, pozwalającej na realizację Twoich marzeń, znajdziesz na stronie www.17bankow.com. Znajdziemy tam różnorodne propozycje kredytu hipotecznego, dzięki którym o wiele łatwiej będzie nam wejść w posiadanie własnego mieszkania lub domu. Kredyt mieszkaniowy jest zobowiązaniem bardzo poważnym, kosztownym, a spłaty kredytu będziemy dokonywać przez wiele lat. Udzielenie kredytu leży więc w rękach banku, który dokładnie prześwietli nasze możliwości, w tym - naszą zdolność kredytową.

Kredytu hipotecznego można udzielić osobie, która jest obywatelem polskim, ma ukończone osiemnaście lat, posiada konto w banku oraz polski numer telefonu. Niezbędna będzie także pełna zdolność do czynności prawnych oraz stałe dochody umożliwiające spłatę zobowiązania. Na wyżej wymienionej stronie internetowej znajdziemy przejrzysty oraz solidny ranking kredytów hipotecznych, który ułatwi nam wybranie odpowiedniej pożyczki.

 

Prowizje, ubezpieczenia, rzeczywista roczna stopa oprocentowania - warto znać szczegóły naszej umowy

Przy każdej umowie kredytowej należy zwracać uwagę na szczegóły. Nie zawsze najtańszy kredyt hipoteczny musi się okazać najlepszy. Oprocentowanie kredytu to jedno, a dodatkowe opłaty za jego udzielenie to drugie. Czasami może w nim być zawarte obowiązkowe ubezpieczenie nieruchomości albo inne koszta, co spowoduje, że całkowity koszt kredytu będzie wyższy. Udzielenie kredytu hipotecznego nie jest procesem błyskawicznym, trzeba więc uzbroić się w cierpliwość, wkład własny oraz wszelkie niezbędne dokumenty. Kwoty kredytu który zaciągamy, mogą być naprawdę duże, jeśli więc musisz albo chcesz wziąć kredyt hipoteczny, dokładnie to przemyśl.

Odpowiednio gospodarując budżetem domowym, z pewnością poradzimy sobie z kredytem hipotecznym. Całkowita kwota kredytu będzie dla nas sporym obciążeniem przez wiele lat i dopiero po jej spłaceniu co do grosza, staniemy się pełnoprawnymi właścicielami mieszkania lub domu. Nie oznacza to jednak, że pożyczka hipoteczna zablokuje nam sprzedaż, czy zamianę mieszkania obciążonego takim zobowiązaniem. Zgodę na takie działania będzie jednak musiał wyrazić bank.

Kredyty hipoteczne to często jedyna droga, by nabyć własne mieszkanie. Możemy nimi pokryć do 70-80% kosztów zakupu nieruchomości, resztę musi zaś stanowić, tzw. wkład własny. Całkowity koszt kredytu hipotecznego może być więc dość różny w różnych bankach. Warto więc otrzymać kredyt hipoteczny, który nie będzie dla nas niebezpieczny, np. pod względem wysokości raty w całym okresie kredytowania inwestycji mieszkaniowej.

 

undefined

Justyna Miarecka

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe