Głównym celem projektu jest upamiętnienie i podkreślenie dziedzictwa historycznego naszego regionu, wzmocnienie tożsamości kulturowej mieszkańców Gorlic oraz przyjezdnych i turystów odwiedzających Beskid Niski. Motywem przewodnim projektu są metaforyczne korzenie – które symbolizują sięganie w przeszłość, w głąb swojej historii.
W sobotę i w niedzielę w Pawilonie Historii Miasta odbędą się warsztaty z bibułkarstwa i tworzenia lalek motanek. Dodatkowo na gorlickim Rynku stanie wystawa fotografii, przybliżająca pracę rzemieślników.
Wydarzenia te pozwolą w oryginalny sposób poznać lokalną historię i tradycję regionu, który od lat był miejscem styku trzech kultur – Pogórzan, Łemków i Żydów.
Program wydarzenia:
sobota, 11 września
- godz. 12-19: kiermasz ginących zawodów na gorlickim Rynku
- godz. 13-17: warsztaty bibułkarskie, które poprowadzi Dorota Pacana
Koncerty na mobilnej scenie – zagra Kapela Siwego
- godz. 14.30: os. Mariampol (obok boiska przy ul. Chopina)
- godz. 15.30: os. Korczak (parking nad spółdzielnią mieszkaniową przy ul. Hallera)
Koncerty na gorlickim Rynku, start: godz. 16.30
- Regionalny Zespół Taneczny Pogórzanie
- Legend of Kazimierz
niedziela, 12 września
- godz. 12-19: kiermasz ginących zawodów na gorlickim Rynku
- godz. 13-17: warsztaty tworzenia lalek motanek, które poprowadzi Agnieszka Barszcz-Bylica
Koncerty na gorlickim Rynku, start: godz. 15
- Regionalny Zespół Taneczny Pogórzanie
- Teroczka
- Serencza










![Hala namiotowa zawaliła się pod naporem śniegu. Drzewa przy ul. Bieckiej połamane [FOTO/VIDEO] zdjęcie przedstawia straż pożarną](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-hala-namiotowa-zawalila-sie-pod-naporem-sniegu-drzewa-przy-ul-bieckiej-polamane-foto-video-1763897512.jpg)




![Tajemnicze ślady w śniegu. Dziki Projekt na tropie [VIDEO] zdjęcie przedstawia mężczyznę w lesie](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-tajemnicze-slady-w-sniegu-dziki-projekt-na-tropie-video-1763822726.jpg)
![Magia „Ani z Zielonego Wzgórza” w Gorlickim Centrum Kultury [FOTO] zdjęcie przedstawia dziewczynę i chłopaka na scenie](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-magia-ani-z-zielonego-wzgorza-w-gorlickim-centrum-kultury-foto-1763156060.jpg)
![Wójtowa. Zderzenie osobowego peugeota z autem dostawczym [FOTO] zdjęcie przedstawia dwa pojazdy uszkodzone na drodze](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-ad815e5e13a369d8208725381ae2e543.jpg)

![Podcasty młodych o zdrowiu - uczennice Kromera o tym, jak żyć zdrowiej [PODCAST] zdjęcie przedstawia kobietę, która trzyma w palcach jabłko w kształcie serca](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-podcasty-mlodych-o-zdrowiu-uczennice-kromera-o-tym-jak-zyc-zdrowiej-podcast-1762932852.png)



![Gorlice. Kolizja na ul. Stróżowskiej. Droga do Mszanki zablokowana [FOTO] zdjęcie przedstawia uszkodzone pojazdy podczas kolizji](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-gorlice-kolizja-na-ul-strozowskiej-droga-zablokowana-foto-1763754618.jpg)
![Gorlice. Zderzenie hondy i audi. Kierujący uciekł z miejsca zdarzenia [AKTUALIZACJA] zdjęcie przedstawia kolizje hondy na ulicy Sienkiewicza](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-gorlice-zderzenie-hondy-i-audi-kierujacy-uciekl-z-miejsca-zdarzenia-foto-1762669646.jpg)


Napisz komentarz
Komentarze