Ostatnie tchnienie Restauracji Parkowa [FOTO/VIDEO]

  • 12.09.2021, 06:00
  • Tomasz Stasiowski

Podziel się:

Oceń:

loadingŁaduję odtwarzacz...
Przed nami piękna słoneczna niedziela. Będzie to na pewno dobra okazja, by odwiedzić Park Miejski w Gorlicach, gdzie od lat w jego centrum stoi charakterystyczny, zielony budynek. To Restauracja Parkowa. Już wkrótce przestanie istnieć.

 

Okazuje się, że to ostatnie dni, lub nawet godziny, gdy budynek stoi na swoim miejscu. Zgodnie z planem budynek zostanie wyburzony, ponieważ jego stan techniczny jest bardzo zły.

Z informacji, jakie posiadamy, wynika że jeszcze w tym tygodniu na miejsce rozbiórki wjedzie ciężki sprzęt. Może to już się stać jutro, w poniedziałek.
 

Od dłuższego czasu budynek jest zabezpieczony przed wejściem osób postronnych, a na jego elewacji są banery z fotografiami starego parku.

To ostatnie godziny, by zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z obiektem, który ma w sobie odrobinę historii.

Zapraszamy do przesyłania nam zdjęć, które utworzą swoistego rodzaju fotogalerię zamkniętą w kapsule czasu. Miejmy nadzieję, że na naszych serwerach przetrwa ona wiele lat.

 

loadingŁaduję odtwarzacz...
Tomasz Stasiowski

Zdjęcia (9)


Komentarze (10)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

hmm
hmm 13.09.2021, 16:49
kawiarnia i pub parkowa to były czasy za barem pani Ala i pan Andrzej
Edytka
Edytka 13.09.2021, 12:35
w latach 80 tych chodziłam tam z rodzicami jako mała dziewczynka pamiętam tam gumy donald. Rodzice kawę pili. Fajnie było. I wracając z parku zawsze szłam na najpyszniejsze rurki z bita śmietaną do takiej małej budki . Już takich nie ma.
witaj w klubie
witaj w klubie 13.09.2021, 23:28
Mam te same wspomnienia, tylko ja chodziłam do Parkowej z bratem,kupował mi pepsi..a potem owe rurki z kremem..pyszne były
adam1
adam1 12.09.2021, 17:00
Szkoda tego budynku, bo w tym miejscu już nic nigdy nie powstanie ponieważ cały teren parku objęty jest ochroną przez konserwatora zabytków. W Gorlicach są dwa charakterystyczne budynki, związane z historią miasta: Budynek "Sokoła" i właśnie restauracja" Parkowa". Pierwszy z nich jest teraz remontowany, drugi skazano na rozbiórkę. Decyzja ta jest dla mnie niezrozumiałą pod względem ekonomicznym i praktycznym. Budynek "Sokoła" zawsze będzie obiektem deficytowym. Będzie wymagał corocznych dotacji, a koszty jego utrzymania poniosą mieszkańcy miasta. Takich sal sportowych jaka tam będzie jest w mieście kilka, nawet nie do końca wykorzystanych. Każda szkoła ma swoją salę, jest hala sportowa, w GCK jest sala. Czyli ta sala nie jest aż tak bardzo potrzebna jak na początku XX wieku, kiedy nie było żadnej sali w mieście i nie będzie w pełni wykorzystana. Natomiast budynek restauracji "Parkowa" mógłby sam na siebie zarabiać (pomieszczenia gastronomiczne i hotelowe), a także przynosić dla miasta niewielkie dochody. Szkoda, że przy okazji "rewitalizacji" parku nie wyremontowano tego budynku.
dse
dse 12.09.2021, 21:08
PS. sala jest niepotrzebna :D A to może powiesz nam jakie restauracje w gorlicach wypaliły?
strona wuwuwu
strona wuwuwu 13.09.2021, 13:48
dse: Polecam spacer po gorlickich lokalach w soboty i w niedziele. Można się zdziwić. Pozytywnie :)
adam1
adam1 13.09.2021, 12:58
A czy sale w najbliższej okolicy "Sokoła" , czyli W Kromerze i Budowlance są wykorzystane w weekendy? Będzie jeszcze jedna pusta sala przez nas utrzymywana
derds
derds 12.09.2021, 21:04
co jest dla ciebie niezrozumiałe w rozebraniu spruchniałego budynku grożącego zawaleniem?
Kgr
Kgr 12.09.2021, 13:44
A wystarczyło w odpowiednim momencie zainwestować i było być coś wyjątkowego.....

PS.
Wszystko da się uratować jedynie potrzebna spora inwestycja
stary
stary 12.09.2021, 10:13
Fajna była ta kawiarenka. Po "łyżwach" na nowym lodowisku szliśmy tam z moją sympatią na Pepsi Colę. Butelka kosztowała 5 zł. Wielkie pieniądze Jak dla ucznia w 1977r.

Pozostałe