Rajd rowerowy z klasą! Rusz śladami prof. Reinfussa: wyczynowo lub zupełnie rekreacyjnie

  • 15.09.2021, 08:18
  • Monika Kulka-Smołkowicz

Podziel się:

Oceń:

Rajd rowerowy z klasą! Rusz śladami prof. Reinfussa: wyczynowo lub zupełnie… Fot. materiały promocyjne
Stowarzyszenie GorliceBike i Skansen Wsi Pogórzańskiej im. prof. Romana Reinfussa w Szymbarku zapraszają na X Etnograficzny Rajd Rowerowy Śladami prof. Romana Reinfussa.

 

Wskocz na rower i przed siebie: wyczynowo bądź amatorsko!

Już w najbliższą niedzielę (19 września), miłośnicy dwóch kółek mogą wziąć udział w niezwykłej imprezie. Rajd jest propozycją dla osób, które uwielbiają podróże rowerowe z duszą.

Dla uczestników przygotowano aż cztery trasy o istotnie różnym poziomie trudności:

  1. Trasa MTBtrudna (start godz. 8, rozpoczęcie przejazdem autokarowym do Wysowej Zdroju na początek trasy)
  2. Trasa MTB – średnia (start na gorlickim rynku o godz. 8.30)
  3. Trasa turystyczna - średni poziom trudności (start na gorlickim rynku o godz. 9.00)
  4. Trasa rodzinna – łatwa (start na gorlickim rynku o godz. 15)

 

Wszyscy uczestnicy spotkają się pod Skansenem Wsi Pogórzańskiej pomiędzy godz. 15.30 a 16.30. Tam wspólnie zjedzą posiłek regeneracyjny i odbiorą okolicznościowe pamiątki.

Więcej informacji o planowanych trasach znajdziecie na profilu FB >>>X Etnograficzny Rajd Rowerowy Śladami prof. Romana Reinfussa

 

Rajd śladami prof. Reinfussa: Gorlickie z pigułce

Rajd to wyjątkowa impreza, która pozwoli uczestnikom aktywnie spędzić czas, spotkać się z osobami, które chcą od życia czegoś więcej i potrafią po to wyciągnąć rękę.

W naszym regionie nie brakuje ciekawym miejsc i urokliwych tras, a wybór roweru jako środka transportu pozwala doświadczać przyrody w sposób wyjątkowy. Niezależnie od wybranej trasy, doświadczanie piękna natury będzie łączyło się z poszukiwaniem śladów aktywności dawnych mieszkańców regionu, którzy zafascynowali prof. Reinfussa i wokół których skupiła się jego praca jako naukowa. Dokumentował, fotografował, utrwalał pamięć o mieszkańcach Beskidu Niskiego, publikując teksty o  ich aktywności i zwyczajach.

Już w niedzielę możecie spróbować go naśladować. Zapraszamy do podążania profesorskimi śladami.

 

Liczba miejsc ograniczona

W Rajdzie może wziąć udział maksymalnie 100 uczestników. Aby znaleźć się na liście należy wypełnić formularz internetowy dostępny >>>TUTAJ.

Rejestrować można się jeszcze tylko przez dwa dni, tj. do 16 września włącznie, chyba, że wcześniej zostanie osiągnięty limit 100 zapisanych osób.

Wpisowe dla osób powyżej 15 roku życia wynosi 35 zł, a młodszych obowiązuje wpisowe w wysokości 15 zł.
Opłatę należy uiścić przelewem na numer konta podany w wiadomości mailowej otrzymanej po wypełnieniu wskazanego wyżej formularza.

W razie pytań i problemów z rejestracją należy  zwrócić się z pytaniem do >>>Gorlice Bike poprzez Messengera lub mailowo, pod adresem [email protected]

 

Monika Kulka-Smołkowicz

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe