Kolejna kradzież z włamaniem i rower, który „sam” odjechał z klatki schodowej

  • 15.09.2021, 17:45
  • Barbara Ćmiech

Podziel się:

Oceń:

Kolejna kradzież z włamaniem i rower, który „sam” odjechał z klatki schodowej Fot. ilustracyjne
W ostatnim czasie mundurowi z gorlickiej komendy otrzymali kilka zgłoszeń dotyczących różnych kradzieży. Oprócz tej do ze sklepów w gminie Uście Gorlickie policjanci prowadzą czynności wyjaśniające również w dwóch kolejnych sprawach.

 

W niedzielny poranek (12 września) mieszkanka gminy Gorlice zgłosiła mundurowym, że nieznany sprawca włamał się do jej garażu w Kobylance.

Złodziej najpierw usunął kłódkę, a potem ukradł z wnętrza garażu kosę spalinową i odkurzacz do liści. Zgłaszająca wstępnie oceniła straty na blisko tysiąc złotych.

Na miejscu pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza z gorlickiej komendy. Policjanci nadal prowadzą czynności wyjaśniające w tej sprawie.

Jeszcze tego samego dnia do mundurowych zadzwoniła gorliczanka, która zauważyła, że z klatki schodowej bloku, w którym mieszka, zniknął rower należący do jednego z jej domowników. Co prawda jednoślad nie był zabezpieczony, ale nic nie tłumaczy kradzieży wartego około 500 zł roweru.

Policjanci przypominają, że aby zmniejszyć ryzyko kradzieży roweru, należy pamiętać, że złodziej najczęściej wykorzystuje pozostawienie jednośladu na niskim balkonie bez dobrego zabezpieczenia, pozostawienie roweru na klace schodowej lub na chwilę przed sklepem albo zostawienie otwartych drzwi do garażu, piwnicy, domu lub mieszkania.

 

Źródło info: KPP w Gorlicach

Barbara Ćmiech

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

czytelnik
czytelnik 16.09.2021, 00:15
w Kobylance na pustkach ciągle krążą podejrzane samochody w porach nocnych aż strach nawet wracać z przystanku do domu przez mały lasek w stronę państwa krupów bo nawet nie ma oświetlenia
Grzesiu P
Grzesiu P 15.09.2021, 19:00
Szukajcie a znajdziecie Czołgu nie zmienia zdania i tak na nic sie zdadzą wasze poszukiwania
Tomals
Tomals 15.09.2021, 18:22
Grupa dohodzeniowo sletcza hahahahhahaaaaa! Dobre

Pozostałe