W środku nocy, na skuterze, pod wpływem, bez uprawnień i z narkotykami

  • 16.09.2021, 12:17
  • Monika Kulka-Smołkowicz

Podziel się:

Oceń:

W środku nocy, na skuterze, pod wpływem, bez uprawnień i z narkotykami Fot. ilustracyjne/unsplash
Miniona doba na drogach gorlickiego była spokojna. Doszło jednak do kilku kontroli, których skutki będą odczuwane przez sprawców przez dłuższy czas.

 

Skuterowa podróż „na podwójnym gazie”

Do pierwszego ze zdarzeń doszło 15 września w Gorlicach, przy ul. Bieckiej. Około godziny 1 w nocy, policjanci zatrzymali do kontroli mieszkańca powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego. Nie tylko prowadził on skuter nie posiadając do tego uprawnień. Mężczyzna był pod wpływem alkoholu (miał we krwi: 0,9 promila alkoholu), ale w czasie kontroli okazało się także, że posiada przy sobie narkotyki.
Został zatrzymany a w jego sprawie będą prowadzone dalsze czynności procesowe.

 

Przekręcony licznik w samochodzie na celowniku mundurowych

Tuż przed południem do kontroli zatrzymano mieszkańca gminy Lipinki. Mężczyzna przekroczył dopuszczalną na danym obszarze prędkość, ale nie to okazało się największym problemem. Jak wykazała rutynowa kontrola, w oplu, którego prowadził mężczyzna, dokonano zaniżenia wskazań drogomierza. Pojazd zatrzymano, a mężczyznę po przeprowadzonych czynnościach zwolniono. Został ukarany mandatem w wysokości 200 złotych i 6 punktami karnymi.

 

Kierowcy iveco zatrzymano prawo jazdy

Podróżujący przez Kobylankę mieszkaniec gminy Gorlice został zatrzymany około godziny 17 za przekroczenie dopuszczalnej w tym miejscu prędkości o 42 km/h. Mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 300 zł i 8 punktami karnymi. W toku kontroli okazało się dodatkowo, że mężczyzna nie jest trzeźwy: miał 0,65 promila alkoholu we krwi. W związku z tym policjanci zatrzymali mu prawo jazdy.

 

Monika Kulka-Smołkowicz

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

??
?? 16.09.2021, 14:53
to na skuter potrzeba uprawnienia??
Ja
Ja 16.09.2021, 18:28
Jeżeli pojemność silnika jest większa niż 50 to wypadałoby...

Pozostałe