Nowa metoda oszustów: przekręt „na urzędnika”. Bądźcie czujni!

  • 17.09.2021, 09:36
  • Barbara Ćmiech

Podziel się:

Oceń:

jak nie dać się oszukać - nowa metoda na urzędnika Fot. ilustracyjne/pixabay
Podają się za urzędników i obiecują 15 tys. złotych dotacji na fotowoltaikę, powołując się na program „Czysty Powiat”. Informują, że warunkiem otrzymania dofinansowania jest wpłata wkładu własnego oraz podają numer konta.

 

Wszyscy wiemy o tym, że powinniśmy mieć się na baczności, gdy do drzwi zapuka sprzedawca z atrakcyjną ofertą i pod pretekstem analizy naszych potrzeb, chce uzyskać dane wrażliwe w celu przygotowania oferty.

Naszą czujność powinny wzbudzić również niezwykle atrakcyjne propozycje małych firm dotyczące ofert instalacji fotowoltaicznej – absolutnie nie powinniśmy podpisywać umowy już po pierwszym spotkaniu!

Naszą czujność powinna wzbudzić sytuacja, w której akwizytor lub firma wykonawcza przedstawia nam ofertę od razu na konkretną moc, nie pytając o zużycie energii elektrycznej czy wysokość rachunku za prąd. Wybierając firmę instalacyjną, warto zwrócić uwagę na ugruntowaną pozycję na rynku, która może pochwalić się wcześniejszymi montażami interesujących nas urządzeń – znajdziemy je na stronie instalatora.

Na terenie powiatu gorlickiego kolportowane są ulotki oferujące instalacje fotowoltaiczne w atrakcyjnych cenach.

Nie znamy szczegółów działania tych firm, jednak z uwagi na fakt, iż wyłudzenia pieniędzy oraz danych osobowych „na fotowoltaikę” odnotowano w sąsiednim powiecie – apelujemy o czujność i dokładne weryfikowanie ofert – ostrzega Gabriela Mazur, doradca ds. klimatu i środowiska w Starostwie Powiatowym w Gorlicach.

 

Pamiętaj!

  • Nigdy nie płać z góry.
  • Nie podpisuj umowy tego samego dnia.
  • Poproś o referencje.
  • Bądź czujny! Nie daj się zwieść „okazji”, że natychmiastowa decyzja to niska cena lub montaż w krótkim czasie.
  • Wybieraj tylko sprawdzone i postępujące etycznie firmy fotowoltaiczne.

 

Źródło info: Starostwo Powiatowe w Gorlicach

Barbara Ćmiech

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

~~~~ja
~~~~ja 17.09.2021, 10:25
Ja tam kiedy mam czas lubię odbierać telefony od firm proponujących montaż fotowoltaiki i udawać zainteresowanego a gdy konsultantka jest już prawie pewna, że znalazła jelenia, który będzie chciał podpisać umowę pytam jak szybko są w stanie założyć ponieważ mieszkam w bloku i nie wiem czy ktoś z sąsiadów mnie nie uprzedzi zajmując powierzchnię dachu.

Pozostałe