Rajskie jabłuszka, hortensje bukietowe i ozdobne trawy to rośliny, które sprawdzą się w każdym ogródku

  • 19.09.2021, 10:13
  • Barbara Ćmiech

Podziel się:

Oceń:

loadingŁaduję odtwarzacz...
Zapraszamy Was do obejrzenia kolejnego naszego materiału filmowego zrealizowanego w gorlickiej firmie Eko-Tech.

 

Hortensja bukietowa to zdecydowanie jedna z najbardziej widowiskowych i najczęściej uprawianych hortensji w naszych ogrodach. Jest szczególnie atrakcyjna ze względu na długie kwitnienie oraz bardzo dekoracyjne, duże kwiatostany, a także łatwą uprawę.

W naszych ogrodach zazwyczaj roślina osiąga około od jednego do trzech metrów wysokości, w zależności od odmiany i kwiatami zebranymi w duże stożkowate wiechy długości od 20 do 30 cm.

Na szczególna uwagę zasługują hortensje bukietowe z kolekcji LIVING, które charakteryzują się kompaktowym pokrojem – krzewy dorastają do jednego metra wysokości i osiągają około 90 centymetrów średnicy.

Pędy hortensji LIVING są sztywne i wyprostowane, a liście jajowate i ciemnozielone. Z kolei kwiaty są zebrane w stożkowate kwiatostany, które dorastają do 25 centymetrów wysokości – opowiada Monika Boczar, z gorlickiej firmy Eko-Tech, w której kupicie również tę i wiele innych odmian hortensji.

 

Hortensje z kolekcji LIVING kwitną od lipca do późnej jesieni, a odmiana ta jest w pełni odporna na mróz. Szczególnie polecamy ją do sadzenia w grupach oraz do uprawy w pojemnikach. Jej kwiatostany doskonale nadają się do bukietów i przepięknie wyglądają zasuszone – podkreśla Joanna Boczar.


Kwitnący krzew hortensji bukietowej przeniesie nas do rajskiego ogrodu, w którym warto również posadzić... rajskie jabłonie!

Rajskie jabłonie to bezapelacyjnie jedne z najpiękniej kwitnących drzew. Oprócz kwiatów ich ozdobą są małe owoce, zwane rajskimi jabłuszkami. Drzewka te występują w wielu odmianach, które różnią się barwą, kształtem i wielkością kwiatów oraz owoców.

Idealnym dopełnieniem wyjątkowych krzewów hortensji i drzewek rajskich jabłoni będą trawy ozdobne, które są nazywane ogrodniczym fenomenem, bo chociaż tradycyjnie kojarzone są z sielskim krajobrazem, to stały się jednym z najpopularniejszych ozdób nowoczesnych ogrodów.

Wysokie i niskie, zielone i kolorowe – wyglądają atrakcyjnie i są na ogół mało wymagające. Ponadto doskonale znoszą suszę i łatwo się regenerują. Szeroki wachlarz najpiękniejszych traw znajdziecie również w gorlickim Eko-Techu.

 

 


 

A dlaczego warto jeszcze odwiedzić to miejsce? Niech najlepszą rekomendacją będzie komentarz naszej Czytelniczki, która wysłała do nas maila z takim komentarzem:

O istnieniu gorlickiej firmy Eko-Tech dowiedziałam się zaledwie wczoraj. Korzystając z podpowiedzi oraz podesłanego przez koleżankę linku do Informacyjnego Portalu Internetowego halogorlice.info, z przyjemnością i w skupieniu obejrzałam filmik o Eko-Tech i zachwyciłam się jego „urodą”. Dziś przejechałam 45 km tylko po to, aby sprawdzić, czy to, co obejrzałam i usłyszałam zastanę również w realu. I wiecie co Kochani? BYŁO WARTO!

Wrażenia:

  • wygodny parking
  • asortyment oferowanych roślin ogromy
  • rośliny zdrowe, bardzo zadbane, widać efekt pracowitych dłoni, które nieustannie je pielęgnują
  • na wąskich ścieżynkach pomiędzy roślinkami, ani na roślinach nie ma zanieczyszczeń, zeschniętych listków i kwiatostanów, a z tym w ogrodniczych sklepach bardzo różnie bywa
  • wszystko idealnie wysegregowane
  • przemiła i wysoce profesjonalna obsługa klienta, nie było pytania, na które nie otrzymałabym pełnej fachowej odpowiedzi z doradztwem w sprawie uprawy na dalsze lata
  • wszystko co kupiłam zostało przez Panie starannie zabezpieczone przed podróżą.

Odwiedziłam w swoim życiu mnóstwo różnego rodzaju sklepów, gdzie można zaopatrzyć się w rośliny do naszych ukochanych ogródków, ale firma Eko-Tech to wyjątkowe miejsce. Panie Monika i Joanna Boczar stworzyły wyjątkowy klimat, umiejętnie dzieląc się z klientem swoją wiedzą, doświadczeniem, efektami swoich pracowitych rąk oraz sercem do świata roślin.

SERDECZNIE POLECAM to miejsce na zakupy do Waszych ogrodów.

Jolanta M.

 

loadingŁaduję odtwarzacz...
Barbara Ćmiech

Zdjęcia (46)

Podpięte galerie zdjęć:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe