Srebrna moneta kolekcjonerska poświęcona Łukasiewiczowi: emisja w przyszłym roku

  • 18.09.2021, 06:19
  • Monika Kulka-Smołkowicz

Podziel się:

Oceń:

Srebrna moneta kolekcjonerska poświęcona Łukasiewiczowi: emisja w przyszłym… Fot. haloGorlice
UM Gorlice poinformował o tym, że w planie emisyjnym NBP na rok 2022 pojawiła się niezwykła moneta. Srebrna dziesięciozłotówka będzie upamietniała 200-lecie narodzin Ignacego Łukasiewicza.

 

Jak czytamy na stronie UM Gorlice, wniosek burmistrza miasta Gorlice, Rafała Kukli, spotkał się z pozytywną odpowiedzią Narodowego Banku Polskiego:

Już w marcu przyszłego roku do obiegu trafi wyjątkowa, kolekcjonerska moneta z wizerunkiem Ignacego Łukasiewicza – taką informację otrzymaliśmy z Narodowego Banku Polskiego!

 

Będzie to moneta o nominale 10 zł, o masie 31,10 g, średnicy 32 mm. Zostanie wykonana ze srebra próby 999. Wyemitowana będzie w nakładzie do 10 000 sztuk.

Wartości kolekcjonerskie, wprowadzone do obiegu na mocy zarządzenia emisyjnego, dostępne będą w sprzedaży od dnia emisji w kasach Oddziałów Okręgowych NBP oraz w sklepie internetowym.

Jak komentuje burmistrz naszego miasta:

Cieszymy się, że Narodowy Bank Polski pozytywnie odniósł się do naszej prośby i upamiętni tę wielką postać, rozsławiając przy tym Miasto Światła! Mam także nadzieję, że przyszły rok będzie rokiem Ignacego Łukasiewicza – w tej sprawie również wspólnie z Panią Poseł skierowaliśmy list do Marszałek Sejmu.

 

Źródło info: UM Gorlice

Monika Kulka-Smołkowicz

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Grażynka
Grażynka 19.09.2021, 21:17
Lepiej jak by było z panną z nad Poczty albo z rozwódką Ireną Prorok z Krygu.

Pozostałe