Żołnierze WOT zapraszają na rodzinny piknik na gorlickim rynku! Za mundurem...

  • 20.09.2021, 07:25
  • Monika Kulka-Smołkowicz

Podziel się:

Oceń:

Żołnierze WOT zapraszają na rodzinny piknik na gorlickim rynku! Za mundurem... Fot. DWOT/materiały promocyjne
Terytorialsi zapraszają na piknik rodzinny w niezwykłej atmosferze. Mundurowi zachęcają do wspólnego, bardzo aktywnego wypoczynku. Wszystko już w niedzielę 26 września na gorlickim Rynku.

 

Z okazji Święta Wojsk Obrony Terytorialnej, żołnierze tej formacji zapraszają na niezwykłe pikniki rodzinne. Już w najbliższą niedzielę (26 września) WOTGames odbędzie się właśnie w Gorlicach!

 

Czym jest WOTGames?

To impreza, która ma promować ideę WOT oraz zachęcać do bardzo aktywnego wypoczynku i spotkania z mundurowymi.

Jak wyjaśniają Organizatorzy:

Tegoroczne Święto Wojsk Obrony Terytorialnej, poza uroczystym apelem na Pl. Marszałka Piłsudskiego w Warszawie, podczas którego wręczonych zostanie 6 sztandarów wojskowych (w tym dla 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej), będzie miało wymiar sportowej rywalizacji w wielu gminach w Polsce.

Poza formalnym świętowaniem, Terytorialsom przyświeca cel wyzwolenia aktywności fizycznej i zaangażowania mieszkańców lokalnych społeczności. Do sportowej rywalizacji, WOT zaprasza rodziny, dzieci i dorosłych. Wspólnie celebrowane czwarte święto WOT, tym razem na sportowo, pogłębi integrację i zaangażowanie w życie środowiska lokalnego. Od żołnierzy Wojska Polskiego oczekuje się propagowania zdrowego stylu życia i wdrażanie zasad „fair play" – taka idea przyświeca organizacji pikników wojskowych „WOTgames".

 

Zakładany harmonogram gorlickiej imprezy na plakacie.

 

Jak się przygotować na zawody i czy trzeba się wcześnie zapisać?

W ramach strefy „Wspaniałej dwunastki" będzie rozgrywane 12 konkurencji sportowych. W zależności od wieku uczestnicy zostaną przydzieleni do kategorii „Rekrut” (do 18 roku życia) lub „Terytorials” (osoby po ukończeniu 18 roku życia). „Rekruci" będą musieli wykonać osiem wskazanych przez organizatora konkurencji, a „Terytorialsi" wszystkie dwanaście. Czas na ich wykonanie jest ograniczony długością trwania pikniku. Najlepsi w poszczególnych kategoriach oraz z podziałem na kobiety i mężczyzn otrzymają złote, srebrne i brązowe medale.

Na uczestników rywalizacji czeka 200 pakietów startowych oraz medale dla najlepszych. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, aby wziąć udział w rywalizacji należy zapisać się za pośrednictwem >>>strony internetowej WOTGames

Wybrane konkurencje w ramach strefy „Wspaniała dwunastka" to na przykład: „Relaks celowniczego" (czyli znane wszystkim pompki w czasie 1 min), „sprint sapera" (to znana z wojskowych testów sprawności „koperta"), „Zaprawa poranna" (to próba szybkości w worku), „Dostawa amunicji" (to bieg ze skrzynkami na czas) będą też konkurencje o tak wyszukanych nazwach jak „Wymagający porucznik", „Surowy sierżant", czy też „Musztra z pojazdami".

 

Nie braknie atrakcji dla Najmłodszych

Najmłodszych wraz z rodzicami lub opiekunami Terytorialsi zapraszają do strefy „Akademia terytorialsa". Będzie to przestrzeń edukacyjno-zabawowa dla dzieci oraz ich opiekunów. Najmłodsi poznają tam tajniki tematyki wojskowej i służby w WOT. W tzw. punktach edukacyjnych dzieci będą mogły spotkać żołnierzy, którzy chętnie opowiedzą na wszystkie (nawet te najbardziej niezwykłe!) pytania.

Dzieci poprzez zabawę będą zdobywały „sprawności", a zdobycie ośmiu będzie równoznaczne z otrzymaniem specjalnej nagrody oraz dyplomu. Nie spodziewajcie się jednak typowych dyscyplin sportowych! W czasie „Akademii terytorialsa" dzieci będą mogły się pomalować (wojskowa zabawa w chowanego musi obejmować kamuflaż!), będą uczyły się elementów survivalu, nauczą się podstaw obsługi radiostacji, wyznaczania kierunków świata bez kompasu oraz spróbują poszukiwać skarbów z wykrywaczem metali.

Więcej o zabawach przygotowanych dla najmłodszych przeczytacie >>>TUTAJ

 

TAK, będzie można pooglądać wojskowe pojazdy i sprzęt Terytorialsów!

Poza strefami zabawy dla najmłodszych i rywalizacji dla trochę starszych zapraszamy do strefy „Park Sprzętu Technicznego", gdzie będzie można poznać nasze wyposażenie i uzbrojenie oraz do strefy „Plac apelowy", gdzie będzie miejsce na pogadankę z kombatantem, zjedzenie pysznej wojskowej grochówki. Będzie to strefa relaksu. Tutaj także każdy chętny do wstąpienia do WOT może rekruterami.

Dodatkowo podczas pikniku sportowego obecny będzie mobilny punkt krwiodawstwa, punkt szczepień, punkt narodowego spisu powszechnego.

Terytorialsi zapraszająca na niezapomniane wrażenia sportowe!

Monika Kulka-Smołkowicz

Zdjęcia (1)


Komentarze (19)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

jw2667
jw2667 21.09.2021, 07:56
przywrócić obowiązkową dwu letnią służbę wojskową i zobaczymy ilu będzie chętnych
daniel
daniel 24.09.2021, 18:44
zapłać mi tak z 20 tysiecy tygodniowo za tkwienie w wojsku na te dwa lata to ok ide już dziś
Por
Por 24.09.2021, 22:48
Ok jak nie wytrzymasz tygodnia dajesz mi 40tys,idzisz na taki układ spiszemy umowe
Pl
Pl 21.09.2021, 10:57
Kwaszenina?
JW2667
JW2667 21.09.2021, 11:09
SANOK(TRZCIANIEC)
Jeden z wielu
Jeden z wielu 20.09.2021, 21:18
Czytaj dalej onet, będziesz wielki. ASD.
asd
asd 21.09.2021, 07:13
Tkwij dalej w TVP info i będziesz jednym z wieklu, bez pojęcia o tym co się naprawdę dzieje naokoło.
asd
asd 20.09.2021, 18:04
Po pierwsze: to nie robią nic za darmo a ich pracodawcy nie mają zwracanej nawet złotówki za ich nieobecności w pracy. Po drugie: formację powołaną do życia przez Macierewicza do partyzanckiej walki z Rosją (po jej wyimaginowanej inwazji na Polskę) ciężko kwalifikować jako prawdziwe wojsko i nie piszę tego na złość ani aby kogokolwiek obrazić. Po trzecie: proponuję taką lekturę https://wiadomosci.onet.pl/tyl… oraz https://wiadomosci.onet.pl/tyl… Po czwarte i ostatnie: fajnie, że są jakieś atrakcje typu paramilitarnego, ale jak ktoś poważnie myśli o wojsku to niech idzie na żołnierza zawodowego a nie doskokowego terytioralsa.
Głos rozsądku
Głos rozsądku 20.09.2021, 14:57
Tym żołnierzom należy się szacunek, ochotnicy poświęcający swój czas dla innych, pomagają w czasie klęsk żywiołowych, może okazać się że Ci co kpią z Nich też będą potrzebować pomocy.
Rezerwa
Rezerwa 21.09.2021, 18:46
To nie są żołnierze!!!!!!tylko ochotnicy zwykli ludzie w moro
Porucznik
Porucznik 23.09.2021, 18:19
tak panie Rezerwa TO SĄ ŻOŁNIERZE!! Składają PRZYSIĘGĘ WOJSKOWĄ tak jak każdy ŻOŁNIERZ!!!
Marcin
Marcin 20.09.2021, 12:43
Ależ doceńmy fakt że to właśnie do waszej miejscowości swoje kroki kierują żołnierze chcący dać nam trochę zdrowego ruchu i sportowej rywalizacji, czy wiecznie trzeba każdego obrażać?!
łon
łon 20.09.2021, 11:13
ŻOŁNIERZE????//przecież to ludzie z łapanki którzy połakomili się na 500 złotych
🇵🇱
🇵🇱 20.09.2021, 19:51
Zmień pampera bo cieknie
HellOKitty
HellOKitty 20.09.2021, 14:54
chciałbym zobaczyć, jak mówisz im to w twarz albo odmawiasz ich pomocy kiedy Ci przyjdą pomóc. utworzenie WOT ma swoje słabości, ale obrażanie ich uważam za niesłuszne. myślę, że akurat w tym gronie jest wiele osob, ktore poszły tam przede wszystkim dla pewnej idei, a nie dla tych groszy
ert
ert 20.09.2021, 09:08
„Wymagający porucznik", „Surowy sierżant". no śmiechłem. Borówka Basia i Kalafior Jerzy...
MrRed
MrRed 20.09.2021, 11:11
Do zobaczenia w niedzielę, chciałbym zobaczyć jak zwyciężasz w tych konkurencjach, a potem równie kwieciście żartujesz z Terytorialsami  :D Powodzenia!
ert
ert 20.09.2021, 13:58
o widze ze sa jacys terytorialsi na tej stronie. Uderz w stół a nozyce sie odezwa czy jakos tak. niestety fakt jest taki ze chcecieliscie byc jak gwardia narodowa a wyszło jak wyszło :-)
nert
nert 20.09.2021, 10:49
Anonimowy Hejter
Znudzony Nerd

Pozostałe