Interaktywna lekcja historii na niesamowitym poziomie. Oglądaj on-line!

  • 20.09.2021, 10:35
  • Monika Kulka-Smołkowicz

Podziel się:

Oceń:

Interaktywna lekcja historii na niesamowitym poziomie. Oglądaj on-line! Fot. materiały promocyjne
O godzinie 10 rozpoczęła się interaktywna lekcja historii. Uczniowie reprezentujący poszczególne, gorlickie szkoły, przy bardzo żywiołowo reagującej publiczności, odpowiadali na pytania o życie i działalność ks. Świeykowskiego.

 

O godz. 10 w Gorlickim Centrum Kultury rozpoczęła się „Interaktywna lekcja historii”. Wydarzenie transmitowano na żywo: rywalizacji przysłuchiwaliśmy się i my. Szczerze polecamy oberzenie tego spotkania, które zrealizowano w niezwykle atrakcyjnej, nowoczesnej formule!

Zmagania uczestników quizu były niezwykle emocjonujące, a odpowiedzi na pytania nie tak oczywiste, jak mogło się wydawać!

W konkursie rywalizowali ze sobą będą uczniowie reprezentujący gorlickie szkoły podstawowe. Quiz przygotowano tak, by sprawdzał wiedzę graczy o ks. Bronisławie Świeykowskim – bohaterskim burmistrzu oraz o Bitwie Gorlickiej.

W rywalizacji szkół zwyciężył MZS nr 5 z wynikiem 1536 punktów.

W klasyfikacji indywidualnej najlepsi okazali się:

  1. Antoni Wisłocki
  2. Kacper Skotnicki
  3. Kamil Machowski

Już teraz pojawił się też pomysł powtórzenia interaktywnej lekcji.

Ponieważ bohaterem przyszłego roku będzie Ignacy Łukasiewicz (w 2022 roku przypada 200. rocznica jego urodzin), niewykluczone, że ewentualna, przyszła lekcja zostanie poświęcona właśnie jego osobie.


„Interaktywną lekcję historii” na temat ks. Świeykowskiego możecie zobaczyć on-line:


Działanie w ramach realizacji projektu „Bronisław Świeykowski. Burmistrz dni grozy.”,  dofinansowanego ze środków Muzeum Historii Polski w ramach konkursu „Patriotyzm Jutra”.

 

Źródło info: UM Gorlcie

Monika Kulka-Smołkowicz

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe