Gorlice. Policjanci aresztowali dwóch młodych dilerów

  • 22.09.2021, 08:18
  • Barbara Ćmiech

Podziel się:

Oceń:

Gorlice. Policjanci aresztowali dwóch młodych dilerów Fot. ilustracyjne
Działania funkcjonariuszy z wydziału kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach doprowadziły do zatrzymania w ciągu kilku dni trzech mężczyzn, podejrzanych o posiadanie i udzielanie środków odurzających. Wobec dwóch podejrzanych Sąd Rejonowy w Gorlicach zastosował areszt tymczasowy.

 

Funkcjonariusze z wydziału kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach cały czas prowadzą działania wymierzone przeciwko narkotykowym dilerom. 11 września policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców Gorlic w wieku 25 lat i 30 lat, przy których ujawniono łącznie kilkadziesiąt gramów środków odurzających: marihuany i substancji psychotropowych w postaci amfetaminy.

W toku prowadzonego śledztwa 30-latkowi przedstawiono zarzuty dotyczące szeregu przestępstw określonych w ustawie o przeciwdziałaniu narkomanii, m.in. odpłatnego udzielania narkotyków, za co grozi mu do 15 lat pozbawienia wolności. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Gorlicach, Sąd Rejonowy w Gorlicach zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Drugi zatrzymany usłyszał zarzut dotyczący posiadania narkotyków, za co grozi mu do 3 lat odsiadki.

Niespełna tydzień później funkcjonariusze przeprowadzili kolejną realizację w ramach tej sprawy. Zatrzymali 29-letniego mieszkańca powiatu jasielskiego. W trakcie przeszukania jego mieszkania ujawniono ponad 133 gramów marihuany i ponad 83 gramów amfetaminy. Sąd Rejonowy w Gorlicach na wniosek Prokuratury Rejonowej w Gorlicach również w tym przypadku zastosował wobec 29-latka areszt tymczasowy na trzy miesiące. Za udział w obrocie środkami odurzającymi grozi mu od 2 do 15 lat pozbawienia wolności.

Prowadzone w tej sprawie śledztwo ma charakter rozwojowy i wielowątkowy.

Barbara Ćmiech

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Kashanka
Kashanka 24.09.2021, 17:26
Jak ktoś pisze żeby z legalizować zioło to niech pojedzie za granicę , zlegalizowali zioło a na ulicy twarde narkotyki, dasz palca a wezmą ręke
Marry Jane
Marry Jane 23.09.2021, 16:13
Zamiast zalegalizowac ziolo ktore jest naturalne i miec wplywy do budzetu to karaja... a sami palą. Proponowalbym zrobic narkotesty policji Gorlickiej, wykrylo by kilka innych substancji mocniejszych
kariera
kariera 22.09.2021, 19:57
Pajak jest cwany, ma pomagierow, ale wszystko do czasu
znawca
znawca 22.09.2021, 10:28
a kto to taki to pajak

Pozostałe