Tylko wczoraj gorlicka drogówka zatrzymała 40 kierowców ze zdecydowanie zbyt ciężką nogą

  • 22.09.2021, 11:18
  • Barbara Ćmiech

Podziel się:

Oceń:

Tylko wczoraj gorlicka drogówka zatrzymała 40 kierowców ze zdecydowanie… Fot. haloGorlice
W związku z obchodami Europejskiego Tygodnia Mobilności we wszystkich europejskich krajach prowadzona jest akcja pod nazwą Road Safety Days – wcześniej znana jako EDWARD – Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych na Drogach. Również policjanci z gorlickiej drogówki włączyli się do akcji ukierunkowanej na dążenie do założeń zgodnych z „wizją zero” – zero ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych.

 

Wczoraj (21 września) funkcjonariusze z wydziału ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach w ramach akcji Road Safety Days prowadzili działania na drogach powiatu gorlickiego mające na celu poprawę bezpieczeństwa.

Główną przyczyną wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym jest niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Niezgodne z prawem zachowania zagrażają nie tylko kierującym i ich pasażerom, ale również pozostałym uczestnikom ruchu drogowego. Dlatego też w ramach akcji ukierunkowanej na zmniejszenie liczby wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym gorliccy mundurowi kontrolowali prędkość samochodów.

W czasie wczorajszych działań mundurowi skontrolowali 47 pojazdów, w 40 przypadkach ujawnili przekroczenie dopuszczalnej prędkości, a jednemu kierującemu zatrzymano prawo jazdy w związku z przekroczeniem dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h.

Poziom bezpieczeństwa na drogach zależy od zachowania każdego uczestnika ruchu, dlatego przestrzegajmy obowiązujących przepisów i dozwolonych limitów prędkości. Zachowajmy zdrowy rozsądek, bądźmy czujni i zwyczajnie ostrożni – apelują policjanci.

Barbara Ćmiech

Zdjęcia (41)

Podpięte galerie zdjęć:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Tomm
Tomm 23.09.2021, 07:21
Zapraszamy tych dzielnych Panów policjantów do Bobowej... szkoda ze te kontrole są praktycznie po sezonie motocyklowym
www
www 22.09.2021, 21:07
Będzie się kończyć RUMAKOWANIE jak dane z nawigacji będą dostępne przy kontroli
Teraz wystarczy wyłączyć eps i można grzać
Były
Były 22.09.2021, 17:47
Policja powinna być na drogach całodobowo

Pozostałe