Ostrzeżenie publiczne dotyczące żywności: wykrycie Salmonella w partii produktu pn. „KRESTO SEZAM”, 500 g
Zagrożenie: Obecność bakterii Salmonella wykryto w trakcie badań urzędowych w 1 z 5 badanych próbek. Spożycie produktu zanieczyszczonego pałeczkami Salmonella wiąże się z ryzykiem zatrucia pokarmowego.
Szczegóły dotyczące produktu:
Produkt - KRESTO SEZAM, 500 g
Producent - VOG Polska Sp. z o.o., ul. Przemysłowa 8, 96-100 Skierniewice
Kraj pochodzenia: SOMALIA
Numer partii - L 210791V858
Najlepiej spożyć przed - 30.09.2022
Działania podjęte przez przedsiębiorców i organy urzędowej kontroli:
Państwowa Inspekcja Sanitarna poinformowała producenta/ dystrybutora o negatywnych wynikach badań przedmiotowego produktu oraz zobowiązała przedsiębiorcę do podjęcia działań zgodnie z procedurą postępowania z wyrobem niezgodnym z wymaganiami.
Firma VOG Polska Sp. z o.o. rozpoczęła wycofywanie kwestionowanej partii sezamu z obrotu handlowego oraz informuje swoich odbiorców o zaistniałej sytuacji i możliwości dokonywania zwrotu produktu do dostawców.
Organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej nadzorują proces wycofywania produktu.
Producent współpracuje z podmiotami sprzedającymi wskazaną partię w celu wycofania jej z obrotu, wyjaśnia także przyczynę zdarzenia.
Zalecenia dla konsumentów:
- Nie należy spożywać wskazanej w komunikacie partii produktu.
- Można zwrócić wskazaną partię produktu do sklepu.
Źródło info: GIS








![Szlachetne zdrowie, nikt się nie dowie… czyli drugi dzień rozmów o zdrowiu [FOTO] Szlachetne zdrowie, nikt się nie dowie… czyli drugi dzień rozmów o zdrowiu [FOTO]](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-szlachetne-zdrowie-nikt-sie-nie-dowie-czyli-drugi-dzien-rozmow-o-zdrowiu-foto-1763554866.jpg)
![Co? Gdzie? Halo! Tydzień profilaktyki w Kromerze [ŚRODA, 19 listopada 2025] zdjęcie przedstawia lekarza z wyciągniętymi dłońmi](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-co-gdzie-halo-tydzien-profilaktyki-w-kromerze-sroda-19-listopada-2025-1763463391.jpg)



![Duża inwestycja przy Zespole Szkół nr 1 w Gorlicach nabiera tempa [FOTO] Zdjęcie przedstawia budowę](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-duza-inwestycja-przy-zespole-szkol-nr-1-w-gorlicach-nabiera-tempa-foto-1763464902.jpg)
![Magia „Ani z Zielonego Wzgórza” w Gorlickim Centrum Kultury [FOTO] zdjęcie przedstawia dziewczynę i chłopaka na scenie](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-magia-ani-z-zielonego-wzgorza-w-gorlickim-centrum-kultury-foto-1763156060.jpg)
![Wójtowa. Zderzenie osobowego peugeota z autem dostawczym [FOTO] zdjęcie przedstawia dwa pojazdy uszkodzone na drodze](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-ad815e5e13a369d8208725381ae2e543.jpg)

![Podcasty młodych o zdrowiu - uczennice Kromera o tym, jak żyć zdrowiej [PODCAST] zdjęcie przedstawia kobietę, która trzyma w palcach jabłko w kształcie serca](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-podcasty-mlodych-o-zdrowiu-uczennice-kromera-o-tym-jak-zyc-zdrowiej-podcast-1762932852.png)
![Dzieci Glinika z brązowym medalem. Rośnie nam wspaniała drużyna [FOTO] Zdjęcie przedstawia młodych piłkarzy z medalami w asyście trenera i poseł na Sejm](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-dzieci-glinika-z-brazowym-medalem-rosnie-nam-wspaniala-druzyna-foto-1762777786.jpg)



![Policja poszukuje 14-letniej Aleksandry Sroki [AKTUALIZACJA] zdjęcie przedstawia kolorowe zdjęcie dziewczynki, obok napis zaginiona](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-policja-poszukuje-14-letniej-aleksandry-sroki-aktualizacja-1762416966.jpg)
![Gorlice. Zderzenie hondy i audi. Kierujący uciekł z miejsca zdarzenia [AKTUALIZACJA] zdjęcie przedstawia kolizje hondy na ulicy Sienkiewicza](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-gorlice-zderzenie-hondy-i-audi-kierujacy-uciekl-z-miejsca-zdarzenia-foto-1762669646.jpg)

![Poważne utrudnienia na linii kolejowej – służby pracują na miejscu zdarzenia [FOTO] Zdjęcie przedstawia ciężarówkę i pociąg](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-powazne-utrudnienia-na-linii-kolejowej-sluzby-pracuja-na-miejscu-zdarzenia-1762506527.jpg)
Napisz komentarz
Komentarze