Będzie parking z prawdziwego zdarzenia. Jest plan na zagospodarowanie starodroża ul. Bieckiej

  • 23.09.2021, 17:24
  • Monika Kulka-Smołkowicz

Podziel się:

Oceń:

Będzie parking z prawdziwego zdarzenia. Jest plan na zagospodarowanie… Fot. haloGorlice
W czasie dzisiejszej sesji Rady Miasta Gorlice zapadła bardzo ważna decyzja. Przekazanie gruntu Starostwu Powiatowemu w Gorlicach ma być pierwszym krokiem ku stworzeniu w tym miejscu pełnoprawnego parkingu.

 

O tej sprawie mówiliśmy już w czerwcu w tekście  >>>Starodroże może mieć nowego właściciela. Czy to zmieni sytuację parkingową w rejonie?

Dziś temat ten powrócił, by oficjalnie możliwe było rozpoczęcie procedury zmierzającej do wprowadzenia istotnych zmian w tym rejonie miasta. W czasie dzisiejszej (23 września) sesji Rady Miasta głosowana była uchwała w przedmiocie w sprawie wystąpienia o opinię do propozycji pozbawienia odcinka drogi kategorii drogi publicznej gminnej.

Jak wyjaśniał zastępca burmistrza, Łukasz Bałajewicz:

(...) W tym punkcie uchwały prezentujemy Państwu propozycję pozbawienia kategorii drogi publicznej tak zwanego starodroża ulicy Bieckiej.  Jest to odcinek za rondem, za sklepem ogrodniczym, który w chwili obecnej, szczególnie we wtorki, służy jako miejsce postojowe dla mieszkańców zarówno miasta jak i powiatu.

(...) chcemy przekazać tę drogę na rzecz powiatu, tak aby powiat mógł utworzyć tam ogólnodostępny parking z prawdziwego zdarzenia, zarówno dla klientów Jarmarku Pogórzańskiego jak i klientów Wydziału Komunikacji i Powiatowego Urzędu Pracy.

 

Przekazanie drogi powiatowi ma umożliwić w przyszłości przygotowanie projektu i stworzenie w tym miejscu pełnoprawnego parkingu. Pierwszym krokiem ku temu jest jednak wyłączenie niniejszej drogi z kategorii dróg publicznych. Komisja Infrastruktury wyraziła pozytywną opinię w zakresie planowanej uchwały, która otwiera drogę do działań związanych z zagospodarowaniem starodroża. Przy 20 osobach obecnych na sali uchwałę przyjęto jednogłośnie.

W czasie sesji nie mówiono o żadnym konkretnym terminie realizacji projektu.

Monika Kulka-Smołkowicz

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

:-)
:-) 23.09.2021, 18:48
Pełnoprawnego chyba płatnego parkingu 😀
Marek
Marek 23.09.2021, 21:47
Pewnie, że płatnego. Inaczej nic by się nie zmieniło i dalej byłby tam nieformalny komis.

Pozostałe