Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
ReklamaAparaty słuchowe? Sprawdź u nas bezpłatnie jakie będą najlepsze dla Ciebie! Badanie słuchu? u nas są wszystkie badania dzieci i dorosłych - Gorlice, ul. 11 Listopada 27/1.9, tel. 510 500 802
Reklama Nowe mieszkania na sprzedaż "Osiedle Szklane Tarasy" - Gorlice, ul. Kapuścińskiego
ReklamaZnajdź swój wymarzony rower w IwoBike
Reklama Zapraszamy na zakupy do Delikatesów Szubryt w Gorlicach przy ul. Kościuszki
ReklamaHydrotech - skład budowlany, stacja diagnostyczna, mechanika pojazdowa, wulkanizacja - Siedliska 116, tel. 513 184 054 | Kwiaciarnia Gabi - dekoracje kościołów, dekoracje samochodów ślubnych, dekoracje sal weselnych, bukiety ślubne i okolicznościowe - ul. Węgierska 5, Bobowa, tel. 510 199 110
Reklama Podaruj dzieciom dom! Zostań rodziną zastępczą - Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, ul. Słoneczna 7, Gorlice, tel. 18 352 53 80

Kolejna ksiązka o Ignacym Łukasiewiczu dedykowana dzieciom

Podziel się
Oceń

Na stronie UM Gorlice pojawiła się informacja o kolejnym sposobie upamiętnienia postaci Ignacego Łukasiewicza. Nowa książka ma być dedykowana dzieciom.
Kolejna ksiązka o Ignacym Łukasiewiczu dedykowana dzieciom

Autor: Fot. haloGorlice

 

Jak czytamy na stronie UM Gorlice:

W przyszłym roku powstanie wyjątkowa publikacja – bogato ilustrowana bajka, której głównym bohaterem będzie Ignacy Łukasiewicz – twórca światowego przemysłu naftowego.

Wydawnictwo ukaże się w 200. rocznicę urodzin naszego bohatera! Na ten cel Miasto Gorlice uzyskało grant w wysokości 15 tys. zł z Fundacji ORLEN w ramach konkursu „Moje miejsce na Ziemi”.

 

To nie pierwsza tego typu publikacja

Już teraz dla młodych gorliczan dostępna jest publikacja „Być jak Ignacy”, która przypomina o postaci niezwykłego wynalazcy, filantropa i społecznika. Książka „Byś jak Ignacy” autorstwa Romka Pawlaka została wydana nakładem wydawnictwa Rebis w roku 2016. To właśnie ilustracja z tej publikacji jest miniaturą do niniejszego tekstu.

Jest to opowieść dla nieco starszych dzieci. Historia nawiązuje do ważnych, historycznych wątków z życia Łukasiewicza, które są okraszone podróżami w czasie i niezwykłymi spotkaniami.

Planowana na przyszły rok publikacja ma być dedykowana przedszkolakom i uczniom klas pierwszych szkół podstawowych.

 

Źródło info: UM Gorlice


Napisz komentarz

Komentarze

ReklamaAQUAPLAST - rynny, pokrycia dachowe
ReklamaNowe mieszkania na sprzedaż, Osiedle "Szklane Tarasy" - Gorlice, ul. Kapuścińskiego
ReklamaZapraszamy na zakupy do Galerii Gorlickiej przy ul. Legionów w Gorlicach, Galeria Gorlicka - Twoje Miejsce na Zakupy
AKTUALNOŚCI
Reklama
Reklama
POPULARNE
zdjęcie przedstawia chłopca Matematyczny talent z Biecza. Antek pokonał rywali z całego świata [FOTO] Kolejna edycja Międzynarodowej Olimpiady Online Arytmetyki Mentalnej już za nami, a wśród młodych talentów, które wyraźnie zaznaczyły swoją obecność, znalazł się Antoni Jonatowski. Prywatnie to uczeń Szkoły Podstawowej nr 2 w Bieczu, a w rywalizacji pokazał klasę, która robi wrażenie nawet na tle międzynarodowej stawki.Data dodania artykułu: 17.02.2026 14:14Liczba komentarzy artykułu: 6Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 20zdjęcie przedstawia drogę i szyld przy drodze mcdonalds Komu potrzebny jest McDonalds w Gorlicach? W ostatnich dniach zapadł formalny krok, który w praktyce przesądza, że temat budowy restauracji McDonald’s przestaje być plotką, a zaczyna być inwestycją na konkretnym etapie procedur. Administracyjna decyzja wydana na poziomie powiatowym otworzyła drogę do realizacji obiektu gastronomii szybkiej obsługi. Od tej chwili dyskusja nie dotyczy już wyłącznie tego, czy sieć wejdzie do miasta, ale raczej jak mocno odczuje to rynek i gdzie dokładnie rozłożą się zyski oraz koszty społeczne.Data dodania artykułu: 07.02.2026 10:40Liczba komentarzy artykułu: 35Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 6zdjęcie przedstawia uczestników biorących udział w jubileuszu 75 lecia KGW w Bystrej Gmina Gorlice. Koło Gospodyń Wiejskich obchodzi 75-lecie istnienia [FOTO] Obecny rok jest wyjątkowym czasem dla Koła Gospodyń Wiejskich w Bystrej, które obchodzi jubileusz 75-lecia swojej działalności.Data dodania artykułu: 07.02.2026 19:55Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 5
ReklamaStand-up Grzegorz Dolniak - Kino Farys w Bieczu - 29 marca 2026
Reklama
zachmurzenie małe

Temperatura: -7°C Miasto: Gorlice

Ciśnienie: 1024 hPa
Wiatr: 5 km/h

OSTATNIE KOMENTARZE
Autor komentarza: EkspertTreść komentarza: Prohibicja - wydany przez państwo zakaz prowadzenia działalności społecznie niepożądanej lub szkodliwej, zwłaszcza zakaz produkcji i sprzedaży alkoholu (Słownik języka polskiego PWN). Przypominam, bo ciągle pojawia się to błędne określenie do opisu proponowanego zakazu sprzedaży alkoholu w sklepach i na stacjach benzynowych. W pubie, czy restauracji będziesz mógł sobie kupić to piwo całą dobę. Tak jest np. w Tarnowie.Data dodania komentarza: 20.02.2026, 12:43Źródło komentarza: Czy Gorlice będą testować nocny zakaz sprzedaży alkoholu między godz. 22–6? Skołyszyn już to robiAutor komentarza: ehhTreść komentarza: Wszyscy pijani w domach leżąData dodania komentarza: 20.02.2026, 09:59Źródło komentarza: Czy Gorlice będą testować nocny zakaz sprzedaży alkoholu między godz. 22–6? Skołyszyn już to robiAutor komentarza: jaTreść komentarza: Taki deptak powinien powstać też na Ropie z miejscami trawiastymi lub piaszczystymi np. do plażowaniaData dodania komentarza: 20.02.2026, 09:18Źródło komentarza: Brzeg Sękówki wypięknieje. Co tam może powstać?Autor komentarza: MoloTreść komentarza: Gorlice są tak małym miastem że przejazd przez nie, nie zajmuje godzinę więc można jeździć wolniej. A testy burmistrza takim autem mają się nijak do tego jakimi jeździ większość mieszkańców . Kto tu mieszka wie jakie są tu prędkości kierowców już na prostej i na tej prostej były uszkodzenia ogrodzeń co oznacza ,że znowu ktoś wjechał na chodnik z dużą prędkością . Burmistrz zabłysnął , że to wina kierowców . Oczywiście że kierowców dlatego trzeba to skończyć . Była 50 tka to policja tu była co chwilę i nie było wypadków . Po zmianie prędkości co chwilę coś się tu dzieje . Włącznie z wypadkiem śmiertelnym .Data dodania komentarza: 20.02.2026, 07:53Źródło komentarza: Po Sikorskiego „siedemdziesiątką”, czy może jednak „pięćdziesiątką”?
Reklama SANTANDER PARTNER - placówka partnerska nr 1 | Kredyty: gotówkowe, konsolidacyjne, hipoteczne, dla firm, leasing | GORLICE, ul. Legionów 12