Kolejna ksiązka o Ignacym Łukasiewiczu dedykowana dzieciom

  • 23.09.2021, 09:46
  • Monika Kulka-Smołkowicz

Podziel się:

Oceń:

Kolejna ksiązka o Ignacym Łukasiewiczu dedykowana dzieciom Fot. haloGorlice
Na stronie UM Gorlice pojawiła się informacja o kolejnym sposobie upamiętnienia postaci Ignacego Łukasiewicza. Nowa książka ma być dedykowana dzieciom.

 

Jak czytamy na stronie UM Gorlice:

W przyszłym roku powstanie wyjątkowa publikacja – bogato ilustrowana bajka, której głównym bohaterem będzie Ignacy Łukasiewicz – twórca światowego przemysłu naftowego.

Wydawnictwo ukaże się w 200. rocznicę urodzin naszego bohatera! Na ten cel Miasto Gorlice uzyskało grant w wysokości 15 tys. zł z Fundacji ORLEN w ramach konkursu „Moje miejsce na Ziemi”.

 

To nie pierwsza tego typu publikacja

Już teraz dla młodych gorliczan dostępna jest publikacja „Być jak Ignacy”, która przypomina o postaci niezwykłego wynalazcy, filantropa i społecznika. Książka „Byś jak Ignacy” autorstwa Romka Pawlaka została wydana nakładem wydawnictwa Rebis w roku 2016. To właśnie ilustracja z tej publikacji jest miniaturą do niniejszego tekstu.

Jest to opowieść dla nieco starszych dzieci. Historia nawiązuje do ważnych, historycznych wątków z życia Łukasiewicza, które są okraszone podróżami w czasie i niezwykłymi spotkaniami.

Planowana na przyszły rok publikacja ma być dedykowana przedszkolakom i uczniom klas pierwszych szkół podstawowych.

 

Źródło info: UM Gorlice

Monika Kulka-Smołkowicz

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe