Dekoracje świąteczne 2021 - co będzie trendy?

  • 24.09.2021, 19:14
  • Tomasz Stasiowski

Podziel się:

Oceń:

Dekoracje świąteczne 2021 - co będzie trendy? Fot. materiały partnera
Zbliżające się święta Bożego Narodzenia to intensywny czas przygotowań, aby chwile spędzone przy wigilijnym stole były beztroskie i rodzinne. Oprócz tradycyjnych potraw oraz prezentów pod choinkę warto zadbać także o odpowiednią aranżację wnętrz. Dekoracje świąteczne wprowadzają bowiem magiczny klimat, a przy tym stanowią istotny aspekt wystroju wnętrz. Zastanawiasz się, co będzie modne w 2021? Sprawdź bożonarodzeniowe trendy tego roku!

 

Dekoracje świąteczne na wigilijny stół

Klasyczne dekoracje bożonarodzeniowe w formie porozstawianych po domu stroików oraz kurtyn świetlnych na oknie w dalszym ciągu będą podstawą świątecznych aranżacji. W tym roku modne będą również oryginalne akcenty, które nie ograniczają się tylko do klasycznych ozdób. Wyrazistym trendem zbliżającego się Bożego Narodzenia będą dekoracje świąteczne na wigilijny stół. Pokrowce na krzesła z reniferem lub w kształcie czapki św. Mikołaja to absolutny musthave w 2021 roku. Jako uzupełnienie takiej stylizacji możesz wykorzystać urocze kieszonki na sztućce i etui na butelki utrzymane w podobnej stylistyce. Takie dekoracje bożonarodzeniowe sprawią, że wnętrze wypełni się domową atmosferą i zostanie podkreślony wyjątkowy charakter wigilijnej kolacji.

Tradycyjne ozdoby świąteczne

Miłośnicy tradycyjnych, rodzinnych świąt z pewnością będą mieli powody do radości. 2021 rok chyli się bowiem w kierunku klasyki, co dotyczy również doboru dekoracji bożonarodzeniowych. Na topie będą drewniane ozdoby świąteczne w formie gwiazdek, aniołków lub dzwoneczków. Oprócz zawieszek z naturalnego drewna motywem przewodnim będą też wzory folklorystyczne oraz czerwona kolorystyka. Możesz je wykorzystać do przyozdobienia choinki, urozmaicenia stroików czy udekorowania okien.

 

Ozdoby świąteczne – Boże Narodzenie w otoczeniu skrzatów

Boże Narodzenie kojarzy się ze św. Mikołajem i w 2021 roku w dalszym ciągu będzie stanowił ważny symbol świąt. Jego postać zostanie jednak wspierana obecnością skrzatów, które stanowią jeden z najgorętszych trendów zbliżającego się Bożego Narodzenia. Obowiązkowym elementem aranżacji będą więc dekoracje świąteczne z podobizną uroczych gnomów, inspirowanych nieco św. Mikołajem. Opakowania na prezenty, pokrowce na butelki, zawieszki na choinkę lub figurki przedstawiające skrzaty to ozdoby świąteczne, których nie może zabraknąć w 2021 roku.

 

Ozdoby świąteczne o indywidualnym charakterze

Zbliżające się Boże Narodzenie to doskonała okazja, aby wprowadzić nieco oryginalnych akcentów do codziennej aranżacji. Oprócz skrzatów, drewnianych zawieszek i dekoracji świątecznych możesz też pokusić się o stworzenie własnej ozdoby na wigilijny stół. Modne bowiem będą dodatki o indywidualnym charakterze, takie jak własnoręcznie ozdobione bombki czy stroiki.

 

Tomasz Stasiowski

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Marcel
Marcel 24.09.2021, 21:14
Tak mi się wydaje, że to jeszcze za wcześnie mylśleć o świętach, widziałem w niektórych sklepach świąteczną ofertę ale we wrześniu budzi to raczej niesmak

Pozostałe