Uwaga! W niedzielę zmiana organizacji ruchu w centrum

  • 23.09.2021, 18:19
  • Monika Kulka-Smołkowicz

Podziel się:

Oceń:

Uwaga! W niedzielę zmiana organizacji ruchu w centrum Fot. UM Gorlice
Wszystko ze względu na planowany piknik organizowany przez Wojska Obrony Terytorialnej. Przypominamy o imprezie i przekazujemy informacje o charakterze i czasie utrudnień.

 

Jak informuje UM Gorlice:

Informujemy, że 26 września 2021 r. (niedziela) w związku z organizacją "WOTgames" – rodzinnego pikniku sportowego, wystąpią utrudniania w ruchu pojazdami w centrum miasta. W godz. od 10.00 do 17.00 wyłączona z ruchu zostanie ul. Mickiewicza (fragment ulicy przebiegający przez gorlicki Rynek).

Mieszkańców prosimy o wyrozumiałość oraz przestrzeganie nowej organizacji ruchu.

 

Impreza zapowiada się niezwykle ciekawie. Pamiętajcie, jeśli jako dorośli chcecie wziąć udział w sportowej rywalizacji, musicie zapisać się wcześniej przez stronę organizatora.

Wszystkie niezbędne szczegóły pikniku znajdziecie w naszym tekście >>>Żołnierze WOT zapraszają na rodzinny piknik na gorlickim rynku! Za mundurem...

 

Źródło info: UM Gorlice, WOT

Monika Kulka-Smołkowicz

Komentarze (9)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Gorliczanin
Gorliczanin 23.09.2021, 19:28
Ani to wojsko ani harcerze. Coś jak Obrona Cywilna w latach 80.
~~~~ja
~~~~ja 23.09.2021, 21:19
@Gorliczanin pierniczysz bzdury OC nawet broni w ręce nie miało. Domyślam się, że nie byłeś w wojsku dlatego najlepiej potrafisz ocenić kto jest żołnierzem a kto harcerzem w końcu przecież 3 razy oglądałeś "pancernych" zajadając chipsy.
Gorliczanin
Gorliczanin 24.09.2021, 08:12
No właśnie byłem w wojsku w latach 90. Przecież ludzie śmieją się nawet z tej nazwy "terytorialsi". Normalny zwykły jeden pluton rozpierdzieliłby kompanie tych tak zwanych żołnierzy terytorialnych. Albo nawet grupka żuli z pod sklepu.
~~~~ja
~~~~ja 24.09.2021, 12:36
Tak poważnie? A ty nie den z tych co mówili, że w wojsku to tylko chlać uczyli? Więc jak to z tym jednym plutonem szfejów ZSW?
No tak żule, może jeszcze twoi koledzy w rurkach, którym żal D ściska .
Jeżeli nie wiesz "Terytorialsi" to nazwa potoczna dowiedz się skąd ona się wzięła i przy okazji wytłumacz co jest w niej śmiesznego... a może jest śmieszna bo tak twierdzi kolega a on bo inny kolega ale taki naprawdę nikt nie wie dlaczego (po co jest ten Miś). Jak to z tym jest?

Gorliczanin
Gorliczanin 24.09.2021, 13:38
Nie nazwa śmieszna ale to co ona opisuje. Znam etymologie "terytorialsów" Chodzi o to że nazwa brzmi groźniej niż ich wygląd czy umiejętności wojskowe. W razie jakiegokolwiek zagrożenia zrobili by z nich mielone. Zgadzam się również że ZSW to też ch*jowe wojsko bo brali wszystkich na siłe (między innymi mnie) a żaden ze mnie żołnierz. Terytorialsi są czymś w rodzaju OSP, przydatni w razie jakiejś klęski żywiołowej itp. W przypadku jednak jakiegokolwiek ataku zbrojnego wzbudzali by raczej śmiech u atakującego przeciwnika -myślisz że też atakowali by nasz kraj takim wojskiem?
~~~~ja
~~~~ja 24.09.2021, 15:09
@Gorliczanin widzisz właśnie chodzi o obronę, bo wyłącznie do tego służy to wojsko (jak nazwa wskazuje Wojska Obrony Terytorialnej) i istnieje po to aby zamiast natychmiastowego powoływania rezerwy cywilów i kierowania ich na front (nie dając im szans nawet na podstawowe szkolenie) mają już taką armię reprezentującą o WIELE BARDZIEJ WARTOŚCIOWĄ się bojową (jednak mają jakieś szkolenia, potrafią obsługiwać nowoczesną broń itd.) od powołanych z rezerwy cywilów (nawet tych co kiedyś byli w wojsku a o tych co nie byli nie nawet wspominam) więc nie ma nic śmiesznego ani złego w istnieniu tego typu formacji.

Śmiech w razie ataku przeciwnika (takiego, który w ogóle odważy się nas zaatakować, bo są też słabsi od nas) to wzbudza nawet nasza armia zawodowa, która nadal mimo pewnej poprawy nadal jest słabo wyszkolona i wyposażona.
Wojciech
Wojciech 24.09.2021, 18:57
Oni nas obronią??????przecież w razie prawdziwej wojny i rozkazu natychmiastowego stawienie sie do jednostki połowa sie pisra a druga połowa schowa sie w piwnicy.Polska nie ma armi a w razie W żadne państwo nam nie pomoże ,dawniej były 2letnie obowiazkowe służby wojskowe a potem cwiczenia rezerwistów człowiek dostał w "***"nauczył sie szczelać na różnej broni ,uzyskał odporność przy pomocy "delbety" i żadna choroba nie chytała nawet po wyjsciu spod prysznica na minusową temperature w bgs(bojowe gatki sportowe) a teraz ci terytorialsi przemoczą buty i katarek a co za tym idzie przypiszą takiemu covid i cała kompania na kwarantannie....dlatego obowiązkowy pobór powinien powrócić .smartfony do szuflady i czołganień naprzód kochana młodzieży
Gorliczanin
Gorliczanin 24.09.2021, 16:33
Kto jest słabszy od nas, która armia?
Zamiast robić pseudo wojsko lepiej było by te same pieniądze przeznaczyć na prawdziwe a mniejsze. Zrobić elitarną ale mniejszą armie, tak by bycie żołnierzem było przywilejem i noszenie munduru wzbudzało szacunek. Pieniądze które przeznacza się na zabawę tych dzieci w wojsko, przeznaczyć na wysokie pensje po 20-30 tys. zł miesięcznie dla żołnierza i wymagać od takiego żołnierza prawdziwej sprawności i gotowości. Wtedy bycie żołnierzem wzbudzało by szacunek i była by to armia elitarna z prawdziwego zdarzenia. Gotowość bojowa o której piszesz WOT jest jedynie teoretyczna. To nigdy nie będzie GROM czy nawet zwyczajny żołnierz.
ołówek
ołówek 24.09.2021, 11:39
w punkt. 10/10

Pozostałe