Gdzie spędzić pierwszą jesienną niedzielę? Z Kapelą Hanki Wójciak w Ropie!

  • 24.09.2021, 10:44
  • Barbara Ćmiech

Podziel się:

Oceń:

Gdzie spędzić pierwszą jesienną niedzielę? Z Kapelą Hanki Wójciak w Ropie! Fot. Facebook/Kapela Haniki Wójciak
Na plac dworski już o poranku zaczną zjeżdżać się rękodzielnicy i rzemieślnicy z bliższej i dalszej okolicy. W tym roku będzie bardzo różnorodnie! Poczynając od drewnianej biżuterii i ponadczasowych ubrań z lnu najwyższej jakości, przez rękodzielnicze cudeńka z gipsu i ceramikę prosto z pieca, a kończąc na bursztynowych skarbach z ula. Wszystko, co kojarzy nam się z ciepłą i przyjemną jesienią.

 

W czasie Jarmarku św. Michała każdy z nas będzie mógł podejrzeć przy pracy rzemieślników, odbędą się pokazy łyżkarstwa, wikliniarstwa, wyrobu drewnianych misek oraz tradycyjnego mydła. Dla dzieci z kolei organizatorzy przygotowali warsztaty wicia wianków oraz takie, w czasie których najmłodsi będą mogli wykonać swój własny łapacz snów.

Niezwykła gratka czeka na tych, którzy będą chcieli sprawdzić swoją wiedzę i orientację w terenie, bo w czasie wydarzenie odbędzie się gra terenowa Jarmark Pachnący Drewnem, którą poprowadzi przewodniczka i animatorka wolnego czasu Baba z gór.

Na scenie natomiast zobaczymy Zespół Pogórzańskie Dzieci z Kąclowej, Zespół Regionalny Okaryna i Kapelę Pogórzanie. Na zakończenie wieczoru odbędzie się koncert Kapeli Hanki Wójciak, a chwilę wcześniej obejrzymy spektakl teatralny Ciocia na wydaniu Józefa Blizińskiego w wykonaniu Grupy Teatralnej Tak Jest z Ropy.

 

Więcej informacji o Jarmarku św. Michała w Ropie >>>TUTAJ

 

Barbara Ćmiech

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe