Gorlice. Marek Kondrat oczarował publiczność [FOTO/RETRANSMISJA]

  • 29.09.2021, 11:06
  • Tomasz Stasiowski

Podziel się:

Oceń:

Marek Kondrat na Festiwalu im. Z. Haupta w Gorlicach Fot. haloGorlice
Siódma edycja Festiwalu im. Zygmunta Haupta przeszła do historii. Przez pięć dni Gorlickim Centrum Kultury odbyło się ponad 20 spotkań, w których udział wzięli autorzy, moderatorzy i artyści.

 

Ważnym momentem Festiwalu są czytania opowiadań Zygmunta Haupta. Gorlicka publiczność miała dotychczas okazję posłuchać ich w interpretacjach Andrzeja Grabowskiego, Sławomira Grzymkowskiego, Jadwigi Jankowskiej-Cieślak, Tomasza Schimscheinera, Jerzego Treli i Roberta Więckiewicza. Gościem tegorocznej edycji był Marek Kondrat, jeden z najpopularniejszych aktorów współczesnego polskiego kina.

Uwagę krytyków i publiczności zdobył główną rolą w Zaklętych rewirach (1975), za którą otrzymał Nagrodę im. Zbyszka Cybulskiego. Laureat nagród aktorskich na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni – za role w filmach Pułkownik Kwiatkowski i Dzień świra.

Bardzo sobie cenimy te spotkania z Hauptem, w których możemy co roku brać udział dzięki talentom i indywidualnemu spojrzeniu aktorów na jego pisarstwo – podkreślają organizatorzy Festiwalu.


Pomimo tego, że Marek Kondrat nie udziela się ostatnio artystycznie, to z marszu przyjął zaproszenie na Festiwal im. Zygmunta Haupta. Aktor przeczytał opowiadania: Meine liebe Mutter, sei stolz, Ich trage die Fahne, którego akcja toczy się w Szymbarku oraz Z kroniki o latającym domu i Gołębie z placu Teodora.

 

Tomasz Stasiowski

Zdjęcia (6)


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Szkoda
Szkoda 30.09.2021, 07:23
Szkoda, że nie było informacji o jego przybyciu w mediach społecznościowych, itd tylko po fakcie pewnie większość się dowiedziała.
Oburzona oburzeniem
Oburzona oburzeniem 30.09.2021, 07:56
informacje były chyba już od czerwca! wszędzie i naokoło. Promocja festiwalu na 5+ z każdej możliwej strony.
Miej pretensje do siebie :)
Uczony
Uczony 29.09.2021, 11:28
Dobry kiedyś aktor. Stracił jednak w moich oczach od momentu gdy dał się zwerbować do reklamy banku.

Pozostałe