Odkurzacze Samsung – jak wybrać najlepszy?

  • 29.09.2021, 11:40
  • Justyna Miarecka

Podziel się:

Oceń:

Odkurzacze Samsung – jak wybrać najlepszy? Fot. materiały partnera
Dobry odkurzacz to sprzęt niezbędny w każdym domu. Na rynku są dostępne różne modele urządzeń, co sprawia, że wybór jednego z nich nie jest łatwym zadaniem. Sprawdź, na co zwrócić uwagę przy wyborze odkurzacza!

 

Odkurzacze to urządzenia, które zdecydowanie ułatwiają sprzątanie. Nowoczesne modele często są wyposażone w ciekawe funkcje dodatkowe, dzięki którym odkurzanie staje się jeszcze szybsze i sprawniejsze. Jeżeli stoisz przed wyborem odkurzacza, koniecznie zapoznaj się z naszymi wskazówkami.

 

Rodzaje odkurzaczy Samsung

Na rynku jest dostępna szeroka oferta odkurzaczy. Poszczególne urządzenia mogą się różnić m.in. sposobem odkurzania, mocą działania oraz głośnością pracy. Poniżej przedstawiamy najbardziej popularne rodzaje odkurzaczy:

  • Odkurzacze workowe Samsung – to najbardziej tradycyjne odkurzacze. Zanieczyszczenia są w nich zbierane w jednorazowych workach papierowych lub wielorazowych workach płóciennych. Worek papierowy należy wyrzucić i wymienić po użyciu, natomiast worek płócienny po każdym użyciu powinien zostać wyprany.
  • Bezworkowe odkurzacze Samsung – różnią się od odkurzaczy workowych tym, że nie wymagają wymiany worków. Zabrudzenia gromadzą się w plastikowym pojemniku, który powinien być regularnie opróżniany i czyszczony. Tego typu urządzenia są droższe niż odkurzacze workowe, ale jednocześnie są bardziej komfortowe w użytkowaniu ze względu na brak konieczności wymiany worków.
  • Odkurzacz pionowy Samsung – to model, który cieszy się coraz większą popularnością. Jest wygodny w obsłudze i nadaje się do sprzątania nawet trudno dostępnych powierzchni. Wyposażony jest w praktyczną rączkę i szczotkę odkurzającą. Świetnym rozwiązaniem jest pionowy odkurzacz bezprzewodowy, który nie ma kabla, dzięki czemu umożliwia wygodne sprzątanie. Idealnym wyborem są odkurzacze Samsung Jet - Samsung Jet 90 Multi lub Samsung Jet 75 Multi.
  • Odkurzacze wodne – wyposażone w filtr wodny. W przypadku takich modeli zanieczyszczenia gromadzą się w specjalnym pojemniku z wodą.
  • Małe odkurzacze ręczne – pozwalają dokładnie odkurzyć trudno dostępne miejsca. Doskonale nadają się zarówno do sprzątania w domu, jak i w samochodzie.
  • Odkurzacze piorące – to wszechstronne modele, które są wyposażone w funkcję prania. Umożliwiają pozbycie się nawet trudnych do usunięcia zanieczyszczeń i plam.
  • Roboty sprzątające – to urządzenia wyposażone w inteligentny system sprzątający, które samodzielnie przemieszczają się po mieszkaniu i usuwają zabrudzenia.

 

Odkurzacz Samsung – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Przy zakupie odkurzacza trzeba zwrócić uwagę na kilka ważnych parametrów urządzenia. Jednym z najważniejszych jest moc odkurzacza. Im większa moc, tym większa efektywność odkurzacza. Wybór urządzenia o określonej mocy zależy od rodzaju powierzchni, do której ma być ono przeznaczone. Do odkurzania paneli i parkietu wystarczający będzie odkurzacz o mocy 650W. Z kolei w przypadku dywanów i wykładzin najlepiej sprawdzi się urządzenie o mocy 750-800W. Do dywanów z długim włosiem najlepszy będzie odkurzacz o mocy co najmniej 850W. Przy zakupie należy też zwrócić uwagę na głośność urządzenia. Warto zdecydować się na wybór cichego odkurzacza, który generuje hałas na poziomie poniżej 65 dB. Kolejnym aspektem, któremu trzeba się przyjrzeć, jest waga odkurzacza. Najlepiej postawić na urządzenie o niskiej wadze, dzięki któremu sprzątanie będzie wygodniejsze.

 

Odkurzacze Samsung – przydatne funkcje dodatkowe

Odkurzacze firmy Samsung cieszą się dużą popularnością. Dzięki swojej wydajności i dokładności umożliwiają szybkie i sprawne sprzątanie. Urządzenia Samsung wyróżniają się również energooszczędnością. To produkty najwyższej jakości, wyposażone w przydatne funkcje dodatkowe, które sprawiają, że sprzątanie staje się jeszcze łatwiejsze. Ciekawym rozwiązaniem jest dołączona do niektórych odkurzaczy mini elektroszczotka Pet Care, przeznaczona specjalnie do czyszczenia powierzchni z sierści zwierząt. Z kolei technologia Twin Chamber System oferuje zwiększoną siłę ssącą, co umożliwia jeszcze dokładniejsze sprzątanie i pozwala uniknąć zatkania odkurzacza.

Bardzo praktycznym wyborem jest również odkurzacz ze wskaźnikiem stopnia napełnienia filtra i ilości zebranego kurzu. Z kolei odkurzacze z silnikiem Samsung Digital Inverter o wysokiej mocy zapewniają skuteczne odkurzanie każdej powierzchni – zarówno grubych dywanów, jak i twardych podłóg. Niektóre modele odkurzaczy Samsung zostały wyposażone w system filtracji HEPA, który skutecznie wyłapuje kurz i alergeny. Odkurzacze mogą być także wyposażone w końcówki służące do sprzątania różnych rodzajów powierzchni (np. końcówka do polerowania, ssawka szczelinowa czy elastyczna szczotka).

Odkurzacz to urządzenie, które przydaje się w każdym domu i mieszkaniu. Sprawia, że sprzątanie staje się szybsze i łatwiejsze. Zanim zdecydujesz się na wybór danego modelu, zastanów się, jaki rodzaj odkurzacza będzie najbardziej dopasowany do Twoich potrzeb. Podczas zakupu warto zwrócić uwagę na najważniejsze parametry urządzenia - m.in. moc, głośność pracy i wagę odkurzacza.

 

Justyna Miarecka

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

odku
odku 30.09.2021, 07:37
Miałem odkurzacz bezworkowy (nie Samsung). Więcej roboty było przy nim niż przy workowym. Po każdym odkurzaniu trzeba było oczyścić filtr z kurzu, który się zapychał. Naprawdę nic przyjemnego. W końcu z ulgą go sprzedałem i kupiłem najprostszy workowy.

Pozostałe