Briefing Barbary Bartuś: Mam nadzieję, że dzisiaj wszyscy odczuwamy, że w Polsce żyje się coraz lepiej [VIDEO]

  • 06.10.2021, 12:30
  • Barbara Ćmiech

Podziel się:

Oceń:

loadingŁaduję odtwarzacz...
Dzisiaj (6 października) obył się briefing prasowy poseł Barbary Bartuś dotyczący dotacji przyznanych przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu „Sportowa Polska 2021”. W spotkaniu wziął udział również Karol Górski, wójt gminy Ropa i Jan Przybylski, wójt gminy Gorlice.

 

Rząd Prawa i Sprawiedliwości przełamał takie powiedzenie „nie da się”, taki imposybizm i w ostatnim okresie mam okazję co raz informować o dobrych decyzjach – podkreślała na wstępie Barbara Bartuś.

 

Pani poseł mówiła w czasie spotkania o uchwalonych przez sejm ustawach, które teraz trafiły do senatu, m.in. chodzi o kapitał opiekuńczy, czyli do 12 tys. zł na trzecie dziecko do 3 roku życia i o obniżkę podatków poprzez podniesienie kwoty wolnej od podatku do 30 tys. zł.

Najważniejszym punktem konferencji było przekazanie informacji o środkach przyznanych przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu „Sportowa Polska 2021”. Dzięki dofinansowaniu przy Szkole Podstawowej nr 1 w Ropie powstanie nowa bieżnia, skocznia do skoku w dal i koło do pchnięcia kulą. Łączna wartość zadania to nieco ponad 694 tys. zł, a wsparcie finansowe ministerstwa wyniosło ponad 485 tys. zł.

Natomiast na terenie stadionu w Szymbarku powstanie boisko sportowe z nowoczesną nawierzchnią, z dodatkowym polem do pchnięcia kulą i skocznią w dal. Gmina dostała 309 tys. zł dotacji, a drugie tyle dołoży z własnego budżetu.

Z kolei indywidualną decyzją premiera Piotra Glińskiego drewniany kościółek w Szymbarku otrzyma jeszcze w tym roku 250 tys. złotych na ratowanie tego zabytku. Kolejne 250 tys. zł trafi do parafii w Uściu Gorlickim na remont cerkwi w Skwirtnem.

Mam nadzieję, że dzisiaj wszyscy odczuwamy, że w Polsce żyje się coraz lepiej, ale że też coraz szybciej będziemy nadrabiać zaległości rozwojowe w stosunku do zachodnich państw. Taki jest nasz cel, cel Rządu Prawa i Sprawiedliwości, po to państwo nas wybieraliście. W okręgu Sądeckim na dziesięciu posłów – ośmiu jest z Prawa i Sprawiedliwości, więc staramy się pracować dla tych, skąd jesteśmy – mówiła na koniec pani poseł.

 

 

Barbara Ćmiech

Komentarze (35)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

PrywatyzacjeBezPrzetargu
PrywatyzacjeBezPrzetargu 12.10.2021, 11:46
Jak będziesz w *** ze swoimi ss lekarzami to będzie żyć nam się lepiej.
Kozak
Kozak 11.10.2021, 14:47
Mam cichą nadzieję że ten tonący stateczek z napisem PIS wreszcie dla dobra społeczeństwa i dobrego imienia kraju w EU zatonie !
Proboszcz
Proboszcz 09.10.2021, 14:52
Pieniążki kto ma to lata samolotem a Pieniądzków kto nie ma to chodzi na piechotę a Wyborcą jest wszystko jedno by tylko Opozycja nie doszła do Władzy.
Henek Kopcoń
Henek Kopcoń 07.10.2021, 12:51
Pani poseł niech się pochwali jak traktuje swoich pracowników. Zarozumiały babsztyl. Z resztą to jest ilustracja do działań tego nie-rządu.
yacyn
yacyn 07.10.2021, 09:07
Tak wygląda odlot posła od rzeczywistości 200% podwyżki cen i żyje się lepiej
ja
ja 07.10.2021, 08:48
O Jezu! Jeżeli części tych komentarzy nie pisze trol tylko są wyrazem czyiś poglądów to masakra. Ręce załamać
czytelnik
czytelnik 06.10.2021, 21:41
Poseł 'Bałtuś' na pewno żyje się lepiej :P
psylo
psylo 06.10.2021, 21:02
Tak, odczuwam, zwłaszcza przy kasie w sklepie i płacąc rachunki za prąd i gaz, o tankowaniu nie wspominając. No ale w sumie dostałem taką podwyżkę, że nie wiem, co zrobić z pieniędzmi.
Marcin
Marcin 06.10.2021, 18:46
O co chodzi z wójtem i samochodem??
Lol
Lol 06.10.2021, 23:46
Wójt wygrał samochód w loterii spisowej gus tzn pisowej!!!
Majfrend
Majfrend 06.10.2021, 18:29
Dobrze jest być przyjacielem PiSu. Można wtedy np. "wygrać" auto w loterii spisu POwszechnego. PiS docenia swoich przyjaciół.
st
st 06.10.2021, 14:24
tak!!!zyje sie lepiej,zwlaszcza przy obecnej inflacji i podwyzkach wszystkiego co sie da!!!!
Adek
Adek 06.10.2021, 14:57
Twoja niewiedza i łykanie nagłówków internetowych... Co ma inflacja do poziomu życia? Inflacja może być i 20%, jeśli zarobki rosną o 50%. Chodzi o to, ile dóbr danego rodzaju możesz kupić za pensję minimalną, a tutaj bilans jest dodatni - na coraz większą ilość dóbr może sobie pozwolić przeciętna rodzina.
Podpis
Podpis 06.10.2021, 15:33
Początkowo chciałem cie wyśmiać, ale teraz to naprawdę mi ciebie szkoda.
yogi
yogi 06.10.2021, 15:24
Adek, co ma inflacja do poziomu życia? A czym jest drukowanie pustego pieniądza? Czym jest siła nabywcza pieniądza? Cytując ciebie: "Na coraz większą ilość dóbr może sobie pozwolić przeciętna rodzina" kosztem innej rodziny płacącej coraz większe podatki
Adek
Adek 06.10.2021, 15:57
A kto płaci coraz większe podatki? Bo chyba żyjesz w wirtualnej rzeczywistości. Zdecydowana większość płaci lub będzie płacić niższe podatki niż dotychczas. A siła nabywcza pieniądza to również miernik, który nie uwzględnia poziomu życia. Co z tego, że przykładowo za 10 zł mógłbym kupić Porsche, jakby była wysoka siła nabywcza, jak na wypłatę dostałbym 0.01 zł. Liczy się to, ile danych Porsche za wypłatę mogę kupić - a te statystyki poprawiają się na korzyść (Porsche to oczywiście tylko przykład. Tłumacząc krótko: za średnią pensję możesz sobie kupić więcej chlebów, telefonów, ubrań itd niż kilka lat temu.
psylo
psylo 06.10.2021, 21:05
Lepiej milczeć i sprawiać wrażenie idioty, niż odezwać się rozwiewając wszelką wątpliwość
Pis,won
Pis,won 06.10.2021, 18:42
To nie do końca prawda co piszesz- śmiem przypuszczać ześ z pisu. Gdy pensja minimalna byla np. Na poziomie 2tys zl a chleb kosztowal 2zl to moglem kupic 1000 bochenków.
Obecnie gdy pensja minimalna jest np. 3 tyś zł a chleb jest po 3.5 zł moge ich kupic tylko 850 sztuk.
( bulka w biedronce kosztuje 1,3zł)
robol
robol 07.10.2021, 09:12
pensja minimalna to 2067zł na ręke
~~~~ja
~~~~ja 07.10.2021, 08:18
@Pis,won Widzisz od razu widać, że wyborca PO czyli sklerotyk, który nie wie ile i przy jakich cenach wynosiła minimalna, ile podatków płaci itd. ale wystarczy że mu powiedzieli "PiS won" to bezmyślnie powtarza.
Poczytaj sobie, bo jednak wychodzi że wzrost płac jest wyższy niż inflacja
https://rynekpracy.org/fiszki/…
a jak jeszcze dojdzie wyższa wolna kwota to jakieś 70-80% na pewno będzie na plusie z pozostałych większość na 0 a tylko nieliczni zarabiający naprawdę potężną kasę, którzy wmawiają ludziom, że jest źle będą na minusie.
Mig
Mig 06.10.2021, 14:22
Hahaha ale macie ból czterech literek. A te komentarze, to pisze chyba jedna osoba w kółko. Fakt - za pensję minimalną człowiek jest w stanie kupić większą ilość dóbr niż w latach wcześniejszych (z wyjątkiem art. budowlanych), więc żyje się lepiej (mity o inflacji i takie tam to tylko dla ludzi niemyślących - inflacja nie wyznacza poziomu życia). Do tego różnorodne programy społeczne, o których parę/parenaście lat temu nie szło nam marzyć. Więc sumarycznie - dużo zmieniło się na plus. Można popierać ten rząd lub nie, ale fakty ekonomiczne przemawiają ZA. Gdyby poprzednie rządy chociaż w taki sam sposób przyczyniły się do rozwoju i wzrostu poziomu życia, to bylibyśmy już kilka dekad do przodu i na poziomie zachodu.
:?
:? 06.10.2021, 15:37
Takie "fakty ekonomiczne" są dowodem na BRAK elementarnej wiedzy! Kraj jest zadłużony JAK NIGDY WCZEŚNIEJ! To my płacimy za ich programy WYBORCZE, które ciemna masa odbiera jako społeczne! Rząd nie ma własnych pieniędzy tylko obraca z tego co my płacimy w formie podatków i innych danin do K.NĘ! Benzyna po ponad 6 pln za litr, chleb zaraz po 10 a prąd znowu drożeje o 20% i tobie się żyje lepiej?! To dla ciebie jej córka musiała zamawiać te specjalne spodnie bo rozmiaru nie było?
Mig
Mig 06.10.2021, 15:51
Szkoda dyskutować i rozmawiać na te tematy tutaj, jak ktoś pisze slogany tylko w stylu "kraj zadłużony jak nigdy wcześniej". Ale delta długu jest spadkowa, przy dużych programach społecznych. Tłumacząc na prosty język: poprzednie rządy jeszcze w szybszym tempie zadłużały nasz kraj, a nie prowadziły żadnej polityki społecznej.
On
On 12.10.2021, 00:06
Bzdury piszesz ,ale szkoda się szarpać z takimi jak Ty otwórz człowieku oczy i umysł bo kraj jest zadłużony tylko w tv mydla Ci oczy ,mam nadzieję ,że już nie długo ten rząd odejdzie
:?
:? 06.10.2021, 16:31
W tvp info na pewno, w rzeczywistości jest dokładnie odwrotnie.
gm
gm 06.10.2021, 14:57
Nie jest prawdą, ze inflacja nie wyznacza poziomu życia. Inflacja to wzrost cen, a w związku z wzrostem cen za tą samą kwotę wynagrodzenia/emerytury można kupić z miesiąca na miesiąc coraz mniej dóbr lub szuka się tańszych zamienników, aby wystarczyło, czyli jest to ewidentne pogorszenie poziomu życia. W związku z inflacją każdy z nas za te same zakupy musi wydać więcej i sprzedający odprowadzają do budżetu większy podatek, a ten większy podatek "ściągnięty" od nas z tytułu wzrostu cen to jest jedno ze źródeł sfinansowania programów socjalnych. Czyli państwo od każdego z obywateli coraz więcej zabiera, a potem mówi że daje. W takie opowiadanie rządu, że coś daje może uwierzyć tylko ktoś, kto nie chce liczyć i logicznie myśleć.
Onaaa
Onaaa 06.10.2021, 14:10
A co ona zrobila przez tyle lat dla naszego miasta niech sie juz wiwcej nie osmiesza tylko niech wraca na swoja wioche wydoila juz dosyc naszych podatkow dojna zmiana za nsze podatki bawi sie po swiecie a co jej wyszlo to tylko pozowanie do zdjec i to nie bardzo. czas tej kobiecie juz podziekowac jak calej dojnej zmianie
:/
:/ 06.10.2021, 13:45
Każda dyktatura w końcu upada i ta też upadnie. Po jej zakończeniu zaczną się rozliczenia i dopiero będzie wiadomo komu się znacznie polepszyło za pisu a komu inflacja dała zdrowo popalić. Jestem pod wrażeniem, że oni bez mrugnięcia okiem opowiadają takie rzeczy no ale czemuż by nie skoro bez problemu podpisała się pod wnioskiem o reasumpcję...
Lolek
Lolek 06.10.2021, 13:44
Już na trzecie dziecko ciekawe 😔😁🤣
Nevada
Nevada 06.10.2021, 13:24
Tak, żyje się wspaniałe takim jak ona, jej rodzina i przyjaciele królika.
Stanowiska w Spółkach Skarbu Państwa, urzędach przez kogo obsadzone????!!!!!
Dobra zmiana- dla swoich to tak.
aa
aa 06.10.2021, 13:16
Mnie żyje się lepiej.
ja
ja 06.10.2021, 13:10
Pan Wójt przyjechał podziękować za samochód?
Instytucja
Instytucja 06.10.2021, 13:06
W Gorlicach żyje się lepiej osobą w Instytucjach bo reszta to dzieci lub osoby na utrzymaniu ZUS.
WE
WE 06.10.2021, 12:58
A PO CO ONA TU PRZYBYŁA??????????????????????????????

Pozostałe