Demonstracja odbyła się w całkowitej ciszy, ale nie brakowało wymownych transparentów

  • 06.10.2021, 18:09
  • Barbara Ćmiech

Podziel się:

Oceń:

Wczoraj w Gorlicach odbyła się pokojowa demonstracja na gorlickim Rynku… Fot. nadesłane przez Czytelnika
Uczestnicy wczorajszego protestu (5 października) chcieli pokazać swój sprzeciw wobec losu ofiar kryzysu humanitarnego na granicy polsko-białoruskiej, a w szczególności losu przebywających tam dzieci: „Gdzie oni są? Gdzie są dzieci?” i wyrazić swoją niezgodę na niehumanitarne traktowanie uchodźców.

 

Wczoraj w Gorlicach odbyła się >>>Pokojowa demonstracja na gorlickim Rynku i zbiórka rzeczy dla uchodźców.


Na płycie rynku pojawiły się rysunki i hasła sprzeciwiające się wydarzeniom na granicy.

W proteście wzięło udział w sumie około 30 osób dorosłych i kilkoro dzieci.

Malutko, ale dość, żeby nakreślić na płycie rynku moc pięknych haseł i nie zapominać, że uchodźcy to przede wszystkim ludzie. Pytaliśmy o to, gdzie są dzieci. Pisaliśmy o prawach człowieka, konwencji genewskiej i empatii. O historii, która przypomina, że nas Polaków też goszczono w różnych miejscach na ziemi i troszczono się o nasze dzieci. Poza chwilą, gdy czytaliśmy treść listu Rodzin bez Granic, demonstracja przebiegała w całkowitej ciszy – opowiada jedna z organizatorek.

Apelowaliśmy również o wpuszczenie na granicę organizacji humanitarnych.


Podczas spotkania zbierane były rzeczy dla uchodźców, którzy przebywają na granicy, według listy przygotowanej przez organizację Homo Faber działającej w ramach „Grupy Granica”. Lada dzień wszystkie dary trafią do organizacji.

 

Barbara Ćmiech

Zdjęcia (39)


Komentarze (16)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

ja
ja 08.10.2021, 09:00
Czy te kobity z dziećmi oby na pewno są z Gorlic?
Wy My Oni
Wy My Oni 07.10.2021, 21:27
Z całym szacunkiem ale te panie które widać na filmie dosyć mocno swoim ubiorem przypominają uchodźców. Zatem walczą o swoje. Co nam do tego.
Polak
Polak 07.10.2021, 19:58
Proszę zobaczyć jak Australia rozwiązała problem z nielegalna emigracją ...
k88
k88 07.10.2021, 10:04
do pracy byście się wzięły a nie takie głupoty na rynku
Betti
Betti 07.10.2021, 09:09
Popisany kreda rynek kilka bab z dziećmi 500 + zmyły to potem?
Ścisły
Ścisły 07.10.2021, 08:20
Czyly w demonstracji wzięło udział 0,1 % mieszkańców Gorlic.
23343
23343 07.10.2021, 09:09
Jeśli w ogóle byli z Gorlic :D
kramer
kramer 07.10.2021, 05:59
"KOCHAMY CIĘ SKĄDKOLWIEK JESTEŚ" jestem ciekawy jak to wygląda w codziennym życiu?
Dida
Dida 07.10.2021, 00:17
Żenujące... teraz wielce zatroskani o los dzieci, a rok temu "mój wybór" czyli za zabijaniem polskich dzieci, bo tak zdecydowały ich matki. Wbijcie sobie w te puste głowy: to nie są uchodźcy, państwo polskie zaoferowało im pomoc - nie przyjęli jej, oni zostali tu sprowadzeni celowo przez służby Białorusi (wzięli od nich pieniądze w zamian za obietnicę przemytu na zachód). Ogarnijcie się w końcu!!
P.S. jak państwo przeznacza środki na polskie dzieci w ramach 500+ to mówicie, że wspierają nierobów, dzieciorobów, że rozdawnictwo itd., natomiast jednocześnie jesteście za pomocą NIELEGALNYM imigrantom?? Logika powinna być obowiązkowym przedmiotem w szkole jednak.
@
@ 06.10.2021, 22:08
Co to za amisze?😎
Hygan79
Hygan79 07.10.2021, 21:38
No ale tak na serio, czyż nie?
czytelnik
czytelnik 06.10.2021, 21:39
Gwoli ścisłości:
-to nie są uchodźcy. Uchodźca to człowiek, który przybywa do pierwszego bezpiecznego kraju. Ci ludzie z kolei przylecieli samolotem (bardzo droga podróż) na Białoruś w celu przedostania się do krajów Europy zachodniej
-tego typu marsze itp. to nic innego jak gra na emocjach
-cały proceder do doskonale zaplanowany m.in przez Łukaszenkę proces
Ps. Ciekawe jak wielu z uczestników marszu przyjęłoby do swojego domu 'uchodźcę'...
GOR
GOR 06.10.2021, 20:15
Popaprali rynek i sobie poszli. Bardzo to pomogło mieszkańcom Gorlic i tym imigrantom zarobkowym.
WIERNY zasadą
WIERNY zasadą 06.10.2021, 20:07
Gdzie jest....
Gdzie byliście w czasie strajku kobiet jak wtedy mówiliście o DZIECIACH ???
Głodnych.....
5 NIE ZABIJAJ !!!

Rossi
Rossi 07.10.2021, 02:56
Naucz się pisać bigocie i wtedy komentuj !
marek
marek 06.10.2021, 18:39
Szkoda komentować...

Pozostałe