Kolejne postępowania unieważnione. Nie tak łatwo znaleźć wykonawcę

  • 11.10.2021, 09:30
  • Monika Kulka-Smołkowicz

Podziel się:

Oceń:

Rozbudowa skrzyżowania drogi powiatowej nr 1471 K – ul. 11 listopada z… Fot. haloGorlice
Urząd Miejski chce inwestować i zmieniać realia naszego życia. Wyrazem tego jest m.in. przygotowanie kolejnych przetargów. Niestety, znalezienie wykonawcy dla kolejnych zadań może być trudniejsze, niż pierwotnie zakładano.

 

Historia kolejnych przetargów na remont pływali „Fala” to doskonały przykład na to, jak problematyczne bywa ważenie wszystkich racji w inwestycyjnym życiu miasta. Zbyt wysokie ceny materiałów budowlanych, wyceny przekraczające założony przez miasto poziom wydatków, a przez to przesuwanie się inwestycji w czasie to chyba najpoważniejsze problemy, jakie mogą stanąć na przeszkodzie rozpoczęciu ważnych i oczekiwanych prac.

Kiedy w styczniu informowaliśmy, że >>>Na remont pływalni potrzeba więcej pieniędzy. Decyzja już w czwartek nie wiedzieliśmy, czy wprowadzona zmiana pozwoli zakończyć remont w planowanym pierwotnie terminie. Kluczowe dla wielu było to, by wyczekiwany i potrzebny remont w końcu się rozpoczął.

 

W kolejce czekają następne inwestycje: kiedy rondo i co z tężnią solankową?

Na stronie  UM Gorlice pojawiło się w piątek kolejne ogłoszenie dotyczące planowanej inwestycji:

Wykonanie kompleksowej dokumentacji projektowej dla zadania pn.: „Rozbudowa skrzyżowania drogi powiatowej nr 1471 K - ul. 11 Listopada z ul. Korczaka i ul. Bardiowską na skrzyżowanie typu rondo w miejscowości Gorlice” wraz z uzyskaniem decyzji administracyjnych i sprawowaniem nadzoru autorskiego.

 

Jeśli w tej chwili pomyśleliście, że podobna informacja już się kiedyś pojawiła, macie rację! Pod koniec sierpnia ogłoszenie w tej sprawie pojawiło się po raz pierwszy. Pisaliśmy o tym w tekście >>>Jeszcze nie budują, ale projekt ma być gotowy. Gdzie kolejne rondo?

 

Dlaczego więc ogłoszenie w tej sprawie pojawiło się ponownie?

Poprzednie postępowanie zostało unieważnione. Jak czytamy w treści uzasadnienia faktycznego w tej sprawie:

W niniejszym postępowaniu zostały złożone trzy oferty, z których dwie oferty zostały odrzucone, a cena trzeciej oferty: 228 tysięcy 780 złotych  przewyższa kwotę, jaką zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia to jest 100 tysięcy złotych, a zamawiający nie może jej zwiększyć do ceny złożonej oferty. W związku z powyższym konieczne jest unieważnienie niniejszego postępowania.

 

Nowe postępowanie trwa do 18 października 2021 r. do godziny 13 tego dnia, oferenci mogą składać swoje propozycje w ramach realizacji przedmiotowego zadania. Jeśli postępowanie zakończy się sukcesem, w ciągu roku powinna się dokumentacja umożliwiająca rozpoczęcie prac związanych z planowaną budową ronda.

 

Tężnia solankowa także czeka

Teren pod tężnię także jest już przygotowywany. Sam przetarg na jej budowę nie został jednak rozstrzygnięty. Pierwszy zakończył się 30 września. Po otwarciu kopert okazało się, że postępowanie musi zostać unieważnione. Jak czytamy w piśmie UM Gorlice z 4 października 2021 roku:

W niniejszym postępowaniu została złożona tylko jedna oferta, która podlega odrzuceniu ze względu na jej niezgodność z ustawą.

 

Obecnie trwa kolejny przetarg, w którym termin składania ofert określono na dzień 21 października 2021 roku. Krótko potem powinniśmy poznać wynik otwarcia kopert.

 

Obecnie miasto czeka na oferty związane z realizacją czterech zadań

W chwili publikacji tego tekstu na platformie zakupowej Miasta Gorlice widzimy łącznie cztery zadania, które miasto zamierza wykonać. Poszukiwani są oferenci, którzy podejmą się:

  •  Wykonania kompleksowej dokumentacji projektowej dla zadania pn.: „Rozbudowa skrzyżowania drogi powiatowej nr 1471 K – ul. 11 listopada z ul. Korczaka i ul. Bardiowska na skrzyżowanie typu rondo w miejscowości Gorlice” wraz z uzyskaniem decyzji administracyjnych i sprawowaniem nadzoru autorskiego
  • Robót budowlanych polegających na modernizacji odcinków ulic: Batorego, Łokietka, Kwiatowej i Kościuszki boczna w Gorlicach
  • Budowy tężni solankowej w Parku Miejskim w Gorlicach
  • Udzielenia i obsługi kredytu długoterminowego złotówkowego w wysokości 13,3 mln złotych, o czym szerzej pisaliśmy w tekście >>>Życie na kredyt. Miasto planuje spłacać ponad pół miliona złotych co kwartał

 

Źródło info: UM Gorlice

 

 

 

Monika Kulka-Smołkowicz

Komentarze (9)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Paco
Paco 12.10.2021, 08:41
A poco rondo na 11 listopada zajmijcie się zawodziem tam zróbcie rondo bo jest masakra wydajecie pieniądze na inwestycje które narazie nie muszą być
łon
łon 12.10.2021, 10:03
dokładnie przecież tam jest najprostsze najłatwiejsze skrzyżowanie tylko jak ktoś wykuł na pamięć testy na prawko to teraz ma trudności z jazdą
ja
ja 12.10.2021, 01:18
A co z remontem ul. Łysogórskiej? Rozkopali i nawet nie ma komu dziur zasypać a ciągle się na nowo wybijają. Miał być remont z budżetu obywatelskiego najpóźniej we wrześniu i co?
Paweł
Paweł 11.10.2021, 21:58
W Gorlicach to już tradycja, że wszystko trzeba zrobić jak najtańszym kosztem
Kierownik
Kierownik 11.10.2021, 14:50
Nie każda firma da się wykiwać
Sam-log
Sam-log 11.10.2021, 13:33
Nie jestem dendrologiem ale nasuwa mi się jedno pytanie.
Czy tężnia solankowa zlokalizowana w centrum szczelnego parku (pod względem zadrzewienia) nie będzie miała wpływu na "zdrowie" drzew w bliskiej okolicy tężni ?
Będzie to specyficzny bezustanny mikroklimat solankowy (chlorki) który będzie oddziaływał POZYTYWNIE na ludzi ale czy na drzewa/rośliny również ?
Mile widziane pytanie ze strony redakcji do UM Gorlice.
on
on 11.10.2021, 13:05
I CO posełka znowu naobiecywała przed wyb orami i nic a tu nastepne wybory niedaleko i znów bedzie obiecywać że znajdzie wykonawce ronda
aa
aa 11.10.2021, 14:23
Od kiedy to posłowie znajdują wykonawców robót?
on
on 11.10.2021, 14:43
żeby wygrac wybory zrobią wszystko

Pozostałe