Mamy dwie kolejne pozycje na liście atrakcji edukacyjnych „Poznaj Polskę”

  • 12.10.2021, 16:08
  • Justyna Miarecka

Podziel się:

Oceń:

Skansen przemysłu naftowego Magdlalena w Gorlicach Fot. UM w Gorlicach
Niedawno ruszyło przedsięwzięcie ministra Edukacji i Nauki „Poznaj Polskę”, w ramach którego można ubiegać się o granty na wycieczki szkolne do wskazanych przez Ministra miejsc, wśród których znalazły się dwa gorlickie obiekty!

 

Końcem sierpnia informowaliśmy o tym, że >>>Minister Czarnek zaprasza do Gorlickiego! Czy nasz „punkt edukacyjny” będzie kurą znoszącą złote jaja?

 

Lista punktów edukacyjnych, która ukazała się początkiem września, w pierwszej wersji obejmowała tylko jeden obiekt z ziemi gorlickiej – Skansen Wsi Pogórzańskiej im. prof. Romana Reinfussa. W związku z tym Burmistrz Rafał Kukla zwrócił się do Ministra Edukacji i Nauki z wnioskiem o ponowną analizę i dopisanie do niej dwóch bezsprzecznie ważnych miejsc – Muzeum Regionalnego PTTK im. Ignacego Łukasiewicza oraz Skansenu Przemysłu Naftowego Magdalena. Wniosek spotkał się z pozytywnym odzewem i lista została zaktualizowana o kolejne obiekty z Gorlickiego!

Celem przedsięwzięcia „Poznaj Polskę”, jest wsparcie organów prowadzących publiczne i niepubliczne szkoły dla dzieci i młodzieży w realizacji zadań mających na celu uatrakcyjnienie procesu edukacyjnego poprzez umożliwienie uczniom poznawania Polski, jej środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii oraz osiągnięć polskiej nauki.

 

W ramach projektu dofinansowaniu w 80% podlegają wycieczki:

  • jednodniowe – do kwoty 5 tys. zł,
  • dwudniowe – do kwoty 10 tys. zł,
  • trzydniowe – do kwoty 15 tys. zł.

Zakładając, że wycieczka może się odbyć przy udziale co najmniej 10 uczniów, a łączny koszt zakwaterowania i wyżywienia uczestnika wycieczki nie może przekroczyć kwoty 150 zł na dobę.

 

Więcej informacji o projekcie Poznaj Polskę można przeczytać >>>TUTAJ

 

Źródło info: UM w Gorlicach

Justyna Miarecka

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe