Co w ten weekend? Kalendarz imprez i wystaw, które warto odwiedzić

  • 16.10.2021, 08:00
  • Monika Kulka-Smołkowicz

Podziel się:

Oceń:

Co w ten weekend? Kalendarz imprez i wystaw, które warto odwiedzić Fot. ilustracyjne/haloGorlice
Zapraszamy na przegląd wydarzeń, w których możecie wziąć udział dziś i jutro w naszym regionie.

 

Spotkanie ze świecką Misjonarką Kombonianką – Moniką Jamer

Spotkanie pt. Moja misja, odbędzie się w najbliższą niedzielę (17 października) w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 w Łużnej o godzinie 17.30.
Wstęp: wolny

Monika Jamer już trzy razy była w Afryce po to, aby nieść innym pomoc. Dwa pierwsze staże odbywała w Kenii, trzeci – najdłuższy, bo aż 2,5 roczny w Mongoumbie w Republice Środkowoafrykańskiej. Podczas spotkania opowie o swojej pracy, pomocy i życiu codziennym Pigmejów. Misjonarka współpracowała już wcześniej z Gminą Łużna w czasie przygotowania do jednego ze swoich wyjazdów.

Więcej informacji o spotkaniu >>>TUTAJ

 

Wystawy

Do 20 października w Kasztelu w Szymbarku można za darmo oglądać wystawę Błąd w systemie.

Jest to wystawa kolaży autorstwa Womasza Chołuja. Zajmuje się on projektowaniem mebli, ogrodów, ale także uprawia fotografię, kolaż, malarstwo oraz rysunek. Jest też właścicielem galerii sztuki Made In Wrocław. W 2018 roku otrzymał nagrodę Biafarin Honor Award Montreal, Canada via Arte Laguna w kategorii fotografia. Na wystawę zaprasza Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów w Gorlicach.

Także to 20 października możemy oglądać wystawę fotografii pt. Krzyż pod Jabłonią,  autorstwa Rafała Marchuta.

Artysta zajmuje się fotografią i grafiką komputerową. Jest organizatorem konkursów fotograficznych dla osób z problemami zdrowia psychicznego. Jego specjalizacją jest proces olejny i guma chromianowa. Jego twórczość szczególnie podkreśla różne aspekty miejsc do których podróżuje twórca. Wystawa darmowa, do obejrzenia w szymbarskim Kasztelu.

Do 30 października w Bieczu możemy oglądać wystawę prac Twórców zaprzyjaźnionych z Biblioteką Biecz.

Na wystawie zobaczyć będzie można prace: Marty Pilch, Zhanny Orchel, Piotra Telegi, Marcina Pecka, Aliny Zachariasz Kuciakowskiej, Ewy Kosiby, Barbary Rudzińskiej, Heleny Januś, Natalii Karasińskiej, Zbigniewa Kurasza, Andrzeja Grabca, Ewy Słobodzion, Jana Mruka, Elżbiety Nędzy, Joanny Zawadowicz Mikołajczyk, Tadeusza Łuczejko, Henryka Kozubskiego Na spotkanie przy sztuce zaprasza Biblioteka Biecz (Rynek 20).

 

Monika Kulka-Smołkowicz

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe