Kolejna Strefa Aktywności Gospodarczej w Gorlicach. Gdzie i kiedy?

  • 21.10.2021, 06:36
  • Monika Kulka-Smołkowicz

Podziel się:

Oceń:

Budowa strefy przemysłowej w Gorlicach przy ulicy Zakole Fot. UM w Gorlicach
UM Gorlice poinformował o podpisaniu umowy na budowę SAG przy ulicy Zakole w Gorlicach.

 

Realizację tego projektu zapoczątkowało podpisanie umowy z wykonawcą, który zrealizuje to zadanie w systemie „zaprojektuj i wybuduj”. Na ten cel zostaną przeznaczone pieniądze z naszych podatków, przekazane za pośrednictwem Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 w wysokości ponad 5 milionów złotych.

 

Projekt: „Budowa strefy przemysłowej w Gorlicach przy ul. Zakole”

W ramach realizacji SAG zostanie uzbrojony. Pojawi się sieć wodociągowa, kanalizacja sanitarna, opadowa. Pojawią się też przyłącza gazowe i kanały technologiczne oraz oświetlenie. W ramach projektu przygotowany zostanie także i wewnętrzny układ komunikacyjny (droga wewnętrzna ze zjazdami, miejscami parkingowymi, placem manewrowym i chodnikiem).

Pierwsze prace zaplanowano już na koniec marca 2022 roku. Będą one obejmowały przygotowanie terenu pod inwestycję, czyli m.in. karczowanie, plantowanie, niwelację terenu. Według zakładanego harmonogramu realizacji, prace zakończą się w pierwszym kwartale 2023 r.

 

Po co nam ten SAG?

Utworzenie kolejnego terenu jest podyktowane całkowitym wykorzystaniem terenów gospodarczych przy ul. Bieckiej i potrzebą przygotowania kolejnych, atrakcyjnych terenów dla potencjalnych inwestorów. Stąd budowa kolejnej strefy. Jak wyjaśnia burmistrz Rafał Kukla na stronie UM Gorlice:

Poprzednie realizacje okazały się dużym sukcesem. Tereny SAG II sprzedane zostały za ponad 5 ml zł, a na budowę najnowszej Strefy uzyskaliśmy znaczne dofinansowanie. Teraz z niecierpliwością czekamy na efekty podpisanej z wykonawcą umowy. Takimi działaniami pokazujemy, że zależy nam na rozwijaniu przedsiębiorczości i pobudzaniu koniunktury gospodarczej, a co za tym idzie, na tworzeniu nowych miejsc pracy dla mieszkańców.

 

Łącznie nowy SAG powstanie na działkach o łącznej powierzchni około 5,3 hektara. Całkowita wartość przedsięwzięcia wynosi ponad 7,3 mln zł. Wykonawcą została firma TERRA MOTA Sp. z o. o. z  siedzibą w Gorlicach.

 

Źródło info: UM w Gorlicach

Monika Kulka-Smołkowicz

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Rozsądny
Rozsądny 21.10.2021, 10:19
No a kto będzie tam kiedyś pracował? Społeczeństwo na terenie powiatu się starzeje, większość młodych wyjechała. Wiec po co to teraz? z 10-15 lat temu bym rozumiał ale teraz?? W jakim celu?
Inwestor
Inwestor 21.10.2021, 09:26
Inwestycji brakuje na pustym polu na Blichu.
prezes
prezes 21.10.2021, 07:58
Super miejsce na terenie zalewowym (raz na kilka lat ale zalewowy teren)

Pozostałe